Prawa autorskie do mediów społecznościowych: Jak wpływowi chronią swoje treści

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 28, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

W prawie każdej branży, od Beauty, Fitness, Technologii, znajdziesz wpływ w mediach społecznościowych. Ci właściciele małych firm korzystają z mediów społecznościowych do interakcji z konsumentami i promowania swojej marki za pomocą różnych rodzajów treści.

W erze marketingu w mediach społecznościowych niektórzy wpływowi odkryli, że ich treść jest skradziona i wykorzystywana na rzecz innych – lub, w niektórych przypadkach, do oszustwa konsumentów. Aby chronić tę treść lub własność intelektualną wpływu, prawa autorskie są konieczne. Prawa autorskie chronią oryginalne dzieła kogoś na podstawie Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

to Twoja firma w mediach społecznościowych? Chcesz rosnąć jako wpływowy? Bez względu na to, jaka może być Twoja sprawa, będziesz chciał chronić swoje treści. Ponad 2 miliardy ludzi korzysta z mediów społecznościowych, co czyni go odpowiednim miejscem do rozwoju Twojej firmy. Jednak robiąc to, stawiasz również swoją własność intelektualną zagrożone.

Dowiedz się więcej o prawach autorskich w mediach społecznościowych i tym, co możesz zrobić, aby chronić swoje treści online.

Co to jest prawo autorskie?

Prawo autorskie chroni oryginalne dzieła autorstwa. W przypadku wpływowych mediów społecznościowych prawo autorskie pomaga chronić informacje takie jak:

stron internetowych. Pisanie. Architektura. Oprogramowanie filmów. Dzieła sztuki. Novelssongs. Zdjęcia. Chociaż prawo autorskie nie może chronić pomysłów, faktów lub metod działania, może chronić sposób, w jaki są wyrażane. Staje się to ważne dla wpływowych, którzy używają mediów społecznościowych do autopromotu.

Media społecznościowe ułatwiają publikowanie prawie wszystkiego natychmiast, pozwalając wpływowi na masowe marki z łatwością. Wielu wpływowych nie wie, że nie wszystko opublikowane online, jest chronione zgodnie z prawem autorskim. Rzeczy takie jak nazwy produktów, tytuły i hasła wymagają ochrony zgodnie z prawem znaku towarowego.

Prawa autorskie Naruszenie

naruszenie praw autorskich ma miejsce, gdy inna osoba odtwarza, dystrybuuje lub wyświetla dzieło chronione prawem autorskim jako własne. Wiele osób uważa, że ​​informacje opublikowane online nie są objęte prawem autorskim, a zatem można je wykorzystać do wszystkiego – ale tak nie jest.

Jeśli chodzi o wpływających na media społecznościowe i naruszenie praw autorskich, istnieje wiele przykładów. Czasami marka ukradnie treść wpływowego i uznaje ją za własną, jak widzieliśmy z Nitą Batra i Brittani Friedman. Ci dwaj wpływowi złożyli osobne procesy zbiorowe w 2018 r., Oskarżając popsugara o ponowne sprzeniewierzenie wersji zdjęć ze swoich kont na Instagramie.

W innych przypadkach osoby wpływowe celebrytów ukradną własność intelektualną paparazzi i uznają ją za własną, jak pokazano w sprawie Cepeda przeciwko Hadidowi. W każdym razie naruszenie praw autorskich jest nielegalne i kara prawa.

Zainteresowany założeniem własnej firmy? Sprawdź nasz przewodnik już dziś! Użytkownik prawo autorskie

W przeciwieństwie do naruszenia praw autorskich, dozwolone użycie następuje, gdy materiały są kopiowane w celu ograniczonego i transformacyjnego. Oznacza to, że prace wpływowe można odtworzyć do:

, należy skomentować. Bryktuał. Uczyć. Do stypendium. Na badania. Być parodiacją. Nie wymaga tego żadne zezwolenie od wpływowego. Istnieją cztery czynniki, które są używane sądy do ustalenia, czy coś jest zgodne z dozwolonym użyciem lub naruszeniem:

Cel lub charakter użytkowania. Nature prac chronionych prawem autorskim jest powielane. Ile pracy jest podejmowane i zasadniczo podjęcia części. W jaki sposób zmianę przeznaczenia treści wpłynie na potencjalny rynek. Media społecznościowe Problemy z prawem autorskim

Istnieje wiele szarych obszarów, jeśli chodzi o prawa autorskie w mediach społecznościowych. Młodzi wpływowi są szczególnie narażeni na ryzyko, że ich treść zostaną skradzione dla zysku. Ci użytkownicy mediów społecznościowych zawierają oferty z niewielkim lub żadnym doświadczeniem biznesowym, ryzykując całą swoją treść za obietnicę znacznej wypłaty.

Wpływów powinien zachować ostrożność, w jaki sposób ich treść jest wykorzystywana, aby uniemożliwić innym zysku z ich ciężkiej pracy. Kiedy publikujesz treść w mediach społecznościowych, strony mediów społecznościowych nie posiadają praw do treści. Raczej podajesz platformę, którą publikujesz za zgodą na ponowne wykorzystanie treści, ale tylko do pewnego stopnia.

Platformy, które pomagają chronić treść

na szczęście dla marketerów wpływowych, istnieją strony, które mają zasady prywatności, które chronią Twoje treści przed problemami z prawem autorskim. Platformy, które pomagają chronić publikacie wpływów treści Uwzględnij:

Facebook. Świergot. Pinterest. LinkedIn. W jaki sposób osoby wpływające unikają naruszenia praw autorskich

Influencer Marketing to szybko rozwijający się branża. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w grze wpływowej, czy chcesz zwiększyć bezpieczeństwo, istnieją sposoby ochrony treści jako wpływowego.

