EBC i Boe przed czerwcowymi spotkaniami

Opublikowany przez Andrzej Nowak o June 14, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Nowy miesiąc i więcej objawów, że gospodarka europejska odzyskuje szybkie, dzięki sektorowi produkcyjnym coraz bardziej walczy z radzeniem sobie zeskanemu na żądanie i usługi korzystające z podnoszenia ograniczeń. Istnieje pewne obawy, że najnowszy wariant Covid-19 może opóźnić pełne ponowne otwarcie gospodarki w Wielkiej Brytanii (planowane na 21 czerwca) , ale w całości rzeczy wyraźnie wyglądają.

, na przykład, na przykład europejskich rynków akcji zostały pod presją, ponieważ silne dane potwierdzają wzmocnienie i poszerzenie odzysku. Wzmocnienia w górę Raporty PMI w Wielkiej Brytanii zasadniczo potwierdziły rozszerzenie i wzmocnienie wzrostu, a także ograniczenia pojemności montażowej, przy jednoczesnym obrabianiu ryzyka wzrostu wyższego wzrostu płac.

Final w Wielkiej Brytanii może Kompozyt PMI był niespodziewanie zmieniany wyższy, do 62,9 z wstępnego oszacowania 62,0. Nagłówek jest nowym rekordu wysoko dla serii danych wracając do stycznia 1998 r. Poprawa została napędzana przez znacznie silniejsza niż oczekiwana produkcja PMI, która wzrosła do rekordu (od 1992) 65,6. Badania pokazały najszybsze tempo zatrudnienia sektora prywatnego od czerwca 2014 r. Nowe zamówienia wzrosły przez najwięcej od października 2013 r. presji kosztów wzrosła o najszybszą stawkę w prawie 13 latach, które zostały przekazane klientom, a ceny naliczane są najwięcej w ciągu ponad 21 lat.

Usługi euro i kompozytowe PMIS poprawiły się wyższe. Dane końcowe dla może pokazać, że usługi odczytujące do 58,2 z 50,5. Kompilator ankiety Markit podkreślił, że “Gospodarka Usługi Odradzającego pomogła prowadzić wzrost sektora prywatnego wyżej”, a dane krajowe potwierdziły, że odzyskiwanie nie tylko poszerzanie w różnych sektorach, ale także kraje, z Niemczemi (56.2), Francja (57,0), Włochy (55,7) i Hiszpania (59.2) Teraz wszystkie zgłaszające bardzo silną ekspansję w ogólnej działalności.

Nowa praca sektora prywatnego wzrosła do najsilniejszego stopnia od czerwca 2008 r., Wraz z nowym podnoszeniem działalności eksportowej na szóstego kolejnego miesiąca, a netto zwiększa najostrzejsze od początku porównywalnych danych we wrześniu 2014 r. Firmy walczą o utrzymanie na szczycie Obciążenie, które również zwiększa tworzenie miejsc pracy i zatrudnienia. Że ten ostatni punkt będzie zainteresowany EBC , Jakby się utrzymuje, istnieje ryzyko, że wyższa inflacja mogłaby karmić do wzrostu płacowego, co z kolei mogło zobaczyć ciśnienia wynagrodzenia stają się zakorzenione .

_IMG0_

EBC sugerował, że przejrzy miesięczne objętości zakupu w ramach programu PEPP na czerwca 2012 r. . Gołębie były obowiązywane w zeszłym miesiącu, ale członek Zarządu Schnabel brzmiał nieco bardziej zrównoważony w zeszłym tygodniu i wydawał się odgrywać wzrost rentowności na tle ożywienia. Widzieliśmy gołębie i obozy jastrzębskie w EBC , biorącym do ekstremalnych stanowisk przed oficjalnym spotkaniem przed – przyklejając “znacznie” zwiększone miesięczne poziomy zakupu to jeden koniec widma, podczas gdy drugi będzie połączeniami do fazy Pepp kupuje wcześnie jako gospodarki Przejście w kierunku dalszych łagodzenia ograniczeń i danych pewności wskazuje bardzo silne odzyskiwanie.

Istnieje jednak nadal rosnące szanse, że EBC zobowiązuje się do istniejącej koperty Pepp i bieżących zakupów do końca programu, ale z miesięcznymi woluminami jest zmniejszona przynajmniej do pewnego stopnia.

Z drugiej strony, Boe udało się to wyłączyć bez przerażającego rynków zbyt wiele, chociaż Boe ma stały cel QE, zamiast koperty, a Lagarde będzie musiało stworzyć silną dostawę Rynki od biegania zbyt daleko przed zaostrzeniem historią, które widziałoby rozprzestrzenia się wyprowadzające dalej niż urzędnicy chcieliby zobaczyć.

overall w przeciwieństwie do podziału EBC, urzędnicy Boe nie Niespodziewanie wydają się coraz bardziej optymistyczne w sprawie odzyskiwania i Członek Boe MPC Vlieghe w zeszłym tygodniu wzbudził możliwość podwyżki wczesnego stawki. Jednak podkreślił, że wędrówki za wcześnie byłoby znacznie kosztowne niż zacieśnienie za późno. Vlieghe sugerował, że pozostaje widoczny, czy nastąpi płynne przejście z systemu furlough rządu. Dopóki nie ma dowodu, że rynek pracy może poradzić sobie z wycofaniem środków wsparcia, biory przewidywano, aby kontynuować obniżenie ostatnich kolców w presji cenowych jako przejściowe.

Niemniej jednak odblokowywanie Gospodarki Wielkiej Brytanii wydało popytu, a zaufanie konsumentów poprawiło znacząco wśród oczywistego sukcesu szczepienia Kovid Wielkiej Brytanii program. Prawie 75% dorosłych ludności w Wielkiej Brytanii otrzymało teraz co najmniej jedną dawkę szczepionki. Podczas gdy tempo poprawy zwolnił w ciągu ostatniego miesiąca, prywatny sektor gospodarki Wielkiej Brytanii jest wśród solidnej ekspansji odzyskiwania.

Prognozowanie na miesiące przed siebie wygląda dobrze . Chociaż w Wielkiej Brytanii jest pełzanie wyżej w nowych przypadkach Covid, co spowodowało premier publicznie przemyślany, że czwarta i ostatnia faza ponownego otwarcia, zaplanowana na 21 czerwca, może być opóźniona, istnieją dobre wyniki, aby się spodziewać Przeważająca winda w nowych przypadkach Covid nie rozwija się w pełną falę. Spread, który jest napędzany przez indyjskiego wariantu, jest głównie wśród młodszych, nienawidzonych ludzi, zaszczepiona większość okazała się odporna.

. Centrum; “> Kliknij tutaj Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Andria Pichidi

analityk rynku

Zrzeczenie się: Ten materiał jest dostarczany jako komunikacja ogólna do celów marketingowych tylko w celach informacyjnych nie stanowią niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zaawansowanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł oraz wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym Stopień niepewności i że każda inwestycja tego charakteru obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji w oparciu o informacje dostarczone w niniejszym komunikacie. Niniejszy komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.