Global Equities na rzecz szczepionki – Czy to może trwać?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 20, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Ogłoszenie Moderna, że jego szczepionka jest 94,5% skuteczne w zapobieganiu coronavirus i że może być przechowywany w standardowych temperaturach lodówki przez jeden miesiąc dodaje optymizm inwestorów, że nie może być światło na końcu tunelu. Akcje Moderna wzrosły wczoraj o 16%. Szczepionka Moderna dodatkowo zmniejsza niepewność wokół średniookresowych perspektyw wzrostu krajowego i globalnego, zwiększając szanse na powrót do “normalności” w 2021 lub 2022 roku.

Jednak, podobnie jak w przypadku wiadomości szczepionki Pfizer w zeszłym tygodniu, logistyczne ociużę produkcji i dystrybucji pozostaje nieznanym, co może ponownie zrobić dla niepewny handlu do końca tygodnia. Według szefa Citigroup strategii stóp Jabaz Mathai, prawdopodobny wpływ na 20tn dolarów rynku długu publicznego USA jest i nadal będzie “jednoznacznie niedźwiedzi” rozwoju skarbu państwa.

Fed “może mieć większą tolerancję na wyższe plony, jeśli rynek akcji i rynków kredytowych nadal są silne”, dodał. Gwałtowny wzrost rentowności skarbu państwa w połączeniu ze znacznym wzrostem szerszej zmienności rynku i pogarszającym się pogorszeniem koniunktury, jednakże, kulisy wierzyciel liczniejszy natychmiastowy działania.

global equities na rzecz szczepionki - czy to może trwać?

Obecnie wydaje się ów globalny targi jesteście mieszany równie oni oceniać świeży rozwój u możliwy szczepionki wobec wzrost wirus cases i zaostrzenie ograniczenia, który jest zmętnienie ten najbliższy okres perspektywy .

Do tej pory, widzieliśmy zysk biorąc na rekordowo wysokie na szersze indeksy USA ważenia na USA30 i USA500 futures, które są -1,06% i -0,90% niższe, podczas gdy USA100 jest najmniej dotknięty, ponieważ posiada niewielkie zyski, przeciągnięty przez Tesla akcji skok na ogłoszenie, że spółka dołączy do indeksu S&P w dniu 21 grudnia. USA30 w międzyczasie dryfował w dół wśród zapasów drogerii sprzedać, z Walgreens Boots Alliance i Home Depot zawaleniem najbardziej po Amazon rozpoczęła apteki i domu dostawy leków jednostki na nowy sklep internetowy Amazon Pharmacy. Walgreens Boots Alliance akcje spadły o ponad 9%, a akcje Home Depot spadły o 2,5%, pomimo raportu za trzeci kwartał, który przynosił wzrost sprzedaży i zysków, który był znacznie powyżej prognoz.

Tymczasem w dłuższej perspektywie, z prawdopodobieństwem zakończenia kryzysu pandemicznego, ponieważ nawet więcej szczepionek prawdopodobnie pojawi się wkrótce, możemy zobaczyć przesunięcie rynków w akcje wartości, a nie do tej pory szybko rosnące zapasy, takie jak w technologii amerykańskiej. Akcje w branżach wrażliwych gospodarczo zostały zranione w ciągu ostatnich 10 lat z powodu stagnacji wzrostu gospodarczego z inwestorami przechodzącymi do szybko rosnących zapasów, takich jak Tesla, Amazon, Apple itp. Na przykład McCormick (NYSE) jest wartością akcji, podczas gdy szybko poruszająca się Tesla (NASDAQ) jest oczywistym przykładem wzrostu zapasów.

Citi główny amerykański strateg kapitałowy Tobias Levkovich powiedział, że w zeszłym tygodniu był punktem zwrotnym, wymieniając wiele powodów, dla których myślał, że wzrost do wartości rotacji będzie zbierać pary: prawdopodobieństwo więcej szczepionek wychodzi wkrótce; poprawę zarobków przedsiębiorstw w przyszłym roku; szybszy wzrost, szybsza inflacja i rosnące rentowności obligacji; i sama skala obecnej dominacji Big Tech – coś, co historycznie nigdy nie trwało.

Klik tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi 10100 1

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyznają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie tego rodzaju inwestycje wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.