Zielone przejście oznacza nieustanną inflację | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 10, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

I nie będzie przejściowy przycisku Adam środa, 09/02/2022 | 20:31 GMT-0 09/02/2022 | 20:31 GMT-0 0 Zaczyna się skupić się, ile surowców zajmuje przejście do gospodarki zerowej netto i jak bardzo przygotowany jesteśmy.

Rządy są szybkie w pracy w ponownym piszącym przepisom zmuszającym ludzi i firmy do korzystania z bardziej ekologicznej energii, ale podejmuje się niewielkie działanie, aby upewnić się, że istnieje zdolność do zmiany.

Co się stało w Europie z mocą tej zimy, był silos otwarcia. Tydzień bezwietrznych dni, pochmurne niebo i zimna pogoda przechyliła wagi i rosnących branż, ponieważ nie było wystarczającej pojemności w wytwarzaniu kopalnych paliwa. Okazuje się, że jeśli zbudujesz siatkę wokół wiatru i słonecznego, potrzebujesz równoległej generacji, gdy spadnie.

Więc teraz zamiast budować jeden system, potrzebujesz dwóch i wszystkich zasobów, które idą to.

Istnieje również zmiany ze zmian. Nissan dziś powiedział dziś zestaw wytycznych wokół emisji samochodowych w Europie zwanej euro 7 oznacza, że ​​porzuci rozwój samochodów lodowych w 2025. Wiele jurysdykcji już wprowadziło reguły lub wytyczne w celu zakazu sprzedaży nowej sprzedaży samochodów lodowych do 2030 r.

, co się stanie Świeży napięcie siatki energetycznej.

, ale równie ważne może być to, co robi dla metali. Podczas gdy samochód elektryczny nie potrzebuje benzyny, potrzebuje znacznie więcej miedzi, litu i innych metali.

Dziś Goldman Sachs wyłonił się z nowymi prognozami miedzianymi, które pokazują deficyty rosnące do 2025 r. Ceny miedzi są już w pobliżu wysokich ogrodowych i zapasów szybko się kurczą.

Problem polega na tym, że projekt miedziany Greenfield trwa 5-7 lat w rozwoju i pozwala przed otrzymaniem czegoś z ziemi. Więc nawet jeśli ceny pójdą stamtąd parabolicznie, odpowiedź dostaw wynosi pół dekady.

. Ponadto ten sam ruch, który pchający ekologiczność również spowalnia zezwolenie na zielone metale. Najbardziej wyróżniającym przykładem jest kopalnia brzęki litowej w Nevadzie na Pasterze. Byłoby największą kopalnią litową w USA, ale po dekadzie rozwoju sędzia zablokował go, aby chronić siedlisko mędrca.

Ponadto ekologicznie będzie potrzebować ogromnych ilości stali, betonu, tarcicy i innych producentowych towarów. Łańcuchy dostaw muszą zostać przebudowane.

Wszystko jest bardzo kosztowne i intensywne zasobów.

W zeszłym miesiącu niewiele widziałem mowy z członka Rady Rady EBC Isabel Schnable przedstawił prawdziwe koszty:

, podczas gdy w przeszłych cenach energii często upadły tak szybko, jak rosną, konieczność zwiększenia walki z zmianami klimatu może oznaczać, że paliwo kopalne Ceny będą teraz nie tylko muszą pozostać podwyższone, ale nawet muszą powstrzymać , jeśli chcemy spotkać się z celami Paryża Umowa klimatyczna Instytucje i banki i banki są silnie ciśnieniowe w celu zmniejszenia inwestycji w paliwa kopalne, ale już zaczynamy zobaczyć wyniki. Nawet teraz z surowym w wysokości 90 USD / baryłkę, średnie przedsiębiorstwa olejowe z znikoma ilościami długów pobierane są znacznie więcej niż podobnymi firmami do pożyczenia.

Połączenie niewystarczających zdolności produkcyjnych energii odnawialnych w krótkim okresie, stonowane inwestycje w paliwach kopalnych i rosnących cen węgla oznacza, że ​​ryzykujemy przedłużającym się na przedłużający się okres przejściowy, podczas którego rachunek za energię będzie rosły, Schnable powiedział.

EBC znajduje obecnie, że cena paliw kopalnych szybko filtruje się do ceny mocy, a następnie prawie każdy dobry.

Jej głównym punktem było to, że przejście energetyczne jest ryzykiem wzrostu na inflację. Myślę, że niewielu innych bankierów centralnych zdał sobie sprawę, jak duże jest to ryzyko. Co więcej, ewentualna reakcja publiczna będzie być intensywne i dzielące.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej