Wizytówki – 12 typowych błędów, których należy unikać

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 11, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Twoja wizytówka to Twoja karta telefoniczna. Powinno to być narzędzie, które sprawi, że ludzie cię zapamiętają i skontaktuje się z Tobą w sprawie biznesu. Ale jeśli Twoja wizytówka jest słabo zaprojektowana, ma ważne informacje kontaktowe w nieczytelnych czcionkach lub wygląda nieprofesjonalnie, będzie bezużyteczna. Upewnij się, że Twoja karta ciężko pracuje, unikając tych 12 popularnych błędów wizytówki.

Karta biznesowa jest jednym z najważniejszych i opłacalnych narzędzi marketingowych, jakie ma firma. Pomaga ludziom zapamiętać cię po powrocie ze spotkania i daje im sposób na kontakt w przyszłości. Skanowanie aplikacji na smartfony pozwalają klientom zeskanować kartę i przenieść informacje kontaktowe również na telefon. Jednak zbyt często małe firmy popełniają błędy w swoich wizytówkach, które uniemożliwiają kartę przed wywarcie wielkiego wrażenia. Na przykład istnieje duża szansa, że ​​jeśli wygląd i jakość karty jest tandetny lub nieprofesjonalny, Można go wrzucić do śmieci. Nie musisz być profesjonalnym projektantem, aby wymyślić dobrą wizytówkę. Możesz uczynić go skutecznym narzędziem marketingowym, unikając tych popularnych błędów wizytówki.

12 Wspólne błędy wizytówki, aby uniknąć

1. Pominięcie ważnych danych kontaktowych

Twoja wizytówka ma podwójny cel. Jest to narzędzie przypominające ludziom o Twojej firmie i jest źródłem informacji kontaktowych, które pozwoli klientom i potencjalnym klientom dotrzeć do ciebie. Bez względu na to, jak ładnie wygląda Twoja karta, nie będzie tak skuteczna, jak powinna, jeśli brakuje ważnych informacji kontaktowych.

Przynajmniej dane kontaktowe na Twojej wizycie powinny zawierać nazwę firmy, nazwisko, tytuł, adres, numer telefonu, stronę internetową i adres e -mail.

2. Nie włączając adresu

Właściciele firm w domu często nie lubią Aby uwzględnić ich adres na swoich wizytówkach. Ale ludzie oczekują, że uznane firmy będą miały adres fizyczny. Jeśli Twoja wizytówka brakuje adresu, może sprawić, że Prospects pytał, jak długo byłeś w biznesie i jak długo będziesz w biznesie. Jeśli pracujesz w domu i nie chcesz podawać swojego adresu domowego na swojej wizytówce, rozważ uzyskanie poczty, skrzynki pocztowej w sklepie UPS lub adresu wirtualnego biura. Jeśli żadna z tych opcji nie jest w budżecie, przynajmniej zawiera miasto i stan na swojej wizytówce, aby klienci mieli pojęcie o tym, gdzie znajduje się Twoja firma.

3. Posiadanie karty, która łączy się z całą resztą

Jednym z błędów, który jest wspólny dla wielu wizytówek, jest to, że są przyziemne i nie imponujące i wkrótce stają się słabą pamięcią. Zostaw kogoś z kartą, która wygląda świetnie, czuje się świetnie i wyraźnie określa, co robi Twoja firma – a ty i twój Karta wkrótce nie zostanie zapomniana.

Nie ma dziś absolutnie żadnej wymówki dla nieatrakcyjnej lub nieprofesjonalnej wizytówki. Skorzystaj z wielu szablonów oprogramowania i przykładów przykładowych wizytówek, które są dostępne online, aby pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących tego, co powinno być na Twojej karcie. Wśród wielu miejsc do szukania bezpłatnych szablonów kart wizytówek są firmy drukarskie online, Microsoft, Avery.com i różnych producentów drukarek. Aby znaleźć szablony, wyszukaj online termin “szablony wizytówek”.

4. Korzystanie z karty niskiej jakości

My znajdzie właśnie wydrukował kilka “domowych” wizytówek. Wydała pięć dolarów na zestaw wizytówki z atramentem, aby wydrukować 100 wizytówek. Początkowo byłem pod wrażeniem jej karty: doskonałym użyciem kolorów i czcionek, a układ był przyjemny dla oka. Potem trzymałem kartę w dłoni: to była światło piórkowe i poczułem perforacje wokół boki, które już się obierały. Przez czerwony atrament nazwy firmy przebiegał również delikatna biała linia.

