Większość nowych opłat za zgłoszenie biznesowe w Kalifornii kosztuje teraz 0 USD (bezpłatne)

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 8, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Wiele nowych opłat za zgłoszenie biznesowe w Kalifornii zostało niedawno obniżonych do 0 USD (bezpłatnie). Ten rozwój jest mile widzianą wiadomości dla przedsiębiorczych nadziei, ale co to naprawdę oznacza?

poniżej rozbijemy wszystko, co musisz wiedzieć o nowych opłatach za zgłoszenie biznesowe w Kalifornii. Zbadamy, które zgłoszenia wynoszą 0 USD, rodzaje podmiotów biznesowych, które możesz teraz utworzyć za mniej, i wszystko, co się zmieniło w odniesieniu do założenia nowej firmy w Golden State.

Jakie dokumenty formacyjne CA są teraz 0 USD (bezpłatne) do złożenia?

Większość nowych dokumentów formacji biznesowych w Kaliforni Spółka komandytowa) Uwaga: Nadal istnieją dwa dokumenty formacyjne To kosztowało 70 USD za złożenie. Obejmują one wniosek o rejestrację partnerstwa z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP) oraz oświadczenie organu partnerskiego (spółka generalna). Jakie inne formularze Kalifornii mogą złożyć?

Istnieje kilka dodatkowych formularzy, które były już bezpłatne, zanim Kalifornia obniżyła koszty dokumentów formacyjnych. Formularze, które wcześniej były bezpłatne do składania w Kalifornii (i nadal są) obejmują:

rezygnacja agenta do obsługi procesu (wszystkie typy podmiotów biznesowych) Dokumenty rozwiązania (wszystkie typy jednostek biznesowych) Certyfikat rozwiązania Certyfikatu Odsłonięcia Formularz Ruszanie Partnerstwo) Oświadczenie o ujawnieniu informacji korporacyjnych (korporacja i zagraniczna korporacja) Certyfikat wyborów – akcje (korporacja) Certyfikat poddania się (zagraniczny korporacja) Certyfikat anulowania rejestracji nazwy zagranicznych (zagraniczny korporacja) alternatywa Uzupełnienie zabezpieczenia (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) Suplement do oświadczenia zagranicznej instytucji pożyczkowej Dowiedz się więcej o pełnych kosztach uruchomienia California LLC. Oświadczenie informacji

Podczas gdy dokumenty formacyjne CA wynoszą teraz 0 USD, nadal będziesz musiał uiścić opłatę za złożenie informacji o informacji. Oświadczenie o informacji jest powszechnie znane jako raport roczny lub raport dwuletnia w innych stanach.

Dokument ten musi zostać złożony przez wszystkie LLC, korporacje i organizacje non -profit zarejestrowane w stanie Kalifornia. Zgłoszenie jest należne w ciągu 90 dni od rejestracji nowej firmy. Jeśli Twoja firma jest LLC lub organizacja non -profit, należy ją wówczas składać co dwa lata. Jeśli Twoja firma jest korporacją, musi być składana co roku.

Opłata za zgłoszenie dla LLC lub Oświadczenie o Kalifornii non -profit w Kalifornii wynosi 20 USD. Opłata za zgłoszenie informacji o korporacji California Corporation wynosi 25 USD.

Uwaga: Możemy pomóc w złożeniu informacji o informacjach CA. Jakie rodzaje firm kosztują teraz mniej w Kalifornii?

Dzięki nowym opłatom za zgłoszenie 0 USD za dokumenty formacyjne w Kalifornii można teraz utworzyć trzy konkretne i popularne typy biznesowe za mniej pieniędzy. Obejmują one spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), korporację i spółkę komandytową.

LLC Teraz, gdy w Kalifornii Artykuły organizacyjne są 0 USD do złożenia, możesz utworzyć LLC w Golden State za mniej pieniędzy niż wcześniej. Tylko kilka korzyści z założenia LLC obejmuje:

Separation of Personal Aktywa i zobowiązania od aktywów BusinessFelle Organizational and Management Opcje podwójne podatkowe Niezawodnictwo lub ograniczenia czerwonej zysku, aby zachować zgodność niż korporacja Ten typ biznesowy jest popularnym wyborem dla przedsiębiorców którzy chcą elastycznego i prosta struktura. Dowiedz się więcej o LLCS. Corporation Możesz także utworzyć korporację w Kalifornii za mniej pieniędzy teraz, gdy artykuły inkorporacyjne są 0 USD. Kilka korzyści z korporacji obejmuje:

Ochrona z ograniczoną odpowiedzialnością (jeśli ktoś pozwie korporację, na ogół nie może pójść za osobistymi aktywach akcjonariuszy) zdolność do wydawania akcji Stockan Unlimitted Liczba inwestyjnych klas pierwszej zdolności do zdolności do wspólnej zdolności do możliwości wspólnej firmy do inwestycji Publicznie niektóre wady korporacji obejmują wyższe koszty, podwójne opodatkowanie oraz fakt, że straty biznesowe nie podlegają odliczeniu podatku.

Ta struktura jest często wybierana przez przedsiębiorców, którzy chcą zebrać pieniądze na koncepcję biznesową i sprzedawać akcje inwestorom. Dowiedz się więcej o korporacjach. Spółka komandytowa Spółki komandytowe można również utworzyć za mniej dzięki nowej aplikacji Kalifornii 0 USD Do rejestracji. Spółka komandytowa to firma utworzona przez co najmniej dwie osoby. Jeden partner jest uważany za “komplementariusz” i nadzoruje działalność biznesową. Inni partnerzy są znani jako “komandaże”, a ich obowiązki nie wiążą się z zarządzaniem biznesem.

W tej strukturze komplementariusz ponosi nieograniczoną odpowiedzialność za dług firmy. Pozostali partnerzy ponoszą odpowiedzialność równą inwestycji w spółkę.

Dwie korzyści z spółki komandytowej obejmują ograniczoną odpowiedzialność (dla innych partnerów) oraz pełną kontrolę biznesową dla komplementariusza.

Ten typ podmiotu może działać lepiej dla niektórych branż niż inne, takie jak firmy rodzinne lub inwestorzy nieruchomości. Dowiedz się więcej o spółkach komandytowych. Rozpocznij swoją nową firmę Kalifornii (możemy pomóc)

zainteresowany założeniem LLC? Skorzystaj z naszego kompleksowego przewodnika o formowaniu LLC w Kalifornii. My Przejdź przez cały proces, krok po kroku (z wieloma pomocnymi wskazówkami po drodze). Mamy również pomocny przewodnik, jak utworzyć korporację w Kalifornii.

Jeśli proces poruszania się po zasadach w celu utworzenia firmy nadal wydaje się zniechęcający, nie pocuj się. Jesteśmy tutaj, abyś nigdy nie musiał iść sam.

Możemy poradzić sobie ze wszystkim, od formacji po zgodność dla Ciebie, abyś mógł skupić się na prowadzeniu firmy. Szukasz znaku, że nadszedł czas, aby przestać fantazjować o byciu własnym szefem i faktycznie uruchomić wymarzoną firmę? Nowa opłata za zgłoszenie 0 USD oznacza, że ​​nigdy nie było lepszego czasu na założenie firmy w Kalifornii niż teraz. Pomóż nam zacząć już dziś!

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania na którykolwiek z tych tematów, szukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Post Większość nowych opłat za zgłoszenie biznesowe w Kaliforni