5 Strategie wyjścia z zabójcy, aby sprzedać swój biznes online

Opublikowany przez Andrzej Nowak o August 5, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

przyczynił się przez Blake Hutchison CEO FLIPA.com

zainwestował czas i pieniądze w budowę biznesu online od podstaw, ale teraz jesteś gotowy do rozpoczęcia nowej przygody.

Być może chcesz uwolnić swój harmonogram z zobowiązania, który pochodzi z zarządzania cyfrowym zasobem.

Myśli o podróżowaniu świata kuszącego. Spędzanie więcej czasu z rodziną jest twoim priorytetem. Lub po prostu nie masz już pasji – i to w porządku.

Możesz rozważać sprzedaż swojej firmy, i naturalnie, myślą o tym może spowodować, że twoja klatka piersiowa zaczyna się trochę.

, ale nie musi być przerażający ani przytłaczający.

Wraz z tymi pięcioma strategiami, ścieżka do wyjścia może być gładka i satysfakcjonująca.

Wszystko, co musisz zrobić, należy przestrzegać podstawowych kroków, aby zapewnić bezproblemową przejście.

. Valuate Twojej firmy

Czy sprzedajesz blog, sklep e-commerce lub aplikację, ważne jest, aby zrozumieć, ile wart jest Twoja firma. W końcu spędziłeś godziny wkładania pracy, aby utrzymać swoją firmę i jest to tylko naturalne, że sprzedajesz go za prawdziwą wartość sprzedaży.

Dokładna wycena zapewni Ci aktualną wartość rynkową, a także oceni wydajność Twojej firmy.

Ważne jest, aby pamiętać, że istnieje możliwość, że Twoja firma może być warta więcej lub mniej niż pierwotnie przewidywana.

Wykonywanie wyceny służy również do szybkich właścicieli firm, aby zastanowić się nad ich działalnością i kosztami i rzucić informacje z obiektywnej perspektywy. Innymi słowy, wycena jest napędzana faktami i liczbami, a to, co kupujący chcą zobaczyć.

Narzędzie do wyceny online, takie jak Flippa Historyczne dane sprzedaży z szerokiego basenu firm cyfrowych i oferuje sprzedawcy natychmiastowe punkty cenowe i spostrzeżenia na temat poprawy sprzedaży. Dzięki firmom online stale ewoluują, możesz otrzymać aktualizacje w czasie rzeczywistym na końcu palców.

Zrozumienie numerów

wyceny stron internetowych można obliczyć przez uznaniowe zarobki sprzedającego (SDE), co jest zasadniczo zyskiem netto biznesu.

Twoja formuła wyceny jest następnie obliczana w następujący sposób:

Roczna zysk netto (przepływ gotówki) x Wiele (lata) = Wartość witryny

Wiele jest liczbą lat, że przepływy pieniężne jest warte.

potencjalnych nabywców Czasami przeglądać wiele wielu firm, ponieważ ilość czasu mogą spodziewać się zyskać pieniądze, które początkowo odkładają, aby kupić składnik aktywów.

Na przykład zawartość Blog jest na sprzedaż za 3000 USD z wielokrotnością 2x.

Zakładając, że przychody pozostają zgodne, kupujący może spodziewać się otrzymania pieniędzy w ciągu 2 lat.

Oczywiście, ważne jest, aby pamiętać, że jest to tylko wtedy, gdy dochód pozostaje zgodny. Ważne jest wprowadzenie pracy, aby zapewnić, że Twoja firma online rozwija się ważna.

Pierwszym krokiem wyceny daje możliwość zwiększenia wartości Twojej firmy przed oficjalnie wymieniając ją na sprzedaż.

Polski Twoja firma

Podobnie jak dom na sprzedaż, Twoja firma online powinna być gotowa na listę.

Postaw się w butach kupujących i pomyśl o tym, czego szukasz przed zakupem firmy.

Być może posiadasz działalność e-commerce. Ważne jest, aby Twoja witryna jest łatwa do manewru, gdy klienci odwiedzają Twoją stronę. Produkować Upewnij się, że użytkownicy mogą kupować produkt bez kłopotów. Obsługuj wszelkie problemy z dostawcą i upewnij się, że te relacje dropshippingowe są solidne przed przeniesieniem aktywów do następnego właściciela.

to rozwijana menu działa? Czy odwiedzający mogą łatwo znaleźć informacje, których szukają na swoim blogu? Ważne jest

UX (doświadczenie użytkownika).

