Czy możesz stworzyć kulturę w odległym świecie pracy?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 24, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Kultura firmy

to nie tylko stoliki Ping Pong i Happy Hours. To zestaw wartości, zachowań i przekonań, które kształtują sposób, w jaki twoi pracownicy współpracują i jak wchodzą w interakcje z klientami. Stworzenie silnej kultury firmy jest niezbędne dla każdej firmy, ale może być szczególnie trudne dla małych firm.

Jeśli masz zdalne zespoły lub zrestrukturyzowałeś swoją firmę, aby umożliwić pracownikom pracę w domu po pandemii, utrzymanie kultury firmy może być trudne. Być może martwisz się, że twój zespół przegapi korzyści płynące z bycia razem w biurze, a może obawiasz się, że pracownicy nie tworzą tego samego rodzaju relacji, gdy nie wszyscy nie pracują w jednej przestrzeni fizycznej.

Na szczęście istnieje wiele strategii, których można użyć do stworzenia silnej kultury firmy w odległym środowisku pracy.

, ale tak naprawdę, dlaczego tak jest ważny? Jak zauważa Harvard Business Review: “Kultura firmy jest często tym, jak ludzie pamiętają tę firmę i może być ważniejsza niż oferowane przez niego produkty (lub usługi)”.

Posiadanie silnej kultury firmy może: pomóc Ci przyciągnąć i zachować najlepsze talenty wyróżniają firmę od konkurencji Foster poczucie wspólnoty i przynależności wśród pracowników zachęcających pracowników do produktywnej i innowacyjnej pomocy w budowie silnego zespołu, który jest zaangażowany w Twoją firmę i jego sukces.

Więc jak stworzyć kulturę firmy w odległym świecie pracy? krok w tworzeniu silnej kultury firmy jest zdefiniowanie twoich wartości. Co oznacza Twoja firma? Jakie są twoje podstawowe przekonania?

Twoje wartości poprowadzą wszystko, od ciebie Traktuj swoich pracowników w sposób, w jaki sprzedasz swoje produkty lub usługi. Jeśli nie masz pewności, od czego zacząć, rozważ badanie pracowników lub trzymanie grupy fokusowej, aby uzyskać informacje zwrotne na temat tego, co ich zdaniem są najważniejszymi wartościami dla Twojej firmy.

2. Skoncentruj się na budowaniu zaufania i skupienie się na zespole

Podstawą każdej silnej kultury jest zaufanie. Kiedy twoi pracownicy ufają sobie, są bardziej zmotywowani i zaangażowani, co prowadzi do lepszych wyników dla firmy. Jako właściciel małej firmy musisz skupić się na budowaniu zaufania w swoim zespole, tworząc otwarte środowisko, w którym wszyscy czują się komfortowo dzieląc się pomysłami i mówieniem.

, aby to zrobić, zacznij od przejścia wobec pracowników. Udostępnij informacje o celach, planach i finansach firmy. Zachęcaj pracowników do zadawania pytań i przekazywania informacji zwrotnych. I pamiętaj, aby postępować zgodnie z obietnicami.

Ważne jest również, aby skupić się na budowaniu zespołu, który dobrze współpracuje. Kiedy twoi pracownicy czują, że są częścią zespołu, będą bardziej zmotywowani do odniesienia sukcesu i mniej prawdopodobnego odejścia. Aby stworzyć to poczucie koleżeństwa, zachęcaj do działań związanych z więziami zespołowymi, takimi jak rekolekcje firmy lub spotkania poza miejscem.

3. Zachęcaj zaangażowanie pracowników

Oprócz budowania zaufania w swoim zespole, musisz także skupić się na zaangażowaniu swoich pracowników. Badania pokazują, że zaangażowani pracownicy są bardziej produktywni, kreatywni i zmotywowani niż ci, którzy czują się niezadowoleni w pracy.

Ale jak zachęcić do zaangażowania pracowników? Jednym z ważnych sposobów jest regularne przekazanie ich wydajności. To nie tylko pomaga pracownikom zrozumieć, co robią dobrze i co mogą poprawić, ale także pomaga im zachować motywację i skupić się na celach firmy.

