Codzienna aktualizacja rynku: 29 sierpnia 2022

Opublikowany przez Andrzej Nowak o September 4, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Dollar na przedniej stopie z tyłu Hawkish Jackson Hole komentarze autorstwa Fed przewodniczący Powell

Dolar Indeks

Dollar Indeks zakończył piątkową sesję handlową z pewną entuzjazmem, zamykając się na poziomie 108.73 Powell w Jackson Hole Symposium. Jego przesłanie było zgodne z narracją, że Fed nie jest jeszcze gotowy, walcząc z inflacją i możliwą recesją. Co zasadniczo oznacza, że ​​Amerykanie będą musieli przygotować się na więcej podwyżek stóp procentowych, a tym samym wolniejszy wzrost gospodarki i słabszy rynek pracy.

Analiza techniczna:

Pod względem struktury rynkowej, w zeszłym tygodniu zakończyło się większym wzorcu kontynuacji upartej (spadający klin), który znalazł poparcie z poziomu 104,00 i wyprodukowało falę impulsywną, która została zrewidowana przez Fala impulsywna 109,00 Obszar w zeszłym tygodniu. Biorąc pod uwagę bieżące działanie cenowe i sposób, w jaki zbliża się do 20-letnich maksimów w postaci mniejszego upartego wzorca kontynuacji (kanał malejący), jest to rosnące prawdopodobieństwo, że cena może trwać powyżej kluczowego poziomu 109,00 .

Akcje

Z tyłu siły dolara w akcjach w USA nastąpiła wyprzedaż, przy czym spadek perspektywy pozostałej firmy Fed pozostałej firmy Fed w trwałym okresie.

DOW : Reagowano na stwierdzenia, zanurzając 3% (nieco ponad 1000 punktów) w ciągu dnia. S&P 500 : Zareagował na stwierdzenia i spadł o 3,4%. NASDAQ : Będąc mocno powiązanym z sektorem technologicznym, NASDAQ jest szczególnie wrażliwy na podwyżek stóp procentowych i reagowany przez spadek 3,9%. waluty

EURO : Eurusd wrócił do poziomów poniżej parytetu, zamykając dzień na 0,99654. funt : GBPUSD zamknął dzień, aby ponownie przetestować tydzień na 1 . 17391 Po osiągnięciu wysokości sesji na 1.1900. towarów

Gold : Pozostał presja przez komentarze Powella pomimo chwilowego odbicia wcześniej w tym tygodniu, kończąc piątkową sesję przy 1 738 . Olej : Czarne złoto pozostało odporne w zeszłym tygodniu, zamykając tydzień wyrównany w ustnej interwencji Saudyjczyków dotyczących możliwości wycinania produkcji oleju. Potencjalnie wiąże się z ideą, że Saudyjczycy nie są w stanie tolerować ceny poniżej 90 $ za baryłkę w chwili obecnej. Bitcoin

Wiodąca kryptowaluta przebiła się przez psychologiczne 20 000 $ Mark jako niedźwiedzie w dużej mierze prowadził rynek w zeszłym tygodniu, odnosząc spadek o 20% w ciągu tygodnia z najwyższego poziomu 25 211 .

Interesującym siodenote do września jest to, że Bitcoin wyprodukował niedźwiedzi środowiska rynku w cenie za każde z ostatnich czterech miesięcy w ciągu roku. Ciekawie będzie zobaczyć, jak to działa w nowym miesiącu i ostatniej części roku.

Today – Wcześniejsze wypowiedzi EBC, karmione wiceprzewodniczącym Brainard.

Kalendarz ekonomiczny Źródło: Investing.com

Największy Mover @ (06:30 GMT) NASDAQ ( -3,9% ). Spadł do 12387 $ z 13206 .

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

OFEntse Waisi

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie przyjmujemy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach w tej sprawie Komunikacja. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.