Aktualizacja FX – 18 grudnia – USD przestaje spadać, Brexit flądry na ryby?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o December 26, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

EURUSD, H1

Dollar w końcu znalazł swoje stopy, jednocześnie z globalnymi rynkami akcji spadającymi z wrzenia. Niektóre narracje rynku przypięte to na wieść, że Pfizer będzie niedostarczają dawki szczepionki do USA w przyszłym tygodniu, choć szczepionka Moderna podobno wygra zatwierdzenie FDA dzisiaj / sobota. Wiadomości, że USA jest na czarnej liście więcej chińskich firm został w mix, zbyt. Wiatr w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku może być kolejnym czynnikiem, który może zainspirować inwestorów do wprowadzenia na żywopłoty, jeśli nie wykończenia pozycji.

USDIndex podniósł się z powrotem do 90,0, co następuje po czterech kolejnych dni uruchomić niższe, które zakończyły się wczoraj z 32-miesięcznego niskiego na 89,62. EURUSD spadła, choć tylko skromnie, do połowy 1.2250s. Waluty bloku dolara korelujące towary zmiękły, podczas gdy USDJPY powróciły do połowy 103,00 po opublikowaniu wczoraj na poziomie 102,88 .88. BoJ przedłużyła swoje środki Covid, w tym zwiększenie skupu aktywów i kredytu korporacyjnego, do września przyszłego roku, pozostawiając główne ustawienia polityki pieniężnej bez zmian. Spełniło to oczekiwania rynku, podczas gdy prezes Kuroda potwierdził zobowiązanie banku centralnego do dalszego luzu polityki pieniężnej, jeśli to konieczne.

Gdzie indziej, Pound został w trybie korekcji po czterech dniach wznoszenia. Kabel spadł z powrotem w kierunku 1,3500 po osiągnięciu 31-miesięcznego wysokiego wczoraj na 1.3622, choć nadal wykazują zysk netto znacznie ponad 2% od poziomu sprzed tygodnia. Premier Wielkiej Brytanii Johnson rozmawiał wczoraj z von der Leyen i podobno ostrzegł, że negocjacje upadną, jeśli UE nie posunie się “znacząco”. Prawa połowowe pozostają punktem zaczepienia, podczas gdy kwestia pomocy państwa również powróciła jako trudność, choć trudno jest dokładnie wiedzieć, gdzie są negocjacje, i może być tak, że rząd Brytyjski taktycznie utrzymuje maksimum groźba opuszczenia ue bez umowy, wyczuwając, że Bruksela naprawdę martwi się tym, co może zrobić nieuwzwiązane Zjednoczone Królestwo. Reuters przytoczył tymczasem źródła unijne, mówiąc, że porozumienie jest możliwe w najbliższych dniach, choć trudne, podczas gdy wicepremier Irlandii Varadkar powiedział, że obie strony dążą do porozumienia, a główny negocjator UE Barnier powiedział, że porozumienie do tej chwili jest “trudne, ale możliwe”. Parlament Europejski zażądał wczoraj, aby tekst umowy między UE a Wielką Brytanią został udostępniony do tej niedzieli, aby było wystarczająco dużo czasu, aby mogli ją przeanalizować przed głosowaniem ratyfikacyjnym przed terminem 31 grudnia.

Później jest Canadian Retail sales and the US current account and leading index indicator ahead of the December Quadruple witching where stock index futures, Opcje indeksów giełdowych, opcje na akcje i pojedyncze kontrakty terminowe na akcje wygasają jednocześnie. Ostatni wielki dzień handlowy dla wielu.

Click tutaj dostęp do kalendarza ekonomicznego HotForex

Stuart Cowell

Head Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.