Kolejny sposób na zachęcenie Zaangażowanie pracowników polega na oferowaniu możliwości rozwoju i rozwoju. Zapewnienie szkoleń, warsztatów lub mentoringu może pomóc Twoim pracownikom poczuć się, jakby uczą się i rosną w swoich rolach. To sprawi, że będą bardziej zmotywowani i zaangażowani w swoją pracę, co jest świetne dla całej firmy.

4. Utrzymuj kanały komunikacji otwarte.

Z pracą zdalną istnieje większe ryzyko nieporozumień i nieporozumień. Aby temu zapobiec, upewnij się, że masz wiele kanałów komunikacji z pracownikami. Może to obejmować cotygodniowe spotkania zespołowe, codzienne zameldowanie, a nawet prosty system przesyłania wiadomości, w którym każdy może zadawać pytania i udzielać informacji zwrotnych.

5. Użyj technologii do budowania połączeń

W zdalnym środowisku pracy, ważniejsze niż kiedykolwiek jest, aby pracownicy czuli się ze sobą związani. Na szczęście istnieją narzędzia i technologie, które mogą pomóc Budujesz głębsze połączenia i wspierasz silniejszą kulturę.

Na przykład aplikacje takie jak Slack, Google Meet, Zoom i Basecamp mogą pomóc zdalnym pracownikom komunikować się ze sobą bardziej skutecznie. Rozważ inwestowanie w oprogramowanie do współpracy online i platformy zarządzania wydajnością online, aby śledzić postęp zespołu i zachować odpowiedzialność.

6. Zachęcaj interakcję społeczną

tylko dlatego, że Twoi pracownicy pracują zdalnie, nie oznacza, że ​​nie mogą wchodzić w interakcje na poziomie osobistym. W rzeczywistości ważne jest, aby zachęcić do interakcji społecznych, nawet jeśli jest to praktycznie.

Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest tworzenie wirtualnych szczęśliwych godzin lub wydarzeń towarzyskich, w których pracownicy mogą gromadzić się online i lepiej się poznać. Możesz także gościć miesięczny “Lunch Club”, w którym zdalne pracownicy na zmianę organizują posiłki, w których każdy może uczestniczyć i porozmawiać na tematy poza pracą.

7. Promuj saldo życia zawodowego

W zdalnym środowisku pracy, dla pracowników może być łatwe, jakby zawsze działają. Dlatego ważne jest promowanie zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym dla swoich pracowników.

Jednym ze sposobów na to jest zachęcenie pracowników do wzięcia wolnego. Może to nastąpić poprzez elastyczne planowanie lub po prostu kultura, w której zabranie czasu nie jest marszczące brwi. Ponadto możesz rozważyć zaoferowanie płatnego czasu wolontariatu, co może być świetnym sposobem dla zdalnych pracowników, aby czuć się związani ze społecznością i spędzać czas poza pracą.

Pracuję dla firmy, która przeprowadziła pracę zdalną jeszcze przed 2020 r.; To sprawiło, że Qualio była dla mnie użyteczną lekcją na temat tego, jak powinna być budowa, żyć i oddychać odległą kulturę.

wraz z naszą podstawową pracą dostarczania oprogramowania EQMS dla świata nauki o życiu to pakiet odległych inicjatyw kulturalnych prowadzonych przez Nasz zespół ludzi, taki jak:

nacisk na asynchroniczną pracę na drużyny drużynowe w mechanizmach stref czasowych do czatu bez pracy, z luźnymi kanałami dla ogrodnictwa, piłki nożnej, gotowania, zwierząt domowych i bardziej wolnych od spotkań piątków i częstego koncentracji Sesje odnowy biologicznej poświęcają czas na omawianie życia osobistego na połączeniach, a także pracę

?

Tworzenie silnej kultury firmy może stanowić wyzwanie w odległym świecie pracy, ale przy odpowiednim podejściu i narzędzi możliwe jest stworzenie angażującego i wspierającego środowiska dla swoich pracowników. Więc na co czekasz? Zacznij tworzyć swoją silną kulturę firmy już dziś!

o autorze

Kieran jest menedżerem ds. Marketingu wzrostu w Qualio, wiodącym dostawcą oprogramowania EQMS dla branży naukowej.

Post Czy możesz stworzyć kulturę w odległym świecie pracy? Pojawił się pierwszy na Smartthustle.com.