Rodzicielstwo i rozwój biznesu podczas COVID-19: Oto jak to zrobili

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 30, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Jeśli jesteś nowym właścicielem firmy podczas COVID-19, to wiesz, że twoja pierwotna strategia biznesowa musiała się zmienić. Janie Burkett jest jednym z tych właścicieli firm. Jej firma, TheBiscuit Bar, musiała przejść przez nowe fazy wzrostu podczas pandemii. Miała nawet nowe dziecko, które również się tym opiekowało. Czy możesz odnieść się do tych wszystkich zmian zachodzących jednocześnie? Niezależnie od tego, czy zmiany były profesjonalne, osobiste, czy mieszane, nie jesteś sam.

Scena strategia i strategia rodzinna

Janie i jej mąż posiadają i prowadzą TheBiscuit.Bar razem. I o dziwo, nie mają doświadczenia w restauracjach. Ich tło jest rzeczywiście w nieruchomościach komercyjnych i marketingu sieciowego.

Kilka lat temu Janie zaszła w ciążę z trojaczkami. Niestety, Janie doświadczyła nie tak łatwej ciąży i straciła dwoje swoich dzieci. Po wielu miesiącach w szpitalu i posiadaniu dziecka mieszkającego w NICU, nowa rodzina w końcu wróciła do domu w okolicach wakacji. Opłakując utratę innych dzieci, ale także podekscytowaną matką, Janie zwróciła się do czegoś, co pocieszałoby ją i jej męża – pocieszające jedzenie, takie jak ciastka i sos.

A jak większość nowych rodziców dobrze wie, Janie nie miała zamiaru rozpocząć sprzątanie kuchni i gotowanie od podstaw.

Więc postanowiła kupić jedzenie, którego szukała, ale w formie premade. Wtedy jej mąż pomyślał: “Cóż, gdybyśmy ją kupili, może inni też by go kupili”. I to było narodziny idei Biscuit Bar.

Do czasu otwarcia restauracji w 2018 roku, Janie była w siódmym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem. Janie i jej mąż mają teraz w sumie pięć restauracji i troje dzieci. Oczywiście, ta para wie, jak tworzyć rzeczy! (I gosh kochamy szczęśliwe zakończenie!)

Porady dla rodziców właściciela firmy

Janie mówi, że nie można zrobić nic idealnie, w tym być rodzicem i prowadzić firmę. Nie jesteś będzie w stanie rodzic doskonale, i nie będziesz w stanie zrobić swój biznes doskonale. Sugeruje również, aby robić to, co możesz celowo zrobić, aby przygotować się do sukcesu w jakikolwiek sposób, który wygląda dla Ciebie. Dla Janie oznacza to dalsze wyłącznie pielęgnowanie swojego najmłodszego dziecka.

“Kilka rzeczy, które powiedziałbym innym rodzicom i mamom, w szczególności, to przede wszystkim dać sobie łaskę, ponieważ nie będziesz w stanie zrobić wszystkiego idealnie.”

Janie i jej mąż również niedawno się przenieść, aby uzyskać oficjalną przestrzeń biurową. Czuła, że kiedy pracowała z domu, nie mogła łatwo skupić się tylko na pracy lub po prostu bycie mamą. (2020 rodzice to rozumieją!) Teraz może skupić swoją energię na pracy, gdy jest w biurze, a następnie skupić się na swojej rodzinie w domu. “Byliśmy naprawdę celowe, aby upewnić się, że możemy wykroić czas skupienia dla biznesu. A kiedy jesteśmy w domu, naprawdę skupiamy się na naszych dzieciach i nie pozwólmy, aby te dwa naprawdę przecinały się za bardzo.”

Scenarzec biznesowy + Wzrost

Biscuit Bar odnotował wzrost w swojej branży marketingu sieciowego. A Janie radzi, że jeśli masz sklep detaliczny, powinieneś mieć wiele różnych punktów sprzedaży detalicznej, ponieważ istnieje tylko tyle sprzedaży, które możesz zrobić z jednej lokalizacji lub jednej kuchni. Jeśli jednak masz wiele kuchni, możesz zwiększyć liczbę sprzedaży. Janie i jej mąż wiedzieli od razu, otwierając Biscuit Bar, że będą mieli wiele lokalizacji. Jest to jedna z ekscesów ich strategii biznesowej, jeśli chodzi o ciągły wzrost.

