10 pozycji może brakować biznesplanu

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 13, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Jesteś gotowy, aby uzyskać fundusze na swój pomysł na startup, ale przeszkodą w napisaniu szczegółowego biznesplanu spowalnia twoje postępy. Nie bądź przedsiębiorcą, który przygotowuje się bez planu, co prowadzi do ostatecznego śmierci firmy startupowej.

Dobrze napisany biznesplan jest często różnicą między twoim przedsiębiorczym marzeniem, pozostając po prostu pomysłem w głowie, finansowaniem i sprawianiem sukcesu firmy.

Wartość biznesplanu nie jest wyłącznie dostarczaniem pożyczek i rzucania inwestorów. Istotną rolą planu w sukcesie Twojej firmy jest proces myślowy, który, przedsiębiorca, przechodzisz, gdy kompilujesz informacje i numery finansowe. W tym miejscu ustalasz swoje cele i chrupisz liczby, aby ustalić, czy pomysł na biznes jest opłacalny. Twoje badania odkryją informacje, które pomogą Ci zmodyfikować Twoje plany marketingowe na korzyść.

Nasi eksperci doradzają Aby upewnić się, że Twój dokument jest kompletny i nie zapomnij o tych 10 krytycznych elementach zwycięskiego biznesplanu:

10 Najbardziej zapomniane pozycje w biznesie

Podsumowanie wykonawcze Ta krytyczna i najczęściej odczytana sekcja twojego planu musi być na bardzo przód dokumentu. Powinno to jednak być ostatnia część, którą piszesz. Ma on zawierać i podsumować informacje w pełnym biznesplanie. Twoi czytelnicy powinni być w stanie szybko zeskanować to podsumowanie i uzyskać ogólne zrozumienie swoich celów i dlaczego odniesiesz sukces. Nie powinno być dłużej niż jedna strona, a najlepiej krótsza.

Odpowiedz na te pytania dotyczące potężnego i przekonującego podsumowania wykonawczego:

Dlaczego klienci będą dbać o Twoją firmę? Jakie punkty bólu rozwiążesz dla tych klientów? Co wyróżnia Twoją firmę w branży? Dlaczego twój startup odniesie sukces? Recenzja konkurencyjna to zaskakujące Jest to jeden z najczęściej brakujących elementów w przesłanych biznesplanach. Jest to jednak prawdopodobnie najważniejsze. Nie możesz odnieść sukcesu, nie rozważając i strategicznego planowania, jak pokonać konkurencję. Twoi potencjalni klienci z pewnością rozważy wszystkie opcje zakupów przed dokonaniem zakupu.

Twój konkurencyjny przegląd powinien odpowiedzieć na te pytania:

Kim są firmy na rynku? Jak sprzedają swoje produkty? Dlaczego Twój produkt jest potrzebny i poszukiwany w branży? Jaki jest czynnik wartości, który wyróżnia Twoją firmę? Oryginalność i innowacje Pamiętaj, aby uwzględnić powody, dla których Twoja firma jest wyjątkowa. Jaki jest twój punkt różnicy? Wysoko konkurencyjne środowisko biznesowe wymaga, aby firmy nieustannie wprowadzały innowacje, aby odnieść sukces. Zdecyduj, w jaki sposób Twoja firma będzie na bieżąco zachęcić do kreatywności i poprawy we wszystkich działach.

Przepływy pieniężne Analiza częstym błędem popełnianym przez początkujących przedsiębiorców jest nadmierne koncentrowanie się na zyskach i zaniedbanie przepływów pieniężnych. Wiele firm kończy się niepowodzeniem, choć technicznie opłacalnym, kończąc pieniądze. Zrozumienie, planowanie i zarządzanie przepływami pieniężnymi ma kluczowe znaczenie. Dołącz szczegółowy raport z analizy przepływów pieniężnych w wypełnionym biznesplanie.

Cele biznesowe Twoim celem powinny być proste, krystalicznie czyste i, co najważniejsze, mierzalne. Zamiast powiedzieć “Chcę najlepszego salonu w mieście”, co nie jest wymiernym celem, zamiast tego wyznacz swój cel: “Mój salon fryzjerski jest najlepszy w mieście z 200 stałymi klientami w 2017 roku”. Po przekształceniu celu w wymierny cel, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz pociągnąć do odpowiedzialności i będziesz mógł zmierzyć swoje postępy w stosunku do tego konkretnego numeru.

Plany planów awaryjnych nie są rzeczywistością. Przygotuj się, aby wszystko pójdzie nie tak. Pamiętaj o prawie Murphy’ego. Detale Plany te zrobią wrażenie na pożyczkodawcach i dadzą ci spokój, aby wiedzieć, co robić w wypadku nagłym.

