Analiza złota: złoto skaknie wśród słabszego zielonego zwrotnego

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 7, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

We wtorek (4 października) Gold zyskał znaczny pozytywny pęd i osiągnął najwyższy poziom od trzech tygodni. Złoto kontynuuje swoją trajektorię w górę i powraca z najniższego poziomu od kwietnia 2020 r. Xauusd osiągnął najwyższy poziom w ciągu trzech tygodni w wyniku trwałego wzrostu pędu.

Słabszy Greenback

Dollar amerykański nadal spada w porównaniu z dwoma dekadowymi hitami w zeszłym tygodniu i wydaje się, że jest kluczowym czynnikiem napędzającym spływy do towarów denominowanych w dolarach. Stawki wiązania amerykańskiego nadal spadały na tle danych gospodarczych USA, co pokazuje, że podwyżki funduszy federalnych Rezerwy Federalnej zaczęły zaszkodzić gospodarce, ponieważ amerykański bank centralny dąży do zarządzania inflacją.

USA Downbeat Stats

Poniedziałkowe dane gospodarcze USA sugerują, że sektor przemysłowy kraju maleje. Podkomponenty badań ISM ujawniły spadek nowych zamówień i wzrost cen. . Departament Handlu stwierdził, że zamówienia fabryczne w sierpniu były stałe podczas wtorkowej sesji, po 1% spadku w lipcu. Według Departamentu Pracy możliwości zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych spadły, ale pozostały one wysokie. Według danych w sierpniu USA, wolne miejsca spadły z 11.239 milionów w lipcu do 10,053 miliona w sierpniu.

Kluczowe wydarzenia na obejrzenie

w piątek obejmie publikację miesięcznego raportu o zatrudnieniu dla Stanów Zjednoczonych. Wysoce nagłośniony raport NFP będzie miał znaczący wpływ na przyszłą strategię federii Fed. Jeśli wiadomości o zatrudnieniu są gorsze niż oczekiwano, złoto prawdopodobnie wzrośnie. Jeśli jest znacznie silniejszy niż oczekiwano, rynek może to odzwierciedlać, a Fed może nadal podwyższyć stawki.

Na co szukać złota?

Możliwość dodatkowego agresywnego zaostrzenia polityki przez główne banki centralne na świecie może działać jako wiatr. W przypadku nieostronnego żółtego metalu ograniczając jego potencjał do dalszego wzrostu na razie. Rok był pełen wrażeń dla złota, ponieważ dolar amerykański został wybrany jako bezpieczna przystań, podczas gdy wskaźniki rentowności skarbu odegrały znaczącą rolę. Wszelkie dalsze huśtawki metalu będą określane przede wszystkim przez dane amerykańskie, a raport z pracy w tym tygodniu może potencjalnie doprowadzić metal z powrotem do poprzednich minimów.

Analiza techniczna: Momentum wzrostu trwa

Xauusd jest teraz handlujący na 1721,62, co stanowi wzrost o 1,34% w ciągu dnia. Para jest powyżej 20-dniowej średniej ruchomej na wykresie dziennym, a RSI jest ponad 50. spadek poniżej 1672,50 może popchnąć parę do poziomu wsparcia 1645.16. Jeśli para spadnie poniżej tego poziomu, znajdzie wsparcie na 1630.61. Z drugiej strony indeks może osiągnąć następny poziom oporu przy 1728,94. Przerwa powyżej 1756.28 otworzył drzwi do testu następnego oporu Poziom, 1801.56.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.