Energia ustawiająca się, aby być handlem dekady | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o April 11, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Wszystkie aspekty energii są okazją: dostępność, przystępność, niezawodność i bezpieczeństwo Przycisk Adam Wtorek, 29/03/2022 | 17:34 GMT-0 29/03/2022 | 17:34 GMT-0 0 Cały świat biegnie na energii. Bez cienia wątpliwości zdolność do tworzenia przystępnej mocy jest linczpina współczesnego świata. Ale kryzys energetyczny w Europie i mądrze planowania i retoryka wokół polityki położyła nagi sposób, w jaki sposób publiczność i politycy nauczyli się wziąć tani, obfita energia za pewnik.

Europa zmierza do kolejnej dekady wzrostu skromnego ze względu na słabe planowanie i politykę energetyczną.

Pomimo wczesnych błędów, jasne jest, że jesteśmy w erze przejścia energetycznego. Świat dekarbunadize i poważni ludzie próbują znaleźć nowe rozwiązanie z wydajnością i technologią. Przestrzeń, okazja i wyzwanie są ogromne.

niedobory energii, wyższe Ceny, wojna i głębokie nurkowanie w tym, co będzie wymagane do obniżenia globalnych emisji dwutlenku węgla, położył nagi, jak trudno będzie – nie tylko energia, ale zabezpieczająca metale do technologii zielonej. Jest część świata, że ​​źle chce wierzyć, że możemy zbudować samochody elektryczne i wiatraki, a następnie wszystkie zostaną rozwiązane.

Jedna ilustracja wyzwania argumentu dekarbonizacji utknął ze mną. Pochodzi z Kolumbii Brytyjskiej, która jest najkrótszą prowincją w Kanadzie i na pewno jeden z najmertniejszych na świecie. Błogosławiony obfite rzeki, może tworzyć wystarczającą ilość hydroelektryczności, aby włączyć się czysto z jednym wyjątkiem: gaz ziemny jest szeroko stosowany do ogrzewania.

Niektórzy chcą to zakończyć.

Jeśli tak, ilość mocy energii elektrycznej niezbędna do ogrzewania domów prowincji i utrzymania siatki na najzimniejszych dniach roku trzeba będzie potroić aktualną wydajność . Więc 90% czasu Pojemność byłaby bezczynna, ale potrzebowałbyś baterii lub innych pojemności podczas pików. Ekonomia opuszczenia większości możliwości bezczynności przez 90% czasu jest niewykonalna.

Więc trzeba będzie inne rozwiązania. Być może to nowe sposoby przechowywania energii, które nie zostały jeszcze udowodnione, może to wychwytywanie dwutlenku węgla (wierzę, że jest obiecujący), a może to coś innego. To jedna szansa.

Co jest coraz bardziej jasne, jest to, że istnieje prawie nie do pogodzenia między zieloną pojemnością wszechogórą i szczytowym zapotrzebowaniem. Nie możemy też iść bez siły, gdy wiatr nie wieje, czy słońce nie świeci. Jądrowa może wypełnić luki, ale czy istnieje apetyt polityczny do zbudowania?

Nie wiem, ale wyborcy nie będą tolerować, są wyższe koszty energii i / lub rutynowe przestoje. Będzie koszt przejścia energetycznego i będzie on inflacyjny, ale zarządzający jest wielkim wyzwaniem politycznym naszych czasów. To także wielka inwestycja Możliwość tej dekady.

Problemy w tym roku ujawniły przepaść między retoryką a rzeczywistością. W ramach tej luki jest niesamowitą ilością alfa. W ubiegłym roku znajdowało się łatwe pieniądze na niezrozumienie znaczenia ropy i prawdopodobieństwa rosnącego popytu i upadku inwestycji w dostawę. Spodziewam się wielu podobnych możliwości tej dekady, aż do rynku walutowego, gdzie kraje, które mogą zapewnić tanie, czysta energia rozwija się, podczas gdy te, które niegodziwą, cierpią.

Czytałem cudowny wątek od byłego Analityka olejowego Goldman Sachs Arjun Murti w weekend, gdzie napisał to:

POST-Ukraina, widzimy pewne uznanie, że jeśli nie rozwiązujemy dla wszystkich aspektów energii – dostępność, przystępność, przystępność, Niezawodność i bezpieczeństwo – nie rozwiązujemy naszych wyzwań klimatycznych / środowiskowych. Wszyscy idą razem.

Wierzę, że filozofia wygra w Lata Nadhe Energy Zellooty po obu stronach ustępują ludziom, którzy chcą praktyczni, ekonomicznie wykonalnych rozwiązań.

Murti ma nadzieję, że lekcje Wojny Ukrainy doprowadzi do zdrowszego przejścia energetycznego, mam nadzieję, że ma rację, ponieważ przyszłość z obfita, tani i wiarygodna energia jest jasna.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej