Cotygodniowe odprawy towarowe

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 27, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Spekulacje, że narażenie ryzyka recesji zmienią banki centralne bardziej ostrożne, nadal pozostaje.

Europejskie ceny gazu zaczęły się dziś wyżej, i TTF jest znów handlujący powyżej 100 EUR na megawatową godzinę, po tym, jak ministrowie energetyczne UE wypchnęli termin umowy na nowe narzędzie kryzysowe, aby ograniczyć ceny do 24 listopada. robocze. W nowym punkcie odniesienia rynku potrwa jeszcze dłużej, a zmiany nie powinny rozpocząć przed wiosną. Mimo to, przy niezwykle ciepłej pogodzie i postępach w szerokich etapach UE w celu osiągnięcia wzrostu cen, gaz europejski jest nadal ustawiony na gwałtowny miesięczny spadek.

Ceny ropy w międzyczasie zwiększyły się, gdy apetyt na ryzyko ulepszył się i skorygowano dolara, a Usoil w tej chwili w 86,30 na baryłkę. Ograniczenia podaży i obawy dotyczące globalnego wzrostu, a tym samym perspektywy popytu Główne czynniki jazdy.

Gdzie indziej, oficjalnych numerów PKB w Chinach mogły być lepsze niż oczekiwano, wspierając nieco ceny ropy, ale były poniżej oficjalnych celów, a bezrobocie trwały wyższe. Istniały również dane celne pokazujące, że popyt pozostał stonowany. Strategia Chin Covid to ograniczanie działalności w Chinach, która jest największym na świecie surowym importerem, a dane te w połączeniu ze słabymi raportami PMI podkreśliły ryzyko dla globalnego wzrostu i popytu. Decyzja OPEC+ w celu obniżenia podaży prawdopodobnie będzie nadal stawiać podłogę pod cenami. Ale ponieważ bank centralny jest nadal na kursie, aby zapewnić znaczną podwyżki stóp, obawy recesji pozostają i prawdopodobnie ograniczą wszelkie postępy.

Liderzy UE w zeszłym tygodniu zgodzili się na kolejną tratwę miar, zaprojektowaną tak, aby oswoić zmienne rynki energii. Niemcy przyznały się do pewnego gruntu, co oznacza, że ​​ścieżka teoretycznie jest utwardzona na krótkiej interwencji Kontroluj Gas Koszty do momentu opracowania nowego systemu cenowego. Jednak szczegóły nadal muszą być wybite przez ministrów energii i nadal istnieje ryzyko, że poszczególne kraje zawetują to, co wymyśli.

Prezydent Komisji Europejskiej Charles Michel nazwał go jednak “bardzo dobrą i solidną mapą drogową”, chociaż prezydent Rady Europejskiej Charles Michel przyznał, że jest to “lista środków, które będą działać dalej”. Odrębna propozycja, która skutecznie jest programem ograniczającym cenę gazu używanego przez producentów energii, będzie również postępować w dalszych dyskusjach. Wreszcie przywódcy UE zgodzili się na dobrowolne podejście do wspólnego zakupu gazu po Węgier zawetowych żądań obowiązkowego podejścia. Mamy klasyczny kompromis w UE, który pomógł umieścić pokrywkę europejskich cen gazu, które spadły o ponad -25% w porównaniu z poziomami obserwowanymi tydzień temu.

Tymczasem ceny złota wzrosły wyżej i zmierzają na tydzień, a także miesięczny zysk, jak poprawia dolar . USDINDEX spadł poniżej 110 , gdy spadek zysków skarbowych i panowania handlowców w zakładach podwyżki stóp. Jednocześnie rozczarowujące raporty z sektora technologicznego ważą perspektywy. Bullion handlowało na 1674 USD, wzrost o 1,3% w dniu i około 2,8% zarówno w tygodniu, jak i miesiącu. Silver nadal przewyższa, ale oba metale są nadal poniżej poziomów, które można zobaczyć rok temu.

Jednak obawa, że ​​ Chin “Zero Covid” polityka będzie nadal ograniczać wzrost, a napięcia USA-Chiny będą się ponownie wybuchły, nadal będą obciążone nastrojami rynkowymi.

Ceny towarów rolnych również pozostają w centrum uwagi żywności Inflacja cen pozostaje głównym motorem globalnej presji inflacji. Tymczasem UNCTAD Podkreślił, że odnowienie inicjatywy Ziarna Morza Czarnego pozostaje kluczowe dla zabezpieczenia ciągłej podaży światowych rynków i utrzymania pokrywy cen, które faktycznie spadły w ostatnich miesiącach.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ANGRIA PICHIDI

1

0 Analityk rynku

ZDZIEWANIE: TELEKTY TYLKO TYLKO KOMUNIKACJA MARKETIZACJI DLA INZYKA Badania inwestycyjne. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wydajności nie są Gwarancja lub wiarygodny wskaźnik przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.