Jak jedna firma dokonała 11-dniowego przejścia do pracy zdalnej możliwe

Opublikowany przez Andrzej Nowak o February 15, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Kate Winkler nie była nawet rok do bycia ceo, kiedy nadzorował przejście do pracy zdalnej około 650 osób w Ruby. Jednak firma wykonała zadanie w ciągu zaledwie 11 dni. Co więcej, firma tak naprawdę nie miała nawet zdalnego planu przejścia pracy ustawionego w kamieniu przed przybyciem COVID-19.

Jak Ruby poradziła sobie z takim wyczynem w tak krótkim czasie? Kate mówi Ramon Ray dwie rzeczy, praktyki firmy wykonane to szybkie przejście do pracy zdalnej możliwe. Kate i Ramon mówią również o byciu nowym dyrektorem generalnym i znalezieniu starszych talentów dla Twojej firmy. Ma też dwie rzeczy, na które małe firmy muszą mieć oko.

Od dyrektora generalnego do bankiera inwestycyjnego do CEO

Kate Winkler jest CPA. Prowadziła dwie firmy technologiczne o wysokim wzroście. Spędziła również dekadę w bankowości inwestycyjnej, awansując na dyrektora zarządzającego grupy technologicznej w Piper Jaffray.

Poszła do bankowości inwestycyjnej, jak ona osiedliła się być rodzicem. To pozwoliło jej wycofać się z codziennej odpowiedzialności za bycie dyrektorem generalnym. Była również w stanie spędzić dekadę będąc wokół inteligentnych przedsiębiorców budujących jedne z najlepszych małych firm na świecie.

Kate został mianowany dyrektorem generalnym Ruby w zeszłym roku, po założyciel Jill Nelson przeszedł na emeryturę. Jednak obaj spotkali się około cztery lata temu.

Kate znała inwestorów wspierających Ruby. Nie wiedziała jednak, o co chodzi Ruby.

Bankier miał wrażenie, że firma była po prostu usługą odpowiadającą. Kiedy przechodziła przez centrum recepcyjne Ruby w Portland, zrozumiała, że to znacznie więcej. Ruby upoważnia swoich pracowników do zrobienia stu rzeczy dla klientów, Jill zdała sobie sprawę.

Kate następnie spędził miesiące pomagając Jill ze strategiami rozwoju firmy. Następnie ruszyła dalej. Szybko do przodu do lutego ubiegłego roku, Jill zadzwonił kate powiedzieć, że przechodzi na emeryturę. Kate myślała, że Jill prosi o kontakty z możliwymi prezesami, ale została poproszona o prowadzenie całej sprawy.

Co szuka starszych talent powinien być o

“Zawsze powinniśmy patrzeć na zatrudnianie jako okazję do budowania więcej umiejętności wokół siebie”, mówi Kate. Jednak nie zawsze można znaleźć kogoś, kto ma umiejętności, które dobrze łączą się z własnym.

Plus, przedsiębiorcy mogą się strasznie emocjonalnie w procesie zatrudniania kogoś, kto przejmie stery po nich.

“Jako przedsiębiorcy – naturalnie, tak jak my wszyscy – chronić to, co zbudowaliśmy”, mówi Kate. “To bardzo ryzyko związane z decyzją, którą podejmujemy.”

Zawsze powinniśmy patrzeć na zatrudnianie jako okazję do budowania większej liczby zestawów umiejętności wokół siebie

Co prowadzi do tendencji do potencjalnie bardziej emocjonalne niż przy próbie zrobić krok wstecz i oceny czyjeś umiejętności przed twoimi. Kiedy została poproszona, Kate powiedziała Jill, aby nie wybierała jej, ponieważ jest to łatwa decyzja. Poprosiła o przejście przez proces zatrudniania, aby upewnić się, że dopasowanie i umiejętności były odpowiednie. Niemniej jednak, po procesie było oczywiste, że świetnie pasuje.

Zacznij od otwartej komunikacji

Jeśli jest dopasowanie, staje się kwestią komunikacji, mówi Kate.

Nieporozumienia zdarzają się w pierwszym etapie komunikacji. To może być oskarżenie. Czasami jest to założenie. Może to być wiele rzeczy, które utrudniają otwartą i uczciwą rozmowę.

