Śródokres 2022 – Problemy i implikacje

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 11, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Dzisiaj 8 listopada Amerykanie są wezwani do sondaży w celu wyboru nowych członków Izby Reprezentantów, a także jednej trzecie 435, która liczy Izbę Reprezentantów, z tego faktu, że uzyskają większość i mogłyby również uzyskać miejsce, które muszą przejąć kontrolę nad Senatem.

Wysiłek dawców republikańskich z pewnością odegrał ważną rolę w tym prawdopodobnym sukcesie, gdy wiemy, jak kluczowe jest finansowanie kampanii wyborczej, te wybory w połowie okresu powinny ustanowić nowy rekord wydatków (zebrano ponad 9 miliardów dolarów). Visual Capitalist¹ ilustrował te dane, sortując listę 10 najlepszych darczyńców według partii, widzimy, że 168 milionów dolarów zostało zebranych dla Demokratów i 338 milionów dolarów dla republikanów.

zorganizowane dwa lata później Wybory prezydenckie, te wybory są kluczowe, ponieważ oferowałyby możliwość uchylenia rządu Joe Biden . Konkretnie, jeżeli większość członków izby okaże się republikanami, Partia Demokratyczna pozostanie bezsilna przeciwko opozycji, a rząd wpadnie w wspólne mieszkanie, które pozbawią go władzy legislacyjnej. Podsumowując, uniemożliwiłoby to prezydentowi rządzenie krajem , co doprowadziło do radykalnej zmiany zarówno na poziomie politycznym, jak i gospodarczym.

Głęboki podział polityczny istnieje w Stanach Zjednoczonych od Donald Trump w wyborach prezydenckich w 2016 r. Między Partią Demokratyczną z jednej strony a Partią Republikańską z drugiej strony uważanej za “Trumpist”. Prezydent Biden oświadczyłem: “Dzisiaj stajemy w obliczu punktu fleksji. Wiemy w naszych kościach, że nasza demokracja jest Zagrożone i wiemy, że to jest twój moment na jego obronę ”, faktem jest, że jest więcej niż prawdopodobne, że republikanie odebrą około 25 miejsc w 435-osobowej domu przedstawicieli, więcej niż wystarczające, aby wygrać większość i większość Być może pojedyncze miejsce, które muszą również zamieścić kontrolę nad Senatem.

Rozwiązanie, które wydaje się pasować do Elon Musk , który wzywa Amerykanów do głosowania republikańskim w wyborach śródokresowych na Twitter : “Władza ogranicza najgorsze ekscesy, więc polecam głosowanie na kongres republikański, biorąc pod uwagę, że prezydencja jest demokratą ”

Pytanie brzmi, w jaki sposób ta zmiana polityki wpłynie na zarządzanie kraju? Kevin McCarthy , który ma zostać kolejnym mówcą domu , jeśli republikanie dostaną przewagę w dolnej części domu, co wskazuje na to może się zdarzyć. Planują użyć “pułapu długu federalnego” jako dźwigni na żądanie głębokie cięcia wydatków; stwierdzając: “Nie możesz spędzać czasu i dodawać do długu… nadchodzi czas, kiedy, okej, damy ci więcej pieniędzy, ale musisz zmienić swoje obecne zachowanie” i dodać do Punchbowl News “Nie jesteśmy Czy będziemy zwiększać limit karty kredytowej, prawda? Powinniśmy poważnie usiąść razem i dowiedzieć się, gdzie możemy wyeliminować trochę odpadów? ”.

Podczas tego samego wywiadu Kevin McCarthy zasugerował, że spróbuje ograniczyć amerykańską pomoc na Ukrainie: “Myślę, że ludzie będą siedzieć w recesji i nie zamierzają napisać pustej kontroli na Ukrainę. Po prostu wygrali “T…”. To nie jest bezpłatna kontrola puste ”i dodać” A potem są rzeczy, których administracja Biden nie robi na poziomie krajowym. Nie dba o naszą granicę, a ludzie zaczynają to brać pod uwagę. Ukraina jest ważne, ale jednocześnie nie może być jedynym Rzecz, którą robią, i nie może to być pusta kontrola ”.

W tym samym czasie, jeśli republikanie przejmą kontrolę nad Izbą, prawdopodobnie zostaną rozwiązane, podczas gdy inne komitety przechodzą w ręce republikańskie. Kilku republikańskich prawodawców wezwało do impeachmentu Biden , prokuratora generalnego Merrick Garland i sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego Alejandro Mayorkas . Zapytany o CNN w tym tygodniu, czy impeachment był “na stole”, McCarthy odpowiedział: “Wiesz, co jest na stole? Odpowiedzialność ”, zanim wymienił listę możliwych dochodzeń i dodanie” nigdy nie będziemy używać impeachmentu do celów politycznych ”;” Nie oznacza to, że jeśli coś pojawi się czasem, nie zostanie użyte ”. Ponadto pracowaliby nad stałym obniżkami podatków osobowych, a także chronić obniżki podatków od osób prawnych, które Demokraci starali się wyeliminować w ciągu ostatnich dwóch lat.

