Obawy inflacyjne do zwiększenia złota i dolara amerykańskiego?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 27, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Wall Street jest przekonany do przodu pomimo niepewności gospodarczej, ponieważ rynek akcji rozwija się.

Jednak ostatnie poniedziałek (15 listopada), strategowie towarowe w JPMorganowi powiedzieli klientom, że rosnące katalizatory inflacji wydają się działać i mało prawdopodobne, aby wkrótce zniknęły w najbliższym czasie, sugerując, że w przyszłości nadal się znajdują.

US Konsumenci

Dane w zeszłym tygodniu ujawniły, że amerykańskie ceny konsumentów wciąż rosną w tym samym tempie, co były przez ostatnie trzy dekady. To wyzwalane zyski zarówno złoto, jak i dolara amerykańskiego. Według Tyson Foods inflacja nie może się wkrótce odrzucić w najbliższym czasie, a ceny prawdopodobnie wznosi się do przewidywalnej przyszłości.

Gold jest popularnym nośnikiem zabezpieczającym dla inwestorów, którzy chcą chronić się przed inflacją na dłuższą metę. Ponieważ jest to materialny składnik aktywów z ograniczoną dostawą, erozja monetarna spowodowana rosnącymi cenami jest mniej prawdopodobne.

Wskaźnik Fed Hike

Menedżerowie aktywów również sprzyjają dolara amerykańskiego ze względu na perspektywy inflacyjne. Rezerwa Federalna może wymagać podniesienia stawek w przyszłym roku, aby utrzymać ceny w sprawdzeniu. Z kolei rentowności Skarbu USA mogą wzrosnąć, wymagając więcej dolarów od inwestorów.

Ponadto, Nicholas Datatrek, Mikołaj Colas powiedział w dziedzinie badań we wtorek, że wzrost dolara amerykańskiego wskazuje również, że rynki są bardziej pewni pewności w przyszłym rozwoju gospodarki amerykańskiej w porównaniu z innymi krajami.

Z liczbą przypadków CoronaVirus wznosi się w Europie, kraje takie jak Niemcy rozważają nowe ograniczenia.

Bank of America

w Bank of America Ankieta Global Fund Menedżerowie opublikowali ostatni wtorek, większość respondentów potwierdziła inflację jako ryzyko. Jednak tylko 35% uważa, że ​​jest to fenomen stałym, a 61% uważa, że ​​jest to zjawisko tymczasowe. Źródło

Niemniej jednak rosnące żywopłoty inflacyjne wskazują na pewną ostrożność w czasie, gdy dużo jest nieznana.

RBNZ

Ostatnio Dolar Nowa Zelandia była stacjonarnym wykonawcą wśród walut G10. Z drugiej strony dolar amerykański, wykonywany jeszcze lepiej, powodując znaczący spadek rynku NZDUSD w ciągu ostatnich czterech tygodni. Para będzie nadal w centrum uwagi w tym tygodniu, ze względu na istotne wydarzenia zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Nowej Zelandii.

Jeśli chodzi o dolara amerykańskiego, rynek nadal oczekuje na ogłoszenie prezydenta Bidena na temat tego, kto będzie następnym federalnym przewodniczącym Rezerwy, ogłoszenie, które jest oczekiwane, gdy Biden zajmuje się narodem na rzecz wzrostu gospodarczego i inflacji jutro, jak jutro Biały Dom pragnie Przedstawić ogłoszenie przed Święto Dziękczynienia (w ten czwartek).

Chociaż podwyżka stawek wydaje się nieunikniona w środowej decyzji rbnz, ekonomiści wydają się podzielić na skalę, przewidywanie 25 lub 50 lub nawet 75 punktów bazowych. Wędrówka stawki wynosząca 50 punktów bazowych może zwiększyć NZD, ale podwyżka stawek w wysokości 25 punktów bazowych jest w dużej mierze wyceniona i nie powinna być moverem.

Click Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Adnan Rehman

Adnan Rehman

Regionalny analityk

Zrzeczenie się: Materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnej inwestycji Badania. Nic w niniejszym komunikacie nie zawiera ani nie powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zaawansowanie w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodny wskaźnik przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Niniejszy komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.