Dolar kanadyjski, ropa naftowa i OPEC+

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 8, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

USDCAD spadła z powrotem pod 1.2980, ciągnąc niższe od wczorajszego odbicia wysoki na 1.3010, co było widoczne po para wysłana 26-miesięczne niskie na 1.2922. Rynek ropy naftowej pozostanie dominującym motorem USDCAD. Ceny ropy naftowej są stabilne do góry gospodarstwa Wsparcie na 44 dolarów w tym tygodniu po przypływie umiarkowanie w ciągu ostatnich kilku dni.

Silne dane dotyczące produkcji chińskiej i japońskiej zwiększyły wydobycie ropy naftowej i innych surowców.  Wskaźnik Markit/Caixin Manufacturing PMI dla Chin osiągnął 100 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000:00,200 07.00.000.000.000.0000.000. Dolar kanadyjski został niedawno wzmocniony przez PKB Canada, który odbił 40,5% w Q3, poniżej oczekiwań po -38,7% spadek w Q2.

Wzwyższym odbiciem PKB było oczekiwane, przy szacunkach dotyczących skoku o 48%. Jednak wzrost w III kwartale był najsilniejszym kwartalnym wzrostem PKB w rekordowym stosunku do 1961 r., mimo że PKB w III kwartale był o 5,3% niższy od poziomu z IV kwartału 2019 r. Historia jest już dobrze znana – pojawienie się z blokady pobudziło spore pick-upy w wydatkach gospodarstw domowych na dobra trwałego użytku i ogromny zysk w inwestycjach mieszkaniowych. Inwestycje przedsiębiorstw również się rozwinęły, podczas gdy wielkość eksportu i importu wzrosła w miarę wznowienia przepływów handlowych. Tymczasem oddzielne wrześniowe pomiary PKB poprawiły się o 0,8% (m/m, sa) po wzroście o 0,9% w sierpniu, co oznacza piąty z rzędu miesięczny wzrost. Ale całkowita aktywność gospodarcza we wrześniu była o 5% niższa od poziomu sprzed pandemii obserwowanego w lutym, donosi Statistics Canada.

Wzłoch, raporty PKB za III kwartał i wrzesień śledzą długo oczekiwane odbicie w III kwartale, gdy gospodarka została ponownie otwarta. Oczywiście są to raczej nieaktualne dane, ze szczególnym uwzględnieniem trwałości ożywienia gospodarczego w obliczu rosnących ograniczeń, ponieważ liczba przypadków wirusów rośnie od października. Tygodnie, obfitość dobrych wiadomości na froncie szczepionki zwiększyła optymizm, że wrócimy do normy w przyszłym roku.

W międzyczasie jednak USOIL przyszłość utknęła wokół 44-45 USD za baryłkę. Ceny moderowały niektóre od poniedziałku, kiedy OPEC+ odroczył decyzję o przedłużeniu cięć produkcji do I kwartału przyszłego roku. Kartel ponownie dziś opóźnił decyzję do czwartku, podobno jak Saudyjskie i ZEA pozostają w sprzeczności. Emiraty mają nadzieję zwiększyć produkcję po dokonaniu dużych inwestycji w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych. Podczas gdy na rynku ropy naftowej nie spanikował jeszcze, brak porozumienia produkcyjnego w tym tygodniu może zobaczyć ceny ropy naftowej z powrotem pod 40 dolarów znak w pośpiechu.

Konsensus zakłada, że grupa powstrzyma się od wzrostu kwot produkcji przez co najmniej kolejne trzy miesiące od stycznia, podczas gdy rozważane jest również przedłużenie o 6 miesięcy, co według własnej analizy prawdopodobnie przechyliłoby rynek ropy naftowej na deficyt podaży. Globalne zapasy są wysokie, a popyt na ropę naftową ma być znacznie poniżej normy przez północną półkulę zimową ze względu na środki zaradcze Covid, które są już napięte w Europie i stają się bardziej restrykcyjne w Ameryce Północnej i w bardziej północnych krajach azjatyckich.

W tym samym czasie produkcja OPEC wzrosła, z produkcją Libyan po pełnym powrocie do poziomu sprzed blokady. Istnieje również pogląd, że po pandemii Covid odszedł, ropa będzie miała bardziej elastyczną cechę, z wielu krajów rozwiniętych, które mogą zobaczyć większą częstość pracy z domu niż wcześniej, zmniejszenie popytu na paliwo i umożliwienie konsumentom benzyny do zmniejszenia dni dojazdów w czasach wysokich cen ropy naftowej. Jedno są to motywujące powody, dla których kraje produkujące ropę naftową utrzymują powściągliwość w dostawach.

Zakładając dyscypliny kwotowej jest utrzymana, perspektywy jest uparty dla USOIL i Canadian Dollar z tyłu zwiększonego optymizmu na szczepionkę wspomagane trasy z panującej sytuacji Covid. Konsumenci wybudowali oszczędności i istnieje możliwość znacznego przyspieszenia globalnej aktywności gospodarczej do połowy przyszłego roku. USOIL na razie jest w trybie ciągłej konsolidacji, ponieważ stara się pokonać barierę 46,20. Jednak byki trzymają główną kontrolę ze wskaźnikami tempa prezentujących stały pozytywny obraz i 50- i 200-dniową EMA potwierdzającą uparty krzyż wczoraj. Codzienne linie MACD rosną wyżej, ale RSI spłaszczył się na 65 sugerując ruch na boki w ciągu najbliższych kilku dni. Na dłuższą metę tylko pullback poniżej 41,50-42,00 dolarów może przełączyć perspektywy na negatywny, jak to kluczowy obszar wsparcia, który zbiega się 50% poziom retracement z 2-letni downleg, a 38,2% poziom odbicia na listopadowym poziomie odbicia. Do góry, jeśli aktywów uda się pokonać klucz 46,20 dolarów wysoki, kolejne poziomy oporu do obserwowanego będzie $ 50 (61,8% Poziom Fib.), a także 54,80 dolarów (huśtawka wysoki w lutym).

Niemniej jednak, jak w tym tygodniu kalendarz kanadyjski jest zajęty, oczy będą na zatrudnienie (piątek), który ma wzrosnąć 40k w listopadzie po 83,6k zysku w październiku. Stopa bezrobocia wynosi 8,8 z 8,9%. Oczekuje się, że deficyt handlowy (piątek) zmniejszy się do -3,0 mld USD w październiku z -C$ 3,3 bln niedoboru we wrześniu. Podczas gdy względny potop danych jest przedmiotem zainteresowania, podejrzewamy, że nie zmieni to istotnie perspektywy umiaru we wzroście Q4 ze względu na świeże ograniczenia, które pojawiły się w przypadkach wirusa, a następnie powrót do “normalnego” w przyszłym roku, gdy szczepionka chwyta.

W szczególności, pojawiły się szepty, że gospodarka może być utworzenie na wzrost inflacji, jeśli popyt powróci szybko w przyszłym roku – coś BoC może ściśle monitorować.

Klik tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi 10100 1

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z źródeł i wszelkich informacji zawierających wskazanie wyników w przeszłości nie jest gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.