W Ruby, przyszła i ludzie spodziewali się, że ona będzie reorganizacji działalności. Ludzie obawiali się, że jest dyrektorem generalnym technologii i bankierem. Ona może przyjść i nagle obracać działalność, aby stać się wyłącznie koncentruje się na technologii.

Zamiast tego powiedziała zespołowi Ruby, że to, co naprawdę chciała zrobić, to najpierw porozmawiać. Dowiadywała się, co ludzie kochają, gdzie potrzebna jest zmiana i jakie były święte rzeczy w firmie, których nie można dotknąć.

Nieporozumienia zdarzają się w pierwszym etapie komunikacji

“Spójrzmy na nie tymi samymi otwartymi oczami i gdzie musisz być gotów pozwolić, aby ta otwarta rozmowa się wydarzyła, aby móc zapewnić, że oboje idziemy w tym samym kierunku pierwszego dnia”, mówi Kate.

“Co znalazłem jest to, że największy strach był, czy nagle nie staniemy się organizacją cel napędzaną?” dodaje.

Dzięki rozmowom, rdzeń firmy zestalony w umyśle Kate.

“Jedyną rzeczą, która jest absolutnie spektakularna w Ruby, jest 100% pracowników wie, że nasza wizja, nasza misja, nasz cel, jest pomoc małym firmom przetrwać i rozwijać się na 100 różnych sposobów. I robimy to poprzez te bardzo znaczące ludzkie powiązania. Jesteśmy firmą ludzką”, mówi.

Thrive poprzez inicjację

Pierwszym zadaniem Kate w Ruby było skłonienie wszystkich do ponownego przywiązania się do celu, wizji i misji. Od początku wiedziała, że jest dużo talentu w Ruby. Jednak wszystkie decyzje były podejmowane przez cztery osoby, mówi.

To może być tylko charakter firm prowadzonych przez przedsiębiorców. Ale zdolność firmy do skalowania była zależna od dostępu i uwolnienia talentu, który jest już w firmie, wyjaśnia.

Więc musiała pracować, aby dowiedzieć się, co ludzie robią. Zapytała również na sesjach jeden na jeden, co kochają i nienawidzą w swojej pracy. Dzięki temu procesowi dowiedziała się, że Rubiny pracowały nad 1183 indywidualnymi zadaniami. Tylko połowa była niezbędna dla biznesu, mówi Ramon.

Przed nami tylko szansa, szczególnie tak szybko, jak świat ewoluuje teraz

“Świat szybko się zmienia. Musimy być bardziej zwinni”, mówi. Jeśli coś nie działa, po prostu odłóż go na bok i wybierz następną okazję. “Przed nami tylko szansa, szczególnie tak szybko, jak świat ewoluuje w tej chwili”, mówi.

Co ważniejsze, Ruby nie potrzebowała nowego kierunku ani wizji, Kate zdała sobie sprawę. Po prostu potrzebowała więcej komunikacji i upodmiotowienia. “W ciągu trzech miesięcy byliśmy w stanie wzmocnić nasz rozszerzony zespół kierowniczy”, wyjaśnia Kate.

Uczyniła to punkt dla jej zespołu wykonawczego, aby nie być jedynym decydentem już. “Naszym zadaniem jest usunięcie blokady, a naszym zadaniem jest upewnienie się, że wszyscy działamy w tym samym kierunku”, mówi. Jest to ważne, nawet jeśli wszyscy idą w tym samym ogólnym kierunku. Jeśli zbłąkać się trochę, to staje się duża luka w czasie, Kate mówi.

11-dniowe przejście do pracy zdalnej

Otwarta komunikacja i inicjacja, gdzie to, co sprawiło, że przejście Ruby do pracy zdalnej jest możliwe w ciągu zaledwie 11 dni, zgodnie z Kate.

Firma pracowała już nad współpracą między zespołami, działaniami opartymi na projektach i spójnymi zespołami w różnych działach, gdy firma COVID przybyła. Gdyby tego nie robiła, firma nie przeszłaby do pracy zdalnej tak szybko, jak to miało miejsce.

Kiedy firma zmagała się ze skutkami pandemii, było wiele pomysłów. Mogliby podzielić się tymi pomysłami na to, jak przejść do pracy zdalnej, ponieważ budują kulturę otwartej komunikacji.