Rozważ zadanie znajomego lub członka rodziny pod kątem opinii na temat nawigacji na Twojej stronie. Jeśli masz opinie klientów, zrozumieć, jakie obawy mają podczas wizyty w biznesie online.

Możesz okazać się, że pomijasz problem techniczny w backend swojej witryny, a to może być okazja do naprawienia kodowania.

Twój blog treści może potrzebować nowej strategii SEO, aby podnieść miesięczny ruch.

Twoje konta mediów społecznościowych może użyć dobrego modernizacji z aktualnymi treściami.

Dodatkowo, Rozważ oferowanie finansowania sprzedawcy, aby Twoje działalność online była bardziej atrakcyjna dla potencjalnych nabywców. Zamiast bezpośrednio finansować się, dotrzeć do profesjonalistów w sprawie przewodnictwa prawnego, kogoś, kto wyraźnie opracuje warunki pożyczki i szczegóły umowy.

Jeśli masz pojemność, nie wahaj się zatrudnić kogoś, kto może pomóc podnieść swoją stronę do miejsca, w którym musi być przed sprzedażą.

Pomyśl o wszystkich możliwych elementach Twojego biznesu online, które można poprawić przed sprzedażą.

Wykonanie due diligence Aby upewnić się, że Twoja firma jest gotowa do listy, może zaoszczędzić czas, jeśli chodzi o skuteczne sprzedaż w dłuższej perspektywie.

Wybierz metodę sprzedaży

, więc ukończyłeś wycenę i wyczyszczałeś witrynę w czystości – teraz co?

Czy na mediach społecznościowych lub osobiście rozważ ogłoszenie do swojej sieci o sprzedaży Twojej firmy. Słowo usta dostaje się dość szybko, a są szanse, że ktoś w twoim kręgu zna kogoś, kto chce kupić biznes online.

Jeśli sprzedajesz swoją firmę komuś, kogo znasz, przynieś zaufaną stronę trzecią. Jest to szczególnie ważne, ponieważ kupujący będzie chciał wykonać odpowiednią staranność z finansami. Będzie to również zapewnić, aby zapewnić, że muszą podjąć najlepszą decyzję w sprawie ich inwestycji.

Możesz nawet sprzedawać przyjacielowi lub członkowi rodziny. Zakładając z nimi związek, jest bliską, możesz służyć jako zaufany doradca po przejściu aktywów. W końcu znasz interesy i może zapewnić im niezbędne wskazówki do ciągłego rozwijania firmy.

Oprócz ogólnego ogłoszenia online, e-mail bliskich połączeń, aby uzyskać słowo. Możesz także dołączyć do społeczności niszowych online Ponieważ kanały te mogą służyć jako możliwość dotarcia do osób ciekawi i poinformowanych o twojej branży.

, chyba że znasz kogoś bezpośrednio w okręgu, który jest zainteresowany kupującym Twoją firmę, może być trudno znaleźć kupującego na własną rękę. Możesz wynająć eksperta sprzedającego się jak broker, który będzie uczestniczył na każdym etapie procesu sprzedaży Twojej firmy.

doświadczonych brokerów jest dobrze zorientowany na bieżącym rynku i zrozumieć niszy branżowe.

Szukaj profesjonalnego brokera, który ma wiedzę w branży, którą chcesz sprzedać. Mogą one zaoferować poradę na temat tego, co należy zwrócić uwagę na sprzedaż biznesową, a później prowadzą Cię przez proces negocjacji.

Dodatkowo zacznij myśleć o swoich marginesach i jak chcesz sprzedać swoją firmę. Mapuj możliwości, kto może zakończyć zakupy. Pomyśl o tym, czy chcesz czysty Wyjdź lub są gotowi pozostać na okres czasu, aby doradzić nowi właścicielowi.

Przygotuj dokumentację Twojego bizlaży

, niezależnie od tego, czy znalazłeś znajomych do zakupu Twojej firmy lub dopasowany do kupującego na społeczności internetowej, gratulacje, ponieważ jesteś teraz gotowy do przekazania dziecka do potencjalnego kupującego!

Przed złożeniem biznesu na sprzedaż, ważne jest, aby mieć całą niezbędną dokumentację. Podobnie jak potencjalny kupujący przesiewanie przez dowód inspekcji domu, kupujący chce wiedzieć, że Twoja firma została pielęgnowana i jest w dobrym stanie.

