Netflix: większy potencjał spadkowy zgodnie z niedźwiedziami?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o July 22, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Netflix, Inc. ( #NETFLIX ) , amerykańska firma usługi strumieniowej i produkcyjnej subskrypcji, ma zgłosić Q2 2022 Zysk w dniu 19 lipca (wtorek), po zamknięciu rynku. Podczas obecnego niekorzystnego środowiska makroekonomicznego Netflix znalazł się wśród najgorszych akcji w indeksie S&P 500 .

Ogólnie rzecz biorąc, inflacja, zakłócenia łańcucha dostaw, rosnące stopy procentowe i groźba recesji nadal zaszkodzą zapasom technicznym. Po inwazji Rosji na Ukrainę Netflix zaprzestał działalności w Rosji, w wyniku czego firma porzuciła 700 000 rachunków netto, a pierwsza kwartalna utrata subskrybentów od dekady. Spowodowało to, że cena akcji Netflix zbiornik 35% , a dziesiątki miliardów jego kapitalizacji rynkowej zostały usunięte w ciągu jednego dnia. Inne czynniki, które służyły jako wiatry dla wzrostu firmy, obejmują Zwiększona konkurencja, wysoka penetracja gospodarstw domowych i dzielenie się kontami.

Rysunek 1 : Liczba płatnych subskrybentów Netflix na całym świecie. : Statista

Kierownictwo zapewniło zniechęcające wytyczne dotyczące nadchodzącego kwartału, z oczekiwaniami, że płatne członkostwa zmniejszy się o -2 mln do 219,64 mln. Według szacunków Zacks Consensus, szacuje się, że liczba ta spadnie -1,7 miliona do 219,94 miliona, wyłącznie na podstawie wykorzystania firmy cenowej w celu zrównoważenia strat subskrybentów. Oprócz liczby subskrybentów, inne problemy, które dotyczą inwestorów, obejmują szczegóły partnerstwa Netflix z Microsoft w planu obsługiwanym przez reklamy. Udana strategia może nieuchronnie pomóc w walce z spadającymi liczbami subskrybentów i odwrotnie.

Ryc. 2 : Zgłoszona prognoza sprzedaży i EPS w porównaniu z analitykiem dla Netflix : Pieniądze. Z drugiej strony, szacunki konsensusu dla zysków na akcję (EPS) wyniosły odpowiednio 2,96 $ , spadek -16,15% (Q/Q) i -0,34% (T/Y). Netflix znalazł się nr 4 (sprzedaż) przez Zacks.

Przegląd