Unikaj naruszenia praw autorskich za pomocą czterech metod wyróżnionych poniżej i uniemożliwić innym kradzież treści.

Utwórz znak wodny

Watermary to słaby projekt, który wyznacza oryginalnego twórcę pracy. Często fotografowie używają znaków wodnych, aby upewnić się, że nikt nie może uznać zdjęcia, które publikują online.

Gdy treść wideo stale rośnie z popularności, znaki wodne są również stosowane do wideo. Niezależnie od tego, czy jest to w rogu twojego ujęcia, czy jako sztandar na ekranie, znaki wodne są prostym, ale skutecznym sposobem na ochronę treści.

Dodaj powiadomienie o prawach autorskich

Jeśli jesteś wpływowym w marketingu publikowania artykułów, powiadomienie o prawach autorskich może być korzystne. Uwzględnij powiadomienie o prawach autorskich na końcu swojej pracy, aby przejąć pełną własność i uniemożliwić innym kradzież.

Twoje zawiadomienie o prawach autorskich powinno obejmować:

Symbol prawa autorskiego ©. Rok pierwszej publikacji. Nazwa właściciela praw autorskich. Włączanie jako LLC

może nie być frontem dla początkujących wpływowych i twórców mediów społecznościowych, ale wizerunek publiczny i kreatywne prace mogą reprezentować początki małej firmy. Wpływacze mogą być osobami działającymi pod własną nazwą lub zespołami współpracy; W związku z tym może być konieczne ustanowienie marki dla firmy i zarejestrowanie domeny wraz z odpowiednimi uchwytami mediów społecznościowych. Formalnie włączanie (jako indywidualna lub grupa) i formowanie puszki LLC Ustanowienie mocniejszej pozycji prawnej, w tym ochrona nazwy firmy oraz pomaganie w zwiększaniu odpowiedzialności i własności własności.

Wraz ze wzrostem marki i następstw online może być nawet konieczne zatrudnienie pracowników lub umowy o pomoc w zakresie produkcji, sprzedaży, tworzeniu markowego łupu lub zarządzania kampanią. Wszystkie te etapy wzrostu i ewolucji wymagają koordynacji z prawem lokalnym i federalnym w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony kreatywnych prac i nieruchomości. Może to wydawać się skomplikowane, aby “stać się korporacyjnym” jako wpływowy wpływ na media społecznościowe, ale może to być najlepszy sposób na ochronę twojego wizerunku, pomysłów i marki.

Użyj odznaki DMCA

Odznaka DMCA to pieczęć ochrony na stronie internetowej który odstrasza złodziei od kradzieży treści. Istnieje wiele usług, które zapewnia DMCA, które pomagają chronić treść, od wtyczek WordPress po bezpłatne usługi, które znaczą Twoje zdjęcia dla Was.

Prześlij mniejsze zdjęcie

Kolejnym szybkim i łatwym sposobem ochrony treści jest przesyłanie mniejszych zdjęć do kanałów mediów społecznościowych. Obrazy są wyświetlane w mniejszym rozmiarze w mediach społecznościowych, zniechęcając ludzi do próby kradzieży twoich zdjęć, ponieważ okazują się rozmyte. Przesłanie mniejszych zdjęć do kanałów społecznościowych pomoże zapewnić tę metodę.

Możesz także wyłączyć gorące linki. Pomaga to powstrzymać ludzi przed udostępnianiem treści, nie pozwalając ludziom linku do tego, co jest publikowane na Twojej witrynie. Aby umożliwić ochronę HotLink do opublikowanej pracy, musisz zaktualizować plik .htaccess na swojej stronie internetowej.

Te wskazówki dotyczące publikowania w mediach społecznościowych mogą pomóc w ochronie treści w Internecie, ale skonsultuj się z prawnikiem z własnością intelektualną, aby uzyskać bardziej ostateczne wskazówki.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy do celów informacyjnych tylko i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Formuj dziś firmę

Niech Zenbusiness Uprościć proces

Patrz Ceny Porównaj pakiety Zenbusiness

Zidentyfikuj pakiet odpowiedni dla Twojej firmy, a następnie rozpocząć

Starter

0

do 3 tygodni

Rozpocznij teraz funkcje TOP

Standardowa prędkość zgłoszenia

Bezproceniowa zgodność

Śledzenie wydatków i odliczenia

Pro

199 $

REKLADEK RAD

PLUS SPŁATY SIĘ STANY

Gotowe

szybciej Przyspieszona prędkość zgłoszenia

Zgodność z niepokojem

Umowa operacyjna z przewodnikiem

Premium

299 USD

ROCZNIE

PLUS SIĘ SPŁATKOWANIE

Gotowe w około 1 do 2 dni

Rozpocznij teraz najlepsze cechy

Najszybsze zgłoszenie pośpiechu

111

10 Adres

Dostosowywalna strona biznesowa

*Oferta specjalna – *Oferta specjalna – Uzyskaj rozrusznik za 0 USD plus opłaty stanowe. Z łatwością dodaj inne usługi podczas rozpoczynania i rozwijania firmy.

Post Media Social Copyright: Jak wpływowi chronią ich treść pojawiła się najpierw na Zenbusiness Inc ..