Jak oświadczenie Putina wpłynęło na rynki | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 26, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

W weekend sytuacja w LDNR gwałtownie pogorszyła się ostro. FXPRO wtorek, 22/02/2022 | 08:58 GMT-0 22/02/2022 | 08:58 GMT-0 0 FL Początek poniedziałku w Rosji był dość pozytywny: rubel wzmocnił, reagując na ogłoszenie szczytu przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych, pośredniczonych przez Francję.

Sytuacja gwałtownie pogorszyła się po głowach DPR i LPR odwróciła się do Putina z prośbą o uznanie niezależności republik.

Weekend, sytuacja w LDNR gwałtownie pogorszyła się: W piątek ogłoszono ewakuację obywateli do Federacji Rosyjskiej. W kierunku wieczoru prezydent Putin posiadał niezwykłe przedłużone posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej o uznaniu LPR i DPR.

cytatów olejowych zauważalnie w poniedziałek, reagując na prawdopodobne nałożenie sankcji wobec Rosji, wiodący na świecie producent ropy. Ograniczenia mogą prowadzić do przerw w podaży surowców, dalej zaostrzyć niedobór rynku. Ceny na olej Brent zaktualizował wysokości 2014, dodając trzy dolary, a do końca dnia wzrosła powyżej 97 USD za baryłkę. Low-płynne transakcje nasila sytuację ze względu na wakacje w USA.

Podczas gdy Europa przyznaje, że nie może to zrobić bez energii i zasobów z Rosji, sektor bankowy jest atakowany. Wolumaty handlowe w poniedziałek były rejestrowane, co wskazuje na wycofanie dużych graczy z rynku.

Warto również zwrócić uwagę na detalistów i firm technologicznych, które mogą znaleźć trudne do pracy za granicą lub importować towary i technologie. Sektory te pokażą najwięcej zmienności w zależności od tego, jak wydarzenia się rozwijają.

Obecna sytuacja jest dokręcanie warunków finansowych dla rosyjskich firm, rynków destabilizujących i zmniejszenie przewidywalności biznesowej. Zmienność rubla i zamknięcie rosyjskiego rynku kapitału globalnego zranią gospodarkę, prawdopodobnie wysyłając ją w spadek w nadchodzących kwartałach.

W dłuższej perspektywie grozi zmniejszenia potencjału wzrostu, który jest już niższy niż wielu krajów rozwiniętych. Takie warunki przekładają się dla populacji do spadku standardów życia poprzez spadek rzeczywistych dochodów lub (najlepiej) dramatyczne spowolnienie ich wzrostu.

Ten artykuł został napisany przez starszego rynku FXPRO ALEX Kuptsikevich.

.