LEKCJA: Nie oszczędzaj na pieniądzach, jeśli chodzi o wizytówki. Chcesz dobrego papieru magazynowego, wydruku, który nie krwawi z kropli wody, atrakcyjne logo i kartę, która wydaje się znaczna i przyjemna w dotyku.

Karta o niskiej jakości implikuje firmę, która będzie miała produkty i usługi o niskiej jakości. Zamiast przyciągania biznesu, ten rodzaj karty najprawdopodobniej odpychałby potencjalnych klientów.

5. Posiadanie “tajemniczej” wizytówki

Gdy ktoś patrzy na Twoją wizytówkę, czy może natychmiast powiedzieć, co robi Twoja firma i jaką konkretną działalność tego typu jesteś? Usługa limuzynowa?) Jeśli nie, prawdopodobnie nie otrzymasz wielu połączeń ani skierowań. Aby pomóc w tej identyfikacji, pamiętaj o dołączeniu logo. Jeśli to możliwe, logo powinno mieć jakiś związek z tym, co robi Twoja firma lub co sprzedajesz. Na przykład UPS (United Parcel Service) przez 43 lata miał logo na swoich wizytówkach, które pokazały paczkę owiniętą sznurkiem nad osłoną przewoźnika.

6. Nie zapewniają unikalnej propozycji sprzedaży

Wiele firm brakuje złotej okazji wykorzystania swojej wizytówki z pełnym potencjałem marketingowym. Twoja karta powinna podać co najmniej jeden bardzo potężny powód, dla którego klient powinien robić z tobą interesy. Na przykład wizytówka Auto Service Center, która częściowo odczytuje “Ukończone naprawy samochodowe” i “Cała praca w pełni gwarantowana”, informuje ludzi, że centrum obsługuje wszystkie rodzaje napraw i buduje zaufanie, wspominając o gwarancji.

7. Korzystanie z ponadwymiarowej karty

Standardowy rozmiar karty biznesowej wynosi 3,5 na 2 cale. Zdrowy rozsądek dyktuje za pomocą karta tradycyjna. Większe wizytówki nie będą pasować do portfeli ani większości posiadaczy kart wizytówek. Mniejsze karty mają szansę na zgubę lub przeoczenie. Szanse są dziwną wizytówką wizytówką w śmieci.

8. Drukuj, który jest zbyt mały

Uważaj na tę praktykę. Być może będziesz w stanie wcisnąć więcej informacji na kartę małą czcionką, ale co to za dobre, jeśli ludzie nie mogą go przeczytać? Dobrym wytycznym jest użycie wielkości typu nie mniejszego niż 7 lub 8 punktów. Twój punkt nazwy może być nieco większy, około 9 punktów, a nazwa firmy zwykle wygląda dobrze na około 12 do 15 punktów.

9. Zaśmiecona karta

Atrakcyjna wizytówka nie zawiera zawartości drukowania powieści. Za dużo druku wygląda zajęte, jest trudne do odczytania i wygląda nieprofesjonalnie. Prostota jest najlepsza. Rozpodobaj informacje i zachowaj jedynie to, co jest całkowicie niezbędne, aby ktoś poznał twoje imię, firmę, co robisz, dlaczego powinien cię używać i jak się z tobą skontaktować. Jeśli masz zbyt wiele informacji, aby umieścić na przodzie karty, pamiętaj, że możesz również użyć tylnego. Z tyłu karty jest dobrym miejscem do dodania linku, aby na przykład zapisać się na listę e -mail.

10. nieodpowiednie lub złe użycie kolorów

Uprawiaj swoje wizytówki z odrobiną koloru. Byłbyś zaskoczony, co to robi. Na przykład, gdy restauratorzy używają koloru czerwonego do swojej apetycznej jakości, rozsądne użycie czerwieni na wizytówce jest bardzo atrakcyjne wizualnie. Unikaj wspólnego błędu szarego druku na białym tle; Brakuje mu kontrastu, a wydruk jest trudny do odczytania.

