AUDJPY – JPY korzystający z ryzyka

Opublikowany przez Andrzej Nowak o January 26, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

AUDJPY, H4

Pod koniec ostatniego tygodnia rynki zamknęły znaczne ryzyko, a giełda zanurzone, z S & P500 W dół 5,68% , DOW Down -4.58% i NASDAQ DOWN do -7.55% Wśród obaw o stopach procentowych i Raport z wyników Mieszanych Wall Street Czwarty kwartał. Najgorszym wykonawcą wszystkich był mały – Cal Russell 2000, który stracił – 7,88% . Oczekuje się, że takie obawy będą kontynuowane w tym tygodniu, z raportami zysków z Wall Street Giants, takich jak #Microsoft, #tesla i #apple , jak również decyzję o stopach procentowych Fed w środę wieczorem. Jednak dziś rano wzrosły.

Sentyment z ryzykiem jest widoczny w indeksie strachu VIX.F , który trafił sześciu tygodniowo o wysokości 27.57 w piątek, a obecnie handluje na 26,27, podczas gdy US 10-letnia wydajność skarbowa zamknęła tydzień w strefie 1,76% . Najwyższa cyna rok była 1,90% i jest obecnie 1,77%.

Na rynku FX, sektor bezpiecznego przystań przewyższył główne pary walut w zeszłym tygodniu, z pipsami Audusd -40 i PIPS USDJPY -45, podczas gdy Audjpy, który jest kolejną parą walutową, która działa jako miara nastrojów na rynku , zamknął tydzień w dół -74 Pips.

Podobnie jak w przypadku ruchu pary Audjpy w zeszłym tygodniu, BOJ utrzymywał stopy procentowe i politykę monetarną niezmienioną zgodnie z oczekiwaniami, ale prognoza inflacji 2022 została zmieniona do 1,1% od 0,9%, pierwszy wzrost od 2014 r. Grudzień stopy bezrobocia spadł na najniższy poziom od sierpnia 2008 r. Na 4,2% od 4,6% poprzedniego miesiąca. Zatrudnienie wzrosła 64.8K do rekordu wysokiego 13,24 miliona miejsc pracy, wyższa niż oczekiwana 43,3 tys.

Styczeń Styczeń Australia PMI znów spadła na cztery Miesiące do 45 z 55.1 w grudniu, podczas gdy stycznie wytwarzający PMI spadł do 55,3 z 57,7 w grudniu, reprezentujący najwolniejszy wzrost w ciągu pięciu miesięcy. Tymczasem w Japonii, podobny do wstępnych odczytów, Służby styczniowe PMI zakontraktowali po raz pierwszy od czterech miesięcy w 46,6 z 52.5 w poprzednim miesiącu. Produkcja PMI wzrosła nieznacznie do 54,6 z 54.3 widziana w grudniu.

Z technicznego punktu widzenia para Audjpy zamyka się na negatywnym dla czwartego tygodnia. W ciągu dnia, cena wyraźnie złamała linię 200 mA i może to być potwierdzeniem nowej rundy wnętrza, w którym MacD teraz wprowadza terytorium negatywne, a RSI spadł na poziomie 40, podczas gdy w krótkim czasie Trend terminowy, jeśli cena huśtawki w dół w wersji Wimeframe H4 Dalsze wsparcie będzie w strefie 80.50 , jeśli cena ponownie odbija się ponownie z dolnej linii. Będzie pierwszy Odporność na 82.10.

Dane kalendarza ekonomicznego do obejrzenia tego tygodnia to inflacja CPI w Australii, która ma wzrosnąć do 3,2% z 3,0% w poprzednim kwartale.

Kliknij tutaj , aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Chayut Vachirathanakit Market Analyst – HF Urząd Edukacyjny – Tajlandia

Zrzeczenie się: Ten materiał jest świadczony jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowią niezależne badania inwestycyjne. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani nie powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zaawansowanie w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie przeszłych wydajności nie jest gwarancja lub wiarygodny wskaźnik przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Ten komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej pisemnej zgody.

.