Jak zapobiegać zastraszaniu w miejscu pracy w Twojej firmie

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 7, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Zastraszanie w miejscu pracy może zmniejszyć morale, zmniejszyć wydajność i powodować odejście dobrych pracowników. Co gorsza, może się pozwać Twoja firma. Skorzystaj z tych siedmiu strategii, aby poradzić sobie z prześladowcami w miejscu pracy.

Zastraszanie w miejscu pracy jest powszechnym problemem. Według badania instytutu zastraszania w miejscu pracy 79,3 miliona pracowników wpływa zastraszanie w miejscu pracy. 30% respondentów stwierdziło, że zostali zastraszani, 19% stwierdziło, że to było świadków, a 13% stwierdziło, że są obecnie zastraszane. jeszcze gorzej, 65% osób stwierdziło, że osoba zastraszająca była ich szefem – utrudniając zgłoszenie problemu. Zastraszanie to nie tylko traumatyczne doświadczenie dla pracownika – to kłopoty dla Twojej firmy. Istnieje wiele danych pokazujących, że kultura firmy ma bezpośredni wpływ na wydajność. Jeśli twoja kultura jest jednym z wrogich środowisk pracy, twoi pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na martwienie się o swoje psychiczne i fizyczne Bezpieczeństwo niż wykonanie swojej najlepszej pracy. A kiedy kultura zostanie złamana, rozwiązanie problemu zajmuje dużo czasu. Istnieje również potencjalna odpowiedzialność prawna. Jeśli zastraszanie wzrośnie na poważny poziom, a urzędnik firmy wiedział o tym i nic nie zrobił, co może narazić firmę na możliwe spory sądowe.

Jak radzić sobie z prześladowcami w miejscu pracy

1. Utwórz politykę przeciwdziałającą zastraszaniu

11. Inne badanie instytutu zastraszania w miejscu pracy wykazało, że 62% respondentów zgłosiło takie zasady w miejscu pracy. Zanim będziesz mógł pociągnąć kogoś do odpowiedzialności, musi istnieć polityka, ponieważ przepisy federalne i stanowe zasadniczo nie wspominają o zastraszaniu w miejscu pracy, chyba że podlega ono przepisom antynarodowym. Polityka powinna zapewnić definicję zastraszania i dotyczyć tego, jak pracownicy powinni i nie powinni działać. Ponadto powinien ustanowić procedury sprawozdawcze i działania firmy.

Powiązane: Jak utworzyć podręcznik pracownika

2. Zapewnienie szkolenia anty-zastraszającego

Nikt nie chce zasiadać w takim szkoleniu, ale zwracając uwagę na ten temat, oboje zwracasz uwagę i pomagasz chronić się przed możliwym sporami. A niektórzy starsi pracownicy, przyzwyczajeni do tego, jak kiedyś były, mogą potrzebować edukacji nowoczesnego środowiska biurowego. Instytut zastraszania w miejscu pracy ma zasoby, które pomogą w szkoleniu.

3. Zachęcaj do zgłaszania prześladowców w miejscu pracy

Powiedz wszystkim swoim pracownikom, że chcesz wiedzieć, czy są ofiarą lub zastraszanie świadków. Żaden raport nie jest zbyt mały i, jeśli okaże się prawdziwy, zostaną podjęte szybkie działania. Poinformuj ich również, że wszystkie raporty pozostaną anonimowe i zostaną w pełni zbadane.

Powiązane: przemoc werbalna i przemoc w miejscu pracy

4. Zapewnij bezsensowne egzekwowanie polityk

Wszystkie wszystkie Polityka, szkolenie i ostrzeżenia nic nie znaczą, jeśli nie ma konkretnych działań podjętych podczas zastraszania. Niezależnie od tego, jak lubiany, wysokowydajny lub ważny jest taka osoba, należy podjąć działanie, nawet jeśli oznacza to, że osoba zostanie zwolniona. Kultura firmy i bezpieczeństwo pracowników są zawsze ważniejsze niż jednostka. Jeśli ludzie zgłaszają zastraszanie i nie zauważają żadnych działań, nie będą się ponownie przejmować.

5. Nie nazywaj nikogo ofiarą

Chociaż słowo to może być dokładne, użycie terminu może spowodować, że inni pracownicy patrzą na osobę niekorzystnie. Czy przynieśli to na siebie? “Gdyby byli lepsi w swojej pracy, być może nie byliby w ten sposób traktowani”, a inne komentarze można by powiedzieć, jeśli dana osoba zostanie obsadzona jako ofiara.

, ogólnie, nie powinieneś rozwiązywać się publicznie. zaangażowane strony. Wyznajesz najlepszy przykład, reagując, a nie mając Spotkanie pracownika o tym.

Powiązane: Jak zarządzać konfliktami pracowników w małej firmie

6. Zatrzymaj się na plotki

Każda firma i organizacja ma mówców i plotkarów, ale staraj się zachęcić pracowników do rozmowy z zarządzaniem, zamiast narzekać na siebie nawzajem Pomóż wzmocnić pozytywną kulturę firmy i sprawić, że prześladowcy poczują się jak wyrzutki. Im lepsza twoja kultura, im mniej publiczności ma łobuz, i tym bardziej prawdopodobne jest zgłoszenie osoby.

7. Upewnij się, że tyran nie jest

, jeśli nie jesteśmy szczerzy, nie możemy rozwiązać problemu. Może tyran to ty. Może to, co uważasz za śmieszne, faktycznie krzywdzi kogoś innego. A może stres związany z byciem właścicielem firmy czasami pojawia się jako gniew wobec pracowników.

Po pierwsze, pamiętaj, że niezależnie od tego, czy się zgadzasz, czy nie, żyjemy w kulturze, która nie toleruje już oldschoolowych krzyków, surowe żarty, Hazing lub poniżanie “nowego faceta”. Nie możesz selektywnie stosować zasad do niektórych pracowników i nie możesz publicznie upominać ludzi, którzy popełniają błędy. Każdy z nich może być zastraszaniem, a nawet jeśli zostaniesz uznany za niewinny, rozstrzygnięcie sprawy prawnej może być kosztowne .

Jeśli jesteś nowym właścicielem firmy i dopiero zaczynasz zatrudniać pracowników, upewnij się, że wiesz, co możesz i nie możesz zrobić jako szef.

Kultura

zaczyna się od góry. Twoja firma stanie się tym, co ty Zrób to – dobrze lub złe. Jako pracodawca Twoja firma nigdy się nie rozwija, jeśli nie przejmiesz się najpierw ludziami, którzy dla ciebie pracują. Kultura firmy powinna być bezpieczna, włączająca i opiekuńcza. Nie tylko jest to właściwe Do zrobienia, ale zadowoleni pracownicy pracują ciężko i bardziej wydajnie, a to tworzy bardziej udany biznes.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie jest wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi żadnego porady prawne, podatkowe lub rachunkowe. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Post Jak zapobiegać zastraszaniu w miejscu pracy w Twojej firmie, pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..