Po stronie odwrotnej nie popełnij błędu przeciążenia koloru. Zbyt wiele kolorów, które nie uzupełniają siebie nawzajem sprawią, że karta będzie wyglądać zajęty i umknie z zawartością twojej karty.

11. Brak adresu e -mail i strony internetowej na swojej wizytówce

Wiele osób korzysta z wiadomości e -mail zamiast wykonywania połączeń telefonicznych. A ludzie, którzy chcą więcej informacji o Twojej firmie, często chcą dowiedzieć się więcej bez skoku sprzedaży. Więc chodzą na twoją stronę i czytają tam o tobie.

Chociaż możesz skierować osoby na stronach mediów społecznościowych, nie posiadasz stron i nie posiadasz kontaktów. Nie możesz nawet kontrolować tego, co jest wyświetlane, chyba że kupujesz reklamy. Tak więc, jeśli twój adres e -mail i strona internetowa brakuje na twojej karcie, prawdopodobnie przegapisz jakąś firmę.

12. Karty, które nie są dystrybuowane

Jakie dobre jest pudełko pełne wizytówek, jeśli po prostu siedzą tam, zbierając kurz? Służyłoby tobie i Twojej firmie lepiej zastosować stary aksjomat: “Użyj go lub zgubić.” Co możesz stracić? Biznes.

Zawsze mają dostawę kart, gdziekolwiek się wybierasz. Daj je w razie potrzeby, a kiedy jesteś przy tym, nie wahaj się rozdać więcej niż jednego. Zaproś ludzi do przekazania dodatków innym, którzy mogą potrzebować twojej usługi. Możesz być zaskoczony, jak często może to spowodować skierowanie.

Na te czasy, w których nie możesz osobiście nawiązać kontakty, bądź kreatywny. Wrzuć jedną lub więcej wizytówek do pakietów wysyłanych do klientów. Wyślij kartki z życzeniami do klientów, aby pogratulować im urodzin, podziękować im za ich działalność lub życzę im powodzenia w wakacjach. Upuść wizytówkę lub dwie na kartę z życzeniami. Umieść kartę w wydrukowanych faktur, które poczują pocztą klientom. Chociaż dane kontaktowe Twojej firmy są już na tych faktur, klient prawdopodobnie odrzuci fakturę po zapłaceniu. Ale mogą zapisać twoją wizytówkę lub dać jej znajomemu, który potrzebuje twojego usługi.

Powiązane: Jak zaprojektować idealną kartę biznesową

Start LLC w stanie

, jeśli chodzi o zgodność, koszty i inne czynniki, są to popularne stany do utworzenia LLC.

Jak uruchomić LLC w Kalifornii Jak uruchomić LLC na Florydzie Jak uruchomić LLC w Teksasie Jak uruchomić LLC w Kolorado Jak uruchomić LLC w Michigan Jak uruchomić LLC w Ohio Jak uruchomić LLC w Karolinie Północnej Jak uruchomić LLC w Nevadzie Jak uruchomić LLC w Illinois Jak założyć LLC w Delaware Jak uruchomić LLC na Alasce Jak zacząć LLC w Arizonie Jak uruchomić LLC w Arkansas Jak uruchomić LLC w Connecticut Jak uruchomić LLC w Gruzji W Indianie Jak uruchomić LLC w Iowa Jak uruchomić LLC w Kansas Jak uruchomić LLC w Kentucky Jak uruchomić LLC w Louisiana Jak uruchomić LLC w Maine Jak uruchomić LLC w Massachusetts Jak uruchomić LLC w Minnesota Jak uruchomić LLC w Mississippi Jak uruchomić LLC w Missouri Jak uruchomić LLC w Montanie Aby uruchomić LLC w New Hampshire How Aby uruchomić LLC w New Jersey Jak uruchomić LLC w Nowym Meksyku Jak uruchomić LLC w Północnej Dakocie Jak uruchomić LLC w Oklahomie Jak uruchomić LLC w Oregon Jak uruchomić LLC w Rhode Island Jak uruchomić LLC w Południowej Karolinie Jak uruchomić LLC w Południowej Dakocie Jak uruchomić LLC w Tennessee Jak uruchomić LLC w Utah Jak uruchomić LLC w Vermont Jak uruchomić LLC w Wirginii Jak uruchomić LLC w Waszyngton Aby uniknąć, pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..