Bezpieczne havens w reflektor – JPY Skokrockets jako CHF Pandumbets

Opublikowany przez Andrzej Nowak o September 20, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Safe Safe Haven Premium jest rośnie, wśród sytuacji w Azji, r. Regulacyjnych Crackdown w zakresie zapasów w Chinach (Wskaźnik Hang Seng Tech jest wyłączony o ponad 40% od wysokości w lutym) i Woes of Chinese Property Developer Evergrande . W odniesieniu do tego ostatniego, jest to postrzegane jako możliwy “czubek góry lodowej” przez więcej pesymistycznych analityków, którzy mieli długotrwałe obawy dotyczące ryzyka poważnego kryzysu zadłużenia w Chinach w konsekwencji spowolnienia gospodarczego i wytrzymałego rynku nieruchomości.

USDJPY pozostał ciężki po zaksięgowaniu jeden miesiąc niski wczoraj o godzinie 109.11. AUDJPY pozostał również ciężki, przyciągający w środę trzytygodniową o niskim poziomie 79,82, podczas gdy Eurjpy wydrukował nowy trzytygodniowy niski. Rynki udziałów w Azji nadal rozpylały się, podczas gdy rynki zapasów Europa i Ameryka Północna odpalała się lepiej.

Swiss frank ze strony z drugiej strony, okazał się niewystarczający, aby utrzymać bezpieczne przepływy przesuwne jako dramatyczny spadek CHF . Sprzedawaj widziano po Szwajcar Seco stwierdził, że odzyskiwanie widzi chwilową utratę pędu. Sekretariat Państwowy Szwajcarii ds. Gospodarki (SECO) stwierdził, że obniżyła prognozę wzrostu (skorygowana o imprezy sportowe) do 3,2% na ten rok, wschodząc do 3,4% w 2022 r. Seco powiedział: “Ożywienie gospodarcze jest ustalone, aby kontynuować zgodnie z oczekiwaniami, Chociaż wzrost jest początkowo mniej dynamiczny niż wcześniej prognoza ” SNB i jako rynki przeszacowały Ryzyko dla globalnego perspektywy wzrostu i wydawało się, że inwestorzy wzięli to do serca, CHFJPY widziano w agresywnej sprzedaży z dnem aktywów do tej pory do 118,12 obniża, co oznacza więcej niż 4-miesięczne kasy. Jednak z perspektywy technicznej ten ruch reprezentuje zdecydowany wybuch 200-dniowego SMA, 50% FIB. Odkształcenie od marca do czerwca upleń, ale także wtórne 60110 61,8% FIB. poziom. Gdy tylko 200-dniowego SMA złamała, widzieliśmy wiele wyzwoleni sprzedawców, rozszerzając aktywów do 118,12. Jako wskaźniki pędu w średnim okresie są również sugerujące, że ujemne nastawienie wzrasta, następny poziom wsparcia dla aktywa może być widoczny na niskim kwietniu, tj. 117.50. powinny sprzedawać siły wzmacniające poniżej tego ostatniego, 2021 nisko z 115,90 może następny dodać niektóre stopnie na szerszym niedźwiedziem perspektywie.

Alternatywnie, zwrot z powrotem powyżej 119.50, tj. 3-miesięczne wsparcie teraz obserwowane jako pobliski opór, może rozjaśnić widok krótkoterminowy.

W skrócie, CHFJpy stoi w obliczu rosnącego niedźwiedziowego stronniczości, w którym odbicie z obecnych klejnotów może zapewnić korektę w pobliżu agresywnego odsetek sprzedaży widzianej do tej pory we wrześniu. W międzyczasie, w międzyczasie, sprzedający presja nadal prowadzić dajność azjatyckie, dzięki stawkom Aussie i NZ skoki 5 bps po znacznie lepszej niż oczekiwano nowej Nowej Zelandii Numery PKB i nieoczekiwany spadek wskaźnika Australii Nashress Cena

1

NZDCHF, H4

Kiwi odnotowano wznoszenie się przed szeroko słabszym CHF, naruszającym poziom 0,6570, kluczowy odporność widziana od maja. Trend jest podobny do ruchu innych par przeciwko NZD, z silnym ruchem w górę od koniec sierpnia. Sideways poruszają ostatnie dwa tygodnie, wygląda teraz jak odpowietrznik, zanim kolejny wzmocnienie aktywów jest wyższy. Jako składnik aktywów zastanawia się dziś z wyłączeniem rezystancji 4 miesięcy i 61,8% FIB. Poziom obniżki widziany od 0.6765 do 0,6235, A blisko tego poziomu w dowolnym momencie wkrótce może wzmocnić nacisk na zakup.

Kontynuacja dodatnich perspektyw średnioterminowych jest również obsługiwany przez pasma Bollinger, ponieważ linie BB rozciągają się wyższe, podczas gdy linie MACD i RSI są pozytywnie skonfigurowane, z RSI przy 65, wskazując także w północnych i liniach MacD. Dlatego na decydujące uderzenie 61,8% Fib. Poziom, uwaga może zwrócić się do obszaru 0,6625-0.6645 .

CLICK Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Andria Pichidi

analityk rynku

Zrzeczenie się: Ten materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani należy uważać za zawierające, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zapawaby w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie poprzednich wykonania nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji w oparciu o informacje dostarczone w niniejszym komunikacie. Ten komunikat nie może być reprodukowane lub dalej rozpowszechniane bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.