73 -letni biznes rodzinny. Jak prowadzi to w czasach współczesnych.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 12, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Kiedy dziadek Alison Gutterman po raz pierwszy uruchomił swoją firmę w latach 40. XX wieku, nie miał pojęcia, że ​​dekady później jego wnuczka będzie prowadzić rodzinną działalność poprzez globalną pandemię.

wówczas Manny Gutterman & Associates, Inc., była krajową organizacją sprzedawcą sprzedającą różnorodne zastrzeżone produkty do łańcucha leków, różnorodności, sprzętu i domów towarowych, jednocześnie zapewniając niezawodny kanał do towarów.

Teraz, ponad 50 lat później, Alison Gutterman pomogła rozwinąć tę firmę, znaną obecnie jako Jelmar w potęgę branżową z produktami gospodarstw domowych i biznesowych w każdym głównym sprzedawcy detalicznym – od Amazon po Walmart – pomimo zaledwie 22 pracowników. Nie wszyscy też są tylko członkami rodziny; Dla osób zainteresowanych dołączeniem do firmy, Alison nalega, aby ukończyli studia i/lub pracować gdzie indziej i zdobyli doświadczenie.

Czytaj dalej, gdy Alison wyjaśnia tajemnice sukcesu firmy rodzinnej-i to, jak przeszła od samozwańczego 25-letniego “punk” bez stanowiska i bez biurka dla lidera rozwijającego się przedsiębiorstwa.

Rejestracja Do Smart Hustle Podcast

Smart Hustle Small Business Podcast · 73 -letnia firma rodzinna. Jak prowadzi w Modern Times

Outsourcing to klucz

Jelmar, który sprzedaje swoje produkty pod marką Clrⓡ, zawsze prowadzi Lean. ją Dziadek polegał na ekspertach, takich jak chemicy do obsługi produkcji produktów, jednocześnie kontrolując proces wewnętrznego wprowadzania swoich produktów na rynek.

Dzisiaj Jelmar działa w tym samym modelu outsourcingu, nawet zatrudniając zewnętrznych ekspertów do obsługi takich rzeczy, jak reklama i public relations . Te zewnętrzne partie są w stanie wprowadzić nowe informacje i pomysły w sposób, który nie Bądź możliwy, jeśli mieli tylko wewnętrznych członków zespołu, dodaje Alison.

W tym samym czasie Jelmar wynajmuje wewnętrznie na pewne role, gdy warto mieć wewnętrzną wiedzę specjalistyczną, umożliwiając proces hybrydowy, który umożliwia Jelmarowi zachowanie zwinii podczas dalszego rozwoju.

Ten model stał się jeszcze bardziej istotny podczas pandemii, gdy wszyscy potrzebowali więcej zapasów czyszczących. “Mieliśmy okazję rozwinąć naszą bazę pracowników podczas Covid”, mówi Alison. Tymczasem partnerzy Jelmara mieli ogromny wzrost liczby straży z powodu wzrostu Jelmara. To prawdziwa wygrana. z Covid pozwoliło to również na inne obszary wzrostu w Jelmar. Podczas pandemii producenci Jelmara zabrakło miejsca w swoich magazynach, co skłoniło Alison i jej zespół do przyjrzenia się własnej przestrzeni magazynowej. “Jesteśmy ekspertami w Kontrolowanie dystrybucji, więc zdecydowaliśmy Magazyn dałby nam więcej możliwości pakowania naszego produktu w inny sposób ” – dodaje Alison.

Na przykład sprzedaż na Amazon oznacza inaczej produkty opakowania – powiedzmy, pakiet dwóch lub czterech produktów CLR, w przeciwieństwie do jednego – niż w przypadku sprzedaży w Walmart.

Zatrudnili również eksperta e -commerce, aby wykorzystał ten medium uprawiające – wraz z leadem badawczym i rozwojowym, z którym mogą regularnie łączyć pomysły i burzy mózgów.

łącznie te nowe ogniska przyniosły pracownikowi zatrudnienie do 22. Przez cały czas nadal zleca się na zewnątrz, gdzie potrzebne jest. Dla tych, którzy rozważają model hybrydowy, taki jak używa Jelmar, Alison mówi: “Musisz spojrzeć na swoją organizację, a to, co uważasz za najlepiej, że możesz trzymać długość ramienia i rzeczy, które naprawdę chcesz trzymać blisko siebie”.

Jej kluczowy na wynos? Maksymalizuj rzeczy, które robisz naprawdę dobrze In-house i polegaj na ekspertach, którzy radzą sobie z resztą. Pozwala to na stały wzrost z elastycznością skalowania w górę lub w dół w razie potrzeby.

Marketing w trudnych czasach

Marketing jest o wiele trudniejszy niż w erze jej dziadka, mówi Alison, gdy było tylko kilka różnych kanałów. “Mogłabym teraz reklamować się na 10 różnych sposobów”, mówi, i chodzi o dowiedzieć się, którzy konsumenci faktycznie kupują jej produkty i gdzie.

”To wyzwanie, ponieważ jest tak wiele różnych sposobów, aby dotrzeć do tego konsumenta – mówi Alison. “Musisz być elastyczny i musisz zaryzykować. Technologia poruszyła się znacznie szybciej niż możliwość zrozumienia wskaźników za nim”.

tutaj, Alison opiera się na modelu hybrydowym, używając zarówno tradycyjnych, jak i cyfrowych mediów. Celem jest dotarcie do osób, które naprawdę lubią sprzątać i kupią CLR Produkty, wszystko, jednocześnie o krok przed konkurencją. “Kto wie, dodaje:” Mogę być na Tiktok jeden z tych dni ”.

Pod tym względem Alison pozostaje otwarty na uczenie się od innych i przyjmowanie nowej wiedzy. “Bądź uczniami na całe życie”, radzi. “Naprawdę wierzę, że istnieje tyle wiedzy, której można się uczyć od innych, a niekoniecznie od innego CEO. Mogę uczyć się od osób poruszających produkt w moim magazynie. ”

Aby dowiedzieć się więcej o Jelmar i rodzinie produktów CLR, odwiedź https://clrbrands.com/.

Post 73 -letni biznes rodzinny. Jak prowadzi to w czasach współczesnych. Pojawił się pierwszy na Smartthustle.com.