Kraft Heinz: Q4 2020 Podgląd zarobków

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 12, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Kraft Heinz (NASDAQ: KHC) ma opublikować swój raport za IV kwartał i pełny rok obrotowy 2020 w najbliższy czwartek, 11 lutego 2021, przed otwarciem rynku amerykańskiego. Będąc prawdopodobnie jednym z największych bólów głowy największego inwestora wszech czasów – Warrena Buffetta i jego firmy. Uczestnicy rynku przyglądają się wynikom dostarczanym przez północnoamerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się paką żywności i napojów w celu dalszej oceny jego wyników.

Niewątpliwie firma potknęła się w ciągu ostatnich kilku lat z powodu różnych przeszkód, które hamowały jej rozwój. Niepowodzenie w restrukturyzacji przedsiębiorstwa, dochodzenie SEC w sprawie nieprawidłowości księgowych, odpis o wartości ponad 15 miliardów dolarów, nieskuteczna strategia cięcia kosztów, kwestie łańcucha dostaw, zmniejszona konkurencyjność w celu zaspokojenia preferencji i popytu konsumentów … są to czynniki, które służyły jako wiatr w rozwoju firmy.

Figure 1: Kraft Heinz Publikacje kwartalne. Źródło: https://www.marketscreener.com/quote/stock/THE-KRAFT-HEINZ-COMPANY-22816979/calendar/.

Zaskakująco, Kraft Heinz osiąga dobre wyniki w generowaniu sprzedaży w ciągu ostatnich trzech kwartałów w 2020 r.;  według dyrektora generalnego Miguela Patricio, pozytywne wyniki były spowodowane podwyższonym zużyciem w domu i ciągłym wysiłkiem podejmowanym przez firmę w odpowiedzi na pandemię Covid-19.

Niemniej jednak firma zanotowała zysk netto w wysokości 597 mln USD w III kwartale 2020 r., w dół o 33,59% w stosunku do poprzedniego roku, podczas gdy EPS również spadł o 33,78% (r/r) do 0,49 USD. Straty, zdaniem dyrektora generalnego, zostały przypisane do oczekujących transakcji serowych i rosnącej sprzedaży naturalnego biznesu serowego.

Figure 2: Raportowane EPS w porównaniu z prognozą analityków, kwartalnie i rocznie. Źródło: https://money.cnn.com/quote/forecast/forecast.html?symb=KHC.

W związku z nadchodzącym ogłoszeniem konsensus szacunki dla EPS stoją na 0,73 usd, skorygowane nieco wyższe o 0,01 USD / akcję sprzed roku. Patrząc na wyniki z przeszłości w latach 2016-2019, wyniki raportowane zarobki były mieszane. W 2017 i 2018 r. firma zanotowała szczególnie gorsze wyniki, przy czym raportowane EPS wyniosły odpowiednio 3,55 USD i 3,53 USD, przy braku szacunków o 1,13% i 1,67%.

Figure 3: Raportowana sprzedaż w porównaniu z prognozą analityków, kwartalnie i co roku. Źródło: https://money.cnn.com/quote/forecast/forecast.html?symb=KHC.

Natomiast prognoza analityków na IV kwartał 2020 sprzedaży wynieść 6,8 mld ,8 mld , co oznacza wzrost o 4,62% w stosunku do roku poprzedniego. Ogólnie rzecz biorąc, Kraft Heinz spełnił oczekiwania konsensusu w ciągu ostatnich kilku lat, z jedynym wyjątkiem w 2017 r., kiedy sprzedaż spadła o 0,1B , przy 26,2B.

Figure 4: Współczynnik PE (TTM), KHC. Źródło: https://www.zacks.com/stock/chart/KHC/fundamental/pe-ratio-ttm.

Rysunek 4 pokazuje, że końcowe 12-miesięczny wskaźnik PE Kraft Heinz został ostatnio odnotowany na 12,07. W porównaniu do odczytów innych firm w branży, jest dość rozsądne, aby powiedzieć, że Heinz jest nadal prawdopodobnie niedowartościowane, co może być również jednym z powodów dla analityków i naukowców, aby zaproponować Hold na tej akcji.

Wziągl przegląd techniczny:

Po ogromnym spadku od początku 2017 r., #KraftHeinz znalazł swój grunt na 19,96 USD, zanim rozszerzył się wyżej do obecnego poziomu kluczowego 34,00. Obecna akcja cenowa sugeruje niezdecydowanie rynku. Patrząc na wskaźniki, linie MACD pozostają unoszące się powyżej linii neutralnej, podczas gdy RSI i Stochastics są widoczne w obrocie powyżej 50,00.

Z wykresu Daily, 34,00 i 36,00 są kluczowymi resystyczności w najbliższej perspektywie. Udany breakout powyżej tych poziomów może sugerować, że cena akcji rozszerzy swój rozmach i przetestować 38,30 – 38,70 strefie . Z drugiej strony kluczowe support znajduje się na poziomie 31,50 , 28,50 i 25,00 .

Klick tutaj dostęp do kalendarza ekonomicznego HotForex

Larince Zhang

Market Analyst – HF Educational Office

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Żadne z nich nie zawiera lub nie powinno być uważane za zawierające doradztwo inwestycyjne lub rekomendację inwestycyjną lub zakupu lub sprzedaży jakiegokolwiek instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.