Oto kilka pytań, na które należy odpowiedzieć:

Jak Twoja firma przetrwa katastrofy – zarówno naturalne, jak i rynkowe? Jak poradzisz sobie z huraganem lub powodzią? Co zrobisz, jeśli nie osiągniesz celów sprzedaży? Co jeśli wydatki i Twoje wydatki i Koszt towarów jest wyższy niż oczekiwano? Co jeśli napotkasz problemy z dostawą dostawców? Strategia wzrostu szybki wzrost firmy jest stresujący dla przedsiębiorcy i firmy startupowej. Ponownie, ten rodzaj myślenia “co jeśli” da zarówno Tobie, jak i Twoim inwestorom zaufanie do zdolności do zarządzania szybko rozwijającą się firmą.

Odpowiedz na te pytania:

Jakie masz plany, jeśli otrzymasz więcej zamówień niż oczekiwano? Co się stanie, jeśli ruch w witrynie wzrośnie o 10x? Jak zwiększysz produkcję, finansować rosnące potrzeby kapitałowe i zatrudnić więcej pracowników? Psychologia Większość biznesplanów obejmuje informacje o docelowym kliencie i ich dane demograficzne, takie jak wiek, płeć, dochód i lokalizacja geograficzna. Inteligentne firmy piszą również o myśleniu swoich klientów oraz o emocjonalnych potrzebach i problemach, które rozwiąże ich proponowany produkt lub usługa.

Plan mediów społecznościowych Media społecznościowe są główną częścią całej promocji biznesowej i należy je odpowiednio rozwiązać. Strategiczny i dobrze zaplanowany program mediów społecznościowych, jak budować odbiorców i angażować się z klientami, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego. Czas na opracowanie tego planu jest uruchamiany.

Strategia wyjścia posiadająca dobrze zbadany plan wyjściowy pomoże Ci uzyskać inwestycję kapitału podwyższonego ryzyka. Venture Capitalist chcą wiedzieć, w jaki sposób mogą wypłacić swój startup. Większość inwestorów Venture Capital chce zobaczyć wzrost o 10 razy początkowej inwestycji. Zyski te są najczęściej realizowane, gdy firmy są sprzedawane lub publiczne.

Korekta nie zależy od funkcji sprawdzania zaklęć komputera, aby mieć pewność, że Twój dokument jest wolny od literówek. Zamiast tego poświęć czas na wydrukowanie planu i przeczytaj go bardzo ostrożnie wstecz. Poświęć swoje techniki korekty.

To sprawia, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz błędy w pisowni, wykorzystaniu słów lub nieprawidłowych danych. Pomocne może być również korekta znajomego lub współpracownika biznesowego. Nie zapomnij też podwójnie sprawdzić wszystkich wykresów i wykresów w zakresie literówek i błędów. Najmniejsza literówka może stworzyć negatywne wrażenie w umyśle pożyczkodawcy na temat profesjonalizmu ciebie i twojego pomysłu na start -up.

Niestety, wiele dobrych biznesplanu zostało odrzuconych z powodu błędów gramatycznych, które powodują nieporozumienia i negatywne wrażenia. Nie pozwól, aby ci się to przydarzyło. Zamiast tego zatrudnij profesjonalnego korektora, aby sprawdzić swoją pracę. Będziesz pewny, wiedząc, że Twój biznesplan jest idealna litera.

Wyjdź i wystawiaj pomysł na biznes i otrzymaj finansowanie! Powodzenia.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie służy wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowi porady prawnej, podatkowej lub rachunkowości. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Powiązane posty

Biznes planu – do zatwierdzenia pożyczki – świetny, masz dobry pomysł na nową firmę, odrobioną pracę domową i… jak napisać biznesplan salonu fryzjerskiego – pięknie – jako aspirujący właściciel salonu, Musisz stworzyć dobre, realistyczne i wykonalne włosy… jak założyć działalność w panelu słonecznym: Biznes planowy-rozpoczęcie nowego biznesu słonecznego może wydawać się zniechęcającym zadaniem. Dotyczy to… wydatków na konserwację, które należy zaplanować w nowej firmie – kiedy kupujesz nową firmę, wiesz już, że część twojego budżetu będzie… 7 wskazówek dla miliona dolarów Pomysły biznesowe – czy chcesz założyć własną firmę? Potrzebujesz dobrego pomysłu? Oto…

Post 10 pozycji, w którym może brakować w biznesplanie