Z punktu widzenia ekonomicznego inwestorzy wydają się opierać się w kierunku zwycięstwa republikańskiego, ale niezależnie od tego, kto wygrywa, poprzednie wybory w połowie okresu zapewniły okres pozytywnych wyników rynkowych, które zainteresowałyby się. rok, w którym S&P 500 spadł prawie 21% . Oto niektóre obszary giełdowe, które zostaną ukierunkowane, gdy Amerykanie przejdą do sondaży. ²

Obrona

Wydatki na obronę wzrosną niezależnie od wyniku, z powodu napięć ( Ukraina i Taiwan ). Ale zwycięstwo republikańskie pozwoliłoby na “znaczący” wzrost wydatków, zgodnie z UBS Global Wealth Management , w porównaniu z “umiarkowanym” wzrostem, jeśli Demokraci zachowują jeden lub dwa domy Kongresu. Wskaźnik lotniczy i obrony S&P 500 ( .Splrcaed ) jest prawie 10% rok.

Health

Akcje farmaceutyczne i biotechnologiczne powinny skorzystać ze zwycięstwa republikańskiego, po tym, jak Demokraci niedawno uchylili ustawę mające na celu obniżenie cen leków na receptę. Sektor opieki zdrowotnej S&P 500 ( .spxhc ) spadł o prawie 7% w 2022 r., Podczas gdy S&P 500 Pharmaceuticals ( .SPLRCCARG ) wzrósł o około 1% .

Big-Tech

Według CITI analityków, nie jest pewne, czy reforma Gafam cieszy się poparciem dwustronnym. W rzeczywistości zwycięstwo republikańskie w Izbie lub Senatu “prawdopodobnie oznacza paraliż legislacyjny, który implikuje przyrostową poprawę w tej kategorii”, powiedzieli. Indeks NASDAQ 100 ( .NDX ) spadł o około jeden trzeci w tym roku.

Energia

Zapasy energii miały rok zderzaku i skorzystaj z wygranej republikańskiej, a S&P 500 ( .spny ) Sektor energetyczny w górę ponad 60% w 2022 r. CITI stwierdzili, że chociaż taka polityka może być sprzyjająca firmom eksploracji oleju, Może to ważyć akcje, wywierając presję na ceny ropy.

Czystość

Niespodziewane demokratyczne zwycięstwo może podnieść sektor. Invesco Solar ETF ( tan.p ) spadł w tym roku około 6% . Ustawodawstwo promujące “czystą energię”, w tym ulgi podatkowe i inwestycje, mogłyby skorzystać z tego status quo według State Street Global Advisors .

Security

Kongres republikański uczyniłby bezpieczeństwo graniczne “Wysokie sprawa” według strategii ” . Podczas gdy prywatne więzienia, takie jak Corecivic , w tym roku wzrosły o około 12% i Geo Group wzrasta o około 15% .

Dowody są nam przedstawione, ponieważ inflacja podważa rozgłos prezydenta Biden “Trumpism” jest nadal bardzo żywy i głęboko zakorzeniony w społeczeństwie amerykańskim, w przemówieniu w poniedziałek w Dayton (Ohio), były prezydent Donald Donald Trump obiecał, że wyda “Naprawdę duże ogłoszenie ” 15 listopada w Mar-a-Lago, jego rezydencji na Florydzie. To stwierdzenie flirtuje z ideą nowej kandydatury dla Białego Domu.

¹https: //www.visualcapitalist.com/biggest-donors-2022-lidterm-elections/

²https: //www.reuters.com/markets/how-us-us-midterms-cipple-through- MARKET-2022-11-07/

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Kader Djelouli

Analityk rynku

Zastrzeżenie: Materiał ten służy wyłącznie do celów informacyjnych marketingowych i nie stanowi niezależnych badań inwestycyjnych. Treści niniejszej publikacji nie należy uważać za poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub pozyskiwanie kupowania lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są gromadzone z renomowanych źródeł wraz z danymi zawierającymi wskazanie wcześniejszych wydajności i nie należy ich traktować jako gwarancji lub wiarygodnego wskaźnika przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty FX i CFDS charakteryzują się stopniem niepewności, a każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy są w pełni odpowiedzialni. Nie przyjmujemy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakiejkolwiek inwestycji dokonanej na podstawie informacji podanych w niniejszej publikacji. Niniejsza publikacja nie może być powielana ani rozpowszechniana bez naszego Wcześniejsza pisemna zgoda.