Towary i dolara oba skupiają się

Opublikowany przez Andrzej Nowak o July 7, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Ogólnie rzecz biorąc, czynniki napędzające ostre osłabienie krajobrazu towarowego są zasilane, wzmacniającym się dolara amerykańskiego i obawy geopolityczne. Przyniosło to obawy przed recesją i deflacją, ale bardziej niestabilna Europa podniosła dolara amerykańskiego, co z kolei wywierała dalszą presję na ceny towarowe.

Wskaźnik dolara amerykańskiego w środę wzrósł +0,55% do handlu o 106,79 po przetestowaniu poziomu ceny 107,00 i ustanowieniu nowych 2-dekadowych maksimów. Silniejszy niż oczekiwany wskaźnik usług ISM USM i raport May Jolts Jobs nadal wspiera dolara. Wskaźnik usług ISM w czerwcu spadł -0,6 do 55,3, wyższy niż oczekiwania w wysokości 54,0, a May Jolts Jobs spadł -427 000 do 11,254 miliona, co sugeruje silniejszy niż oczekiwany rynek pracy na poziomie 11 000 milionów.

Minuty z czerwcowego posiedzenia FOMC mówią, że bank widzi znaczne ryzyko związane z zakorzenioną inflacją i że w odpowiednim czasie jest możliwa polityka. Urzędnicy Fed widzą możliwość podwyżki stawki 50 lub 75 BP na lipcowym spotkaniu FOMC.

Handel towarowy w tym tygodniu odnotowano gwałtowny spadek. Chociaż metale szlachetne nie zbliżyły się do oleju -10%spadek, złota stracił -4%, srebro -3,5%, miedzi -4,9%, palladium -3,4%, Plininum -3,2%. Pod względem produktów rolnych bawełna straciła -9% (spadek o ponad -40% od szczytu maja) i kawy -5,7%.

Wrażliwe towary, takie jak ropa naftowa, metale i uprawy. Copper, Underdog, wszedł do niedźwiedzia, spadł o ponad 30% z szczytu w marcu. Jest to ważne, ponieważ wydarzyło się to na początku każdej recesji w ciągu ostatnich trzydziestu lat.

Długotrwałą inflację i zbliżająca się recesja obciążają umysły konsumentów. Wiele Pracodawcy zaczynają anulować oferty pracy, co wskazuje na lukę na rynku pracy, której siła do tej pory zapobiegła recesji. Inflacja dotarła do wszystkich sektorów gospodarki.

Kliknij Tutaj Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł i wszelkich informacji zawierających wskazanie wcześniejszych wyników nie jest gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.