Przychody

Czy dowód dochodów Twojej firmy gotowy z co najmniej ostatnich 12 miesięcy.

zapewnia dowolny dowód zeznania podatkowego, sprawozdania bankowego, arkuszy równowagi, oświadczenia dochodowe itp.

Bądź gotów odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące Luki przychodów do potencjalnych nabywców.

Jeśli Twoja sprzedaż była niższa w miesiącach letnich w porównaniu do końca roku, być może sezon wakacyjny spowodował Spike w sprzedaży.

Pomyśl o domu wystawiony na sprzedaż. Chcesz mieć odpowiednie wszystkie pytania podczas otwartego domu. Twój Realtor powinien być w stanie zweryfikować, ile lat ma dom, jakie remonty miały miejsce i szczegóły dotyczące społeczności sąsiedzkiej.

Naturalnie, otrzymując odpowiedzi na pytania pozwolą Ci dokonać bardziej świadomej decyzji, czy chcesz kupić dom.

Ten sam pomysł idzie dla Twojej firmy. Umieść się w butach kupujących i przewidywać wszystkie pytania, które poprosi.

Dane witryny

Zbierz wszelkie niezbędne informacje, takie jak spostrzeżenia na ruchu Twojej witryny.

Google. Analytics pozwala śledzić dane ze swojej strony internetowej, sieci społecznościowych i blogów. Ważne jest, aby uzyskać informacje na temat liczby wizyt na swojej stronie internetowej, źródle ruchu, czasu trwania gościa, lokalizacji geograficznej i innych.

z dowodem zweryfikowanego rekordu utwór, potencjalny nabywca będzie bardziej pewny siebie w inwestowaniu w swojej działalności.

Posiadające informacje o swojej stronie Dane przydatne będą również dawać możliwość wprowadzenia niezbędnych zmian na swojej stronie internetowej przed przekazaniem go nabywcy.

Na przykład, jeśli zauważysz, że Twoja witryna ledwo widziała ruch w ciągu ostatnich trzech miesięcy, może nadszedł czas, aby rozpocząć burzę mózgów strategii zwiększenia ruchu użytkownika.

Rozważ, dlaczego pewna pozycja blogowa była lepsza pod względem czytelnictwa. Jaki rodzaj treści rezonuje z widzami?

Jeśli masz dostęp do platform mediów społecznościowych firmy, upewnij się Jesteś gotowy oddać wszystkie niezbędne hasła i adresy e-mail, gdy czas przychodzi do przeniesienia aktywów.

Jeśli chodzi o zarządzanie działalnością, może to być normalne do LAX w tym okresie, ale weź pod uwagę to kluczowe ramki czasowe, aby pielęgnować swoją firmę przed przekazaniem go do następnego właściciela.

Jesteś teraz gotowy do sprzedaży

Gratulacje!

Zapraszamy na butelkę szampana, ponieważ właśnie dotarłeś do kamienia milowego w swojej podróży.

Przeszedł proces negocjacji z kupującym, zaakceptował ofertę, a teraz jesteś gotowy przenieść swoje aktywa.

Ten ostatni krok pozwoli Ci omówić szczegóły dowolnych aktywów online i pokryć wszelkie pytania dotyczące utrzymujących się. W zależności od typu biznesowego niektóre oferty mogą wymagać dalszej due diligence lub finanse.

Możesz teraz oddychać zbiorowe westchnienie ulgi, ponieważ ciężka praca się opłaciła.

, że 2-miesięczne wakacje jest na horyzoncie. Twój następny biznes online czeka na ciebie.

Bardziej wolny czas dźwięków.

Ciesz się. Zasługujesz na to.

Sportor

O Blake Hutchison

Blake Hutchison jest znakomitym przedsiębiorcą i dyrektorem generalnym flippa.com. Przed Flippa Blake był dyrektorem generalnym i głównym oficerem dochodów z luksusowych ucieczki i szefa strategicznych partnerstw w Xero. Blake był także założycielem Good44, specjalistyczną specjalizującą się na rynek sprzętu żywnościowego, pomagającym małym właścicielom biznesowych do nowej bazy klientów.

Post 5 Strategie wyjścia zabójcy do sprzedaży biznesu online pojawił się najpierw na smarthustle.com.

.