Notowania akcji ci co trzeba wiedzieć

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 7, 2019 Zobacz wszystkie posty autorów

Notowania giełdowe są informacją o cenie akcji w danym momencie. Są one wyświetlane w postaci ułamka lub dziesiętne. Notowania akcji dostarczyć najbardziej cenne informacje o stanie i zmianach na rynku akcji. Są one również podstawowym narzędziem dla przedsiębiorców wykonuje handel. Notowania dostępne są również dla innych pochodne, takie jak kontrakty terminowe, opcje binarne, Forex, waluty, itp.

Notowania akcji mogą być pogrupowane w różnych dyscyplinach, jak historyczne notowania giełdowe, opóźnienia notowania akcji i notowania giełdowe w czasie rzeczywistym. Historyczne notowania notowania cen akcji i zmiany modeli do pewnego okresu czasu – przydatne, aby zrozumieć i określić trendy okresowe promocje. Opóźnienie notowania akcji, jak zwykle za darmo notowania akcji oferowanych przez różne instytucje, czasopisma, portale itp., które mają 15 lub 20 minut opóźnienia. Są one przydatne dla większości inwestorów na rynku akcji i drobnych handlarzy. Notowania giełdowe w czasie rzeczywistym, znane również jako żywo notowania akcji lub streaming notowania akcji, dostępne są na specjalistycznych stronach cytaty i przez rynek systemów transakcyjnych z mniej niż minutowym opóźnieniem. Ruchomych w czasie rzeczywistym notowania giełdowe są istotne dla online dzień handlowców w bardzo małych zmian cen akcji.

Prezentacje notowania akcji mogą być bardzo różne, mogą być wykresy z wartościami, proste linie, zdanie, litery i liczby dziesiętne, lub tabeli wartości. Dokładnie tak samo notowania giełdowe i prezentacji różnych źródeł może również różnić się od jednego ostatnia cena wartość wszystkie szczegóły, w tym cenę dzień handlowy zakres dni, 52 tygodnie (jeden rok) zakres, wolumen obrotu akcjami, średni wolumen handlu, kapitalizacja zysku na akcję (EPS), stopa dywidendy P/E stosunek cena zamknięcia, cena maksymalna w ciągu dnia, a minimalna cena dnia.

W teorii, w magazynie znajduje się zestaw notowania giełdowe, jak cena bid i cena ask’. Cena Bid to cena, którą animatorzy rynku lub eksperci są gotowi zapłacić za akcje i cena ask to cena, po której animator rynku jest gotowy sprzedać akcje. Różnica między Ask i cena Bid zwany spread, który jest głównie odpowiedzialny za płynność w tanie akcje. Konieczność Ask i Bid w notowania akcji-to jest czysto, bo rynek market-maker, aby kupić akcje, gdy jeden przedsiębiorca sprzedaje i sprzedawać akcje, gdy chcesz kupić.

Giełdowy inwestor może znaleźć cytaty z różnych zasobów. Bezpłatny opóźnione notowania akcji są dostępne z gazet, czasopism, stron internetowych firmy, rynek, market maker, a strony brokerów giełdowych, popularne wyszukiwarki internetowe i portale, jak Yahoo! Finanse i MSN pieniędzy, i różne finansowe internetowych. Jak poinformowano wcześniej, w czasie rzeczywistym notowania giełdowe jest płatna. Te usługi również wczesnego ostrzegania i wyzwalacze do automatyzacji i lepiej wykonywać przedsiębiorcy, i są zintegrowane z potężnym matematycznych i narzędzi wizualnych do opracowania strategii handlowych. Niedawno Google i CNBC przedstawił swoją gotowość do udostępnienia za darmo w czasie rzeczywistym notowania na NYSE akcje w sek, że jeśli się sprawdzi będzie dodatkowym atutem dla wszystkich rodzajów podmiotów gospodarczych.