Spadki dolara w miarę eskalacji akcji

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 27, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

EURUSD, H1

Dolar spadł jednocześnie z rajdami europejskich rynków akcji i kontraktów terminowych na indeksy amerykańskie, co prawdopodobnie przesunął się dynamicznie po spadku w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

spadki dolara w miarę eskalacji akcji

EURUSD odbił dość mocno, wznosząc się z powrotem powyżej 1,1850 z trzydniowego minimum na poziomie 1,1787. Wstępne październikowe dane PMI w usługach i zbiorczych odczytach ze strefy euro i Wielkiej Brytanii zaniżyły medianą prognoz ekonomistów, ale nie miały wpływu na euro ani funta szterlinga. Technicznie wykres H1 przesunął się w ciągu 50-godzinnej średniej kroczącej (1,1835), aby przetestować R1 na poziomie 1,1852; powyżej jest środa wysoki i R2 na 1,1885. Dzisiejszy punkt obrotu to następne wsparcie na poziomie 1,1830, poniżej 50-godzinnej średniej kroczącej. Histogram MACD złamał linię zerową i sygnał zaczyna rosnąć, choć nadal na południe od linii zerowej, RSI jest dodatnia i handluje na 64,50, Stochastics poruszają się w strefie OB.

spadki dolara w miarę eskalacji akcji

Cable osiadł na poziomie zbliżonym do niezmienionych netto poziomów około 1,3090-95 po spadku z wysokiego poziomu 1,3124. Brytyjska waluta utrzymuje się wygodnie na poziomie sprzed tygodnia i miesiąca w stosunku do dolara i euro oraz innych, a uczestnicy rynku przewidują ograniczoną umowę handlową między UE a Wielką Brytanią. Obie strony są w trakcie intensywnych bezpośrednich dyskusji. Wielka Brytania i Japonia podpisały dziś umowę handlową, która została uzgodniona co do zasady miesiąc temu.

spadki dolara w miarę eskalacji akcji

USDJPY jest skromnie bardziej miękka po upside forays w ciągu ostatniego dnia utknął na 104.93-95. Na poziomach około 104,70 , para pozostaje w dół o 1% na wysokim widać w środę. AUDUSD zgromadził się na ośmiodniowym poziomie 0,7158, na którym spadły wyższe rynki akcji w Europie i powyżej prognozy composite PMI z Australii. Globalne rynki aktywów prawdopodobnie pozostaną płochliwe, pomimo dzisiejszego rajdu, a inwestorzy rozważają niepewność wynikającą z wzrostu liczby przypadków Covida w Europie i innych krajach, w tym obecnie w wielu stanach USA i Kanadzie, co prowadzi do coraz bardziej restrykcyjnych środków zaradczych. Trwające opóźnienie w nowych bodźcach fiskalnych w USA i ryzyko związane z nadchodzącymi wyborami w USA są również w miksie. Jeśli chodzi o wybory, sondaże wskazują na prezydenturę Bidena, ale mniej jasne jest, czy jego Partia Demokratyczna może przejąć kontrolę nad Senatem. Jeśli nie, to Kongres pozostanie podzielony co najmniej do wyborów w połowie kadencji w ciągu dwóch lat, co ograniczy zakres zmian w polityce i zaciska ambicje Demokratów dla ekspansywnej polityki fiskalnej. Oczekuje się, że dane

US z 53,2 pkt. Dane mają być dane o 13:45 GMT.

Klick tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Stuart Cowell

Head Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.