Celem dla tej pary jest mieć 500 sklepów. “Jeśli marzysz, równie dobrze możesz marzyć o wielkim, prawda? Zaczęliśmy w ten sposób, ale wiedzieliśmy, że musimy rozpocząć naszą działalność z myślą o końcu, tak jak mówi Stephen Covey: “Pamiętaj o końcu”. Więc to właśnie robimy.”

(Potężne rzeczy!)

Kolejną częścią strategii biznesowej jest ustalenie, czy Janie i jej mąż mogą nauczyć kogoś innego, aby stworzyć jedzenie tak, jak chcieli, aby okazało się. I czy ta osoba mogłaby nauczyć kogoś innego itd. Jeśli jesteś jedyną osobą, która może jedzenie to Janie ostrzega, że właśnie kupił sobie bardzo drogie pracy. “Nie chcemy kupować bardzo drogiej pracy. Chcieliśmy stworzyć firmę.”

Marketing Your Business

Biscuit Bar nie ma budżetu marketingowego i budżetu reklamowego. Zamiast tego ta marka korzysta z organicznych mediów społecznościowych. Ludzie kochają dobre jedzenie i łatwo jest mówić o tym i dzielić się, więc to była strategia marketingowa.

Ten zespół opiera się na dwóch rzeczach: jedzeniu i obsłudze, a to tworzy fanów. Janie wie, że ludzie mówią o doświadczeniach i są lojalni wobec firm, które tworzą niesamowite doświadczenia.

Mistakes That Pave a Path

Każda firma popełnia po drodze kilka błędów. Jest to coś, czego nie da się uniknąć. Janie powiedział, że jednym z ich największych screw-up był w zatrudnianiu i utrzymywaniu pracowników, że wiedzieli, że nie będzie długoterminowe. Ponieważ kiedy rozwijasz firmę, szczególnie taką jak restauracja, nie ma limitu czasu ani dnia wolnego. Więc potrzebujesz odpowiednich ludzi.

“Koncentrujemy się na wygranej drużyny, a nie na statystykach indywidualnych”

W zależności od tego, czym jest Twoja firma, możesz mieć weekend, w którym możesz powiedzieć: “Dobra, zróbmy limit czasu, przegrupujmy się, a my to naprawimy”. Ale w restauracji nie ma limitu czasu. A to oznacza, że pracownicy z odpowiednimi ludźmi, którzy mogą pomóc utrzymać firmę sprawnie działa każdego dnia.

Scenarzeżka jazdy w restauracji podczas COVID-19

Janie otworzyła dwie nowe restauracje od covid-19 hit.

Janie mówi, że myśleli: “Jakie decyzje podejmiemy, aby wyjść z tego silniejszego? Ponieważ wiedzieliśmy, że po drugiej stronie tego, niestety, będą restauracje, które były zamknięte, ale to stworzyło dla nas mniejszą konkurencję i więcej możliwości. A także więcej możliwości na koniec nieruchomości przyjść i uzyskać przestrzeń drugiej generacji też.”

Potężny! I dobry sposób myślenia mieć.

Więc ona i jej zespół skupili się na tym, co mogą zrobić, aby to działało. Ich przesłanie stało się o dostawie i wykupić. Mówi, że o niczym nie rozmawiali w przeciwnym razie – to było ich jedyne przesłanie. Więc zasadniczo oni przeszkoleni swoich klientów, jak zamówić w tym nowym świecie. Ich media społecznościowe skupiały się na tym, jak zamawiać od nich każdego dnia.

Miejsca do znalezienia inspiracji

Ramon i Janie rozmawiali o znalezieniu inspiracji między pracą, rodziną i wszystkim innym, co zajmuje czas w naszych czasach. Janie zaleca tych autorów, jeśli szukasz mieszanki małych porad biznesowych i inspiracji, aby kontynuować w kierunku swoich celów:

Patrick Lencioni James Clear Simon Sinek

Ona również poleca książkę, Vision Driven Leader, Michael Hyatt.

SmartHustle Podcast z Ramon Ray · Rodzicielstwo, marketing i rozwój firmy podczas COVID-19: Co musisz wiedzieć

Otrzymuj najnowsze wiadomości dla małych firm, nadchodzące wydarzenia i nie tylko co tydzień na Smart Hustle.

Zarejestruj mnie!

Post Parenting and Business Growth Podczas COVID-19: Here’s How They Did It pojawił się po raz pierwszy na SmartHustle.com.