Kakao, kawa, bawełna i cukier – stan zabaw

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 9, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

COCOA

Ceny kakao w Londynie były bardziej dotknięte siłą funta niż ogłoszenie Międzynarodowej Organizacji Kakaowej ( ICCO ) o wyższej niż oczekiwano deficyt świata kokosowego i są obecnie handlowane na 2 469 , ulepszone z perspektywy dużego deficytu. ICCO ogłosiło 30 listopada r., Że deficyt w 2022 r. Wyniesie 306 000 ton , w przeciwieństwie do 230 000 wcześniej oszacowanych. Produkcja wynosiłaby 4,823 mln ton zamiast oczekiwanych 4,89 mln ton , ze względu na niższe plony spowodowane niekorzystnymi warunkami pogodowymi i rozprzestrzenianiem się chorób w większości krajów produkujących kakao. Popyt został zmieniony w górę o prawie 10 000 ton z 5,081 mln ton do 5,071 mln ton.

Analiza techniczna kakao (D1)

Cena Kakao jest obecnie powyżej jego chmury, jej Kijun (LV) i poniżej Tenkan (LJ) na poziomie 2469 ; Opóźnienie (LB) znajduje się powyżej jego rówieśników, a chmura wyraźnie oznacza wahanie. Jeśli przekroczy cena, może osiągnąć 2507 , wówczas 2555 . Z drugiej strony, jeśli cena spadnie, może osiągnąć USD 2424 .

Kawa

Zapasy kawy Arabica Arabica Stało się 605 192 worków w dniu 1 grudnia, w górę 36,7% z 382 695 torebek 3 listopada (najniższy poziom). Jednak niektórzy analitycy sugerują, że trend wzrostowy w akcjach może zostać wkrótce odwrócony. Rzeczywiście, Brazylia wyeksportowana 216,443 t zielonej kawy w listopadzie 2022 r. W porównaniu z 175,104 T w listopadzie 2021 r. W Brazylii w przyszłym roku powoduje spadek cen w zeszłym miesiącu (do 16-miesięcznego najniższego poziomu) i obecnie wynosi poziom 163,3 . Kolumbia , największy na świecie dostawca Washed Arabica Coffee, który ma wyprodukować około 12 milionów torebek 60 kg w 2022 r. , najniższy tom na osiem lat z powodu złej pogody, jest zaniepokojony przyszłym wpływem nadprodukcji Brazylii na ceny na ceny na ceny . Kraj, trzeci co do wielkości producent kawy na świecie po Brazylii i Wietnamie, może zacząć wracać do normalnego poziomu produkcji na początku przyszłego roku, kiedy deszcz ustępuje, według Roberto Velez, szefa Kolumbijskiej Federacji Kawy Hodowcy.

Robusta Ceny W Wietnam pozostały stabilne w porównaniu z ubiegłym tygodniem, gdy zbiory zaczynają przyspieszać. Wolume eksportu wzrosło o 10,2% w pierwszych 11 miesiącach tego roku z roku wcześniej do 1,5 T lub 25,6 m 60 kg, powiedział Ogólne Biuro Statystyki . Zarobki eksportowe wzrosło o 31,5% do 3,5 mld USD między styczniem a listopadem tego roku. Tymczasem Indonezja wyeksportowała 32 290 ton Robusta w październiku, wzrost o 15,6% w porównaniu z rokiem , zgodnie z lokalnym biurem statystycznym Sumatra.

Analiza techniczna Kawa (D1)

Cena kawy jest obecnie na poziomie 163,3 poniżej jej chmury jej Kijun (LV) i jej Tenkan (LJ); Opóźnienie (LB) znajduje się poniżej chmury, a jego rówieśnicy wyraźnie oznaczają wahanie. Odłączenie to może prowadzić do najniższego poziomu 152,2 , a jeśli ten poziom zostanie zepsuty, może osiągnąć wsparcie na poziomie 143,2 za drugi raz. Z drugiej strony, jeśli cena wzrośnie ponownie, może osiągnąć USD 197 .

bawełna

Cena bawełny odzyskała i jest obecnie na poziomie 85,06 $ , pomimo podstaw, które prawie nie zmieniły się wraz z popytem, ​​ale poparło ją spadek dolara i nadzieja na złagodzenie ograniczeń Covid w Chinach, które wygenerują Chiny bardziej trwały popyt. Najnowsze szacunki specjalistycznego Cotlook, z dnia 25 listopada, wskazują na wzrost globalnych akcji w 2022/23, napędzany przez Indie wraz ze wzrostem produkcji ponad 48 000 ton , w towarzystwie dalszego zmniejszenia globalnego zużycia o 170 000 TONS . Oczekuje się, że w Chinach produkcja bawełny wzrośnie o 5,8% rok do roku do 6,138 mln ton , podczas gdy średnia cena dostawy chińskiej bawełny spadła o 44,6% rok do roku, z oczekiwaniami bawełny. Aby osiągnąć 8,467 T, co stanowi wzrost o 1,8% rok do roku, zgodnie z danymi opublikowanymi przez China Cotton Association.

Analiza techniczna bawełna (D1)

Cena bawełny jest obecnie na poziomie 84,78 w swojej chmurze powyżej jej Kijun (LV) i jej Tenkan (LJ); Opóźnienie (LB) znajduje się poniżej chmury między jej rówieśnikami, co wyraźnie oznaczało wahanie. W przypadku postępów ceny może osiągnąć 89,89 , a jeśli ten poziom zostanie zepsuty, może osiągnąć 94,73 za drugi raz. Z drugiej strony, jeśli cena spadnie, może osiągnąć USD 80,95 , a następnie 69,88 .

Cukier

Utrzymujące się deszcze w Brazylii poparły cenę cukru na poziomie 19,48 $, Utrudnia operacje zbioru laski i załadunek drugiego portu w kraju, Paranagua . Niemniej jednak kraj wyeksportował w listopadzie 4,07 t cukru, w porównaniu do 2,66 T W listopadzie 2021 r. Jednak handlowcy uważają, że cena raczej nie wzrośnie, ponieważ gracze rynku finansowego zajmują teraz znaczną długą pozycję. Jeden broker USA powiedział: “Rynek może utknąć w przedziale 19–20 USD przez pewien czas”, dodając, że długie zakupy wydawało się ograniczone w przyszłości, nie wspominając o tym, że brazylijskie młyny zakończą sezon, ponieważ nadal istnieje znacząca ilość trzciny cukrowej do przetworzenia.

Analiza techniczna Cukier (D1)

Cukier jest obecnie powyżej jego chmury, Kijun (LV) i poniżej jej Tenkan (LJ) na poziomie 19,47 ; Opóźnienie (LB) jest powyżej jego rówieśników, a chmura wyraźnie oznaczająca wahanie. Jeśli przekroczy cena, może osiągnąć 19,91 , a następnie 20,45 . Z drugiej strony, jeśli cena spadnie, może osiągnąć USD 18,99 .

Kliknij Tutaj Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Kader Djellouli

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa dla wyłącznie informacji informacyjnych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy uznają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, dla którego Użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.