Wykup na Twitterze boli Tesla

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 6, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

W ubiegłym tygodniu najbogatsza osoba na świecie, Elon Musk, potwierdziła przejęcie Twitter Inc w sumie 44B . Aby zakończyć umowę, Musk popełnił własne pieniądze (21 mld USD), zabezpieczył pożyczki, a jednocześnie wyładował niektóre akcje Tesli.

Najnowsze doniesienia prasowe, że dyrektor generalny TESLA sprzedał 8011 $ akcji spółki, w konsekwencji “prowadząc do spółki spadającej poniżej wyceny 147 mld USD.

Przejęcie może skierować uwagę Muska ze strony jego istniejących przedsiębiorstw, w tym Tesli, która podnosi Martwienie inwestorów. Chociaż Musk ma uprawnienia do restrukturyzacji Twittera tak, jak chce po przejęciu (na przykład monetyzacja tweeta, łagodzenie modyfikacji treści, dodanie przycisku edycji, cięć zadań itp.), Niektórzy martwią się, że może to wprowadzić go do Konflikt o wolność słowa z rządem w Chinach, ostatecznie zranienie działalności Tesli w kraju.

W ostatnim raporcie zarobków, dyrektor finansowy Tesli, Zach Kirkhorn, powtórzył długie czasy oczekiwania i ograniczoną produkcję, szczególnie w Chinach, po zamknięciach Covid. Pomimo rosnących kosztów firma utrzyma ceny swoich pojazdów bez zmian przez sześć miesięcy do roku. W związku z tym obecne wiatry na głowę nie mogą przynieść korzyści marży zysku spółki w najbliższym czasie.

Analiza techniczna:

Technicznie, # TESLA Cena aktywacyjna spadła i złamała 100-dniową SMA, że Twitter Inc. zaakceptował ofertę przejęcia Muska. Cena akcji spółki została zamknięta w tygodniu na 872,08 $ , około 32% niższy niż drugi LH ( 1152,64 $ ) utworzony na początku tego miesiąca. 894 $ (FR 38,2%) służy jako najbliższy opór. Odbicie powyżej tego poziomu sugerowałoby, że cena akcji spółki rozciąga 100-dniowy SMA ( 960 $ ) i 1028 $ (FR 23,6%). W przeciwnym razie, jeśli presja niedźwiedzi utrzymuje się, poziomy wsparcia do oglądania obejmują 786,50 $ (FR 50,0%), 679 (FR 61,8%) i 525 (FR 78,6%).

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

LARINCE ZHANG

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako komunikacja marketingowa ogólna tylko dla celów informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego . Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł i wszelkich informacji zawierających wskazanie Wcześniejszych wyników nie jest gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być odtwarzana ani dalsza dystrybucja.