Microsoft odkupi do 40 miliardów dolarów w magazynie

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 20, 2019 Zobacz wszystkie posty autorów

Microsoft Corp. powiedział, że planuje odkupić akcje o wartości nawet 40 miliardów dolarów i zwiększyć dywidendę o 11%, utrzymując swój rekord dzielenia się z akcjonariuszami swoją powodzią gotówki.

Po raz trzeci gigant oprogramowania zatwierdził plan wykupu tego rozmiaru. Zarząd wcześniej zezwolił na takie odkupy w 2013 r. I ponownie w 2016 r.

Microsoft powiedział, że nie ma daty wygaśnięcia najnowszego programu odkupu akcji. Firma powiedziała również, że może skrócić program.

Microsoft, obecnie największa spółka notowana na giełdzie, odnotowała znaczny wzrost zysków z zakładu na chmurę obliczeniową, który pomógł jej pokonać szacunki Wall Street w czwartym kwartale finansowym, który zakończył się 30 czerwca. Sprzedaż wzrosła o 12%, a zysk wzrósł o 49% z rok wcześniej.

Firma Redmond w stanie Waszyngton ogłosiła w środę informację o wykupie, ponieważ była w stanie osiągnąć program wykupu akcji w 2016 roku w ciągu kilku miesięcy. Według zgłoszeń firma miała 11,4 miliarda dolarów tego programu na 30 czerwca. Microsoft kupił około 4,6 miliarda dolarów własnych akcji w okresie od kwietnia do czerwca. Wykup stanowi około 3,8% wartości rynkowej Microsoftu przekraczającej 1 bln USD.

Firma poinformowała, że ​​w latach podatkowych między 2017 a 2019 rokiem odkupiła łącznie 419 milionów akcji za około 35,7 miliarda dolarów. Akcje wzrosły o 1,2% do 138,67 USD w obrocie po godzinach. Dotychczasowe akcje spółki wzrosły o 36%.

Microsoft podniósł również kwartalną dywidendę o 5 centów do 51 centów za akcję, czyli o 11% powyżej wypłaty z poprzedniego kwartału i nieco wyższy wzrost dywidendy niż firma ogłosiła rok temu. Dywidenda zostanie wypłacona 12 grudnia akcjonariuszom z rekordowego dnia 21 listopada.

Środki pieniężne Microsoftu z działalności operacyjnej wyniosły 52,2 miliarda USD w roku obrotowym zakończonym 30 czerwca. Firma w lipcu powiedziała, że ​​tempo wzrostu utrzymuje się. Dyrektor finansowy Amy Hood powiedział analitykom, że bieżący rok obrotowy powinien ponownie obejmować dwucyfrowy wzrost sprzedaży w branży przetwarzania w chmurze, gdzie Microsoft jest drugim konkurentem Amazon.com Inc.