Jak plan nabrał kształtu i nadszedł czas, aby wdrożyć, ludzie działali zdecydowanie. To wszystko dlatego, że Ruby upoważniła swoich ludzi do działania . odzwierciedla te praktyki. Jednym ze sposobów jest brak asystenta. Chce być dostępna, ponieważ uważa, że najlepiej mieć ucho na ziemi.

“Szczególnie, gdy firmy stają się duże, najlepszym sposobem na pozostanie w kontakcie ze zdrowiem i dobrem organizacji jest rozmowa z organizacją.”

Kate spędza około połowy swojego czasu na komunikowaniu się i współpracy ze swoim zespołem wykonawczym, jej rozszerzonym zespołem kierowniczym. Wierzy w ducha przejrzystości. Wie, że ludzie wiedzą, gdzie to będzie dobre w firmie. Ludzie wiedzą też, gdzie jest źle i co się z tym robi.

“Jeśli każdy potrzebuje mnie do podjęcia każdej decyzji w firmie, jesteśmy wkręcani”, mówi. “Chcę więc dać wszystkim możliwość pomagania”.

Dwa tematy dla małych firm

Po przejściu na pracę zdalną Kate uważa, że małe firmy powinny wziąć pod uwagę dwa tematy w obecnym krajobrazie biznesowym. Są to finansowanie i dane.

Finansowanie

Kate mówi, że po raz pierwszy instytucje finansowe wreszcie poają społeczności małych firm uwagę, na którą zasługują. Instytucje te stwarzają również realistyczne możliwości uzyskania zrównoważonego finansowania dla małych przedsiębiorstw.

Jeszcze przed pandemią Kate twierdzi, że 7 z 10 firm zawiódł w pierwszej dekadzie. Tylko mniej niż jedna trzecia właścicieli firm płaciła sobie regularnie.

Więc co to oznacza dla małej firmy? Kate mówi, że chodzi o pasję.

Wyjaśnia: “Założyli te firmy, ponieważ wiedzieli, że mogą zrobić lepszą pracę na własną rękę.”

Ci właściciele firm są pasjonatami tego, co mogą zrobić. Teraz potrzebują tylko możliwości skupienia się na tej pasji. Częścią tego jest posiadanie stabilnego finansowania, aby wygładzić szczyty i doliny w modelach biznesowych, mówi.

Kate zaleca, patrząc poza PPP, ale także nowe programy uruchamiane przez banki Main Street.

Dane

“Dane są twoim najlepszym przyjacielem”, mówi Kate. “Każdy możliwy bit danych.”

Ruby po raz pierwszy zobaczył wpływ COVID-19 w połowie marca, kiedy społeczność poszła do schronienia w miejscu. Z dnia na dzień, wielkość połączeń spadła o 40%, Mówi Kate.

Co Ruby zrobił, aby dotrzeć do klientów. Mówili klientom, że spadek był we wszystkich dziedzinach. Przypominali im również, aby zastanowili się, w jaki sposób ich firmy powinny poradzić sobie z nadchodzącą burzą. W jaki sposób powinni oni pracy zdalnej? Jakie były inne niezbędne decyzje do podjęcia?

Ruby był rzeczywiście aktywnie pytając klientów, czy chcą obniżyć, aby zaoszczędzić pieniądze. Okazało się również, że istnieją możliwości, których brakuje niektórym przedsiębiorstwom. Na przykład 60% nie miało strony internetowej. Niektórzy nie myśleli o obsłudze czatu dla swoich klientów.

Patrząc na te dane, Ruby buduje relacje, aby być oczami i uszami klientów we wszystkich kanałach komunikacji. Jest to bezpośrednio związane z rdzeniem firmy. Ruby ma na celu pomóc małym firmom zarządzać relacjami z klientami, niezależnie od tego, z czym klienci się kontaktują.

“Dane nie kłamią. To bardzo rzeczowe. Musisz używać go jako prawie supermocarstwa”, mówi Kate.

SmartHustle Podcast z Ramon Ray · Jak Jedna firma wykonane 11-dniowe przejście do pracy zdalnej Możliwe

Post Jak Jedna firma Wykonane 11-dniowe przejście do pracy zdalnej możliwe pojawił się pierwszy na SmartHustle.com.