Złoto oczekuje na dane inflacyjne

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 13, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Rynki czekają na obecnie dane USA – które obejmują cotygodniowe roszczenia (nowe wnioski o świadczenia bezrobocia, z poprzedniego 385 000 i szacunków 370 tys.), Czytanie inflacji CPI (z a poprzednią 0,8% miesięcznie i oszacowanie 0,4%), a także ważniejszą inflację podstawową (z poprzedniego 0,9% miesięcznie i 3,0% rocznie i około 0,4% miesięcznie i o 3,4% rocznie) – w celu uzyskania więcej wskazówek, gdy rezerwa federalna będzie zmniejszyć bodziec pieniężny. Ceny Złoto utrzymywane w środę w środę, ponieważ rentowności obligacji pozostały pod presją, z inwestorami na uboczu przed danymi amerykańskimi oraz posiedzeniem Polityki Europejskiego Banku Centralnego; Spot Gold Rose 0,1% do 1,893.89 USD uncji, prawie tak samo jak US Gold Futures w wysokości 1 896.60 USD. (1)

Ostatnio złoto walczył o utrzymanie bliska powyżej 1900 USD, a chociaż 10-letni rentowności Skarbu Państwa przeniosły się niższe, nie udało się uderzyć tego samego Bullish Force for Gold, jak w innych przypadkach, chociaż czytanie inflacji może zwiększyć kolejny duży ruch metali szlachetnych, który ma wzrosnąć o 0,5% w maju i 4,8% na rok. (2)

Biorąc pod uwagę obawy inflacyjne nadal krążące na rynkach kapitałowych, przewidywany zakup srebra i złota może zwiększyć wyniki funduszy krótkoterminowych; Jednak bulliliwi inwestorzy w metale szlachetnych mogą skorzystać z upadku, ponieważ rynki kapitałowe utrzymują oczy na rezerwy federalnej i politykę stopy procentowej; Jako bezpieczne metale widzą niewielką awersję ryzyka na rynku globalnym, które mogłyby ograniczyć do góry w krótkim okresie. Sierpień Gold Futures Rose 6,20 $ do 1 897.00 USD i Comex Silver na lipca dostawa Rose 0,129 $ do 28,025 USD za uncję. (3)

Fuente: HTTPS: //www.kitco.com/News/2021-06-07/gold-silver-s-06-07/gold-silver–06-07-Buy-Theearly-dips-monday.html Fuente : https: //www.kitco.com/News/2021-06-07/Gold-silver–07/gold-silver-bulls-sep-in-to-Buy-the-early-dips-monday.html Chociaż w pewnych nastrojach inwestorów od początku roku, napędzany przez rosnący optymizm, który przyszedł z rozwojem szczepionki i szybciej niż oczekiwano ożywienie gospodarcze na rynkach światowych, globalne rynki zostały utrzymane pod presją. Ceny złota dla większości 2021 do tej pory oczekiwania o wyższej inflacji i stopniowe redukcja banków centralnych są kluczowymi wyzwalaczami, które prowadzą ceny złota, a żółty metal prawdopodobnie będzie nadal przyciągnąć inwestycje jako żywopłot przed innymi klasami aktywów . (4)

Złoto złoto zatrzymała się z bullistego rajdu, który rozpoczął się po podwójnym dole na niskim poziomie $ 1677.79 . Rajd zatrzymał się po utworzeniu niedźwiedziowego rozbieżności powyżej poziomu psychologicznego $ 1900, , gdzie cena potem zamknęła się w pobliżu upartych wytycznych i wsparcia FIBO 61,8% przy $ 1851,75 z jesieni od stycznia do marca, gdzie cena wróciła do testu poziom psychologiczny $ 1900111. Obecnie jest w trójkącie równobocznym, który wydaje się mieć zamiar zerwania, co spowodowałoby wytyczne z powrotem w kierunku wytycznego w górę kanału (który był od początku kwietnia). Jeśli presja spadkowa wystarczy, aby go złamać, wsparcie byłoby w ostatnich obniach oznaczonych na 61,8% FIB w $ 1851,75 , poziomu 38,2% w $ 1825.31 oraz zakres, który oznacza poziom psychologiczny 1800 USD do 61,8% FIB w $ 1768,98. W przypadku, gdy trójkąt równoważny kończy się łamanie wyżej, musiałby utrzymać USD , a także przełamać poprzednie wysokości $ 1911.50 , aby spróbować przetestować maksimum zmianę roku 2021 w $ 1959.28.

Ponadto, w większych ramach znajduje się szklanki i uchwycić wzór, gdzie Puchar utworzył już wokół ostatnich upadków i wsparcie $ 1700 może być zwrotem w formie flagi rosnącej w celu przetestowania wysokości powyżej $ 2000.

Kliknij tutaj , aby uzyskać dostęp do kalendarza ekonomicznego HotForex.

Czy chcesz dowiedzieć się, jak handlować i analizować rynki? Dołącz do naszych seminariów i uzyskaj analizę i wymianę spostrzeżeń w połączeniu z lepszym zrozumieniem, jak działają rynki. Kliknij tutaj , aby się uwolnić!

Aldo Weidner Z.

Regionalny analityk – Urząd Edukacyjny HF – Latam

Zastrzeżenie: Ten materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tym Komunikacja zawiera lub powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zasiadywanie w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie poprzednich wykonania nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji w oparciu o informacje dostarczone w niniejszym komunikacie. Niniejszy komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

https://www.moneycontrol.com/news/business/markets/gold-holds-steady-as-Spotlight-Shifts-O-us-Data-ECB-Eeting-7007121.html. https://www.marketwatch.com/story/gold-futures-Edge-Higher-as-10-ear-yields-slide-below-1-5-dollar-sofens-11623244120 https://www.etftrends.com. / Tematyk-Kanał / Kanał Inwestorski / Kupno-Gold-Silver-On-Dip / Https://www.livemint.com/market/commodities/Gold-Continues-to-Be-The-Preferred-asset-Class- -2021-Mówi-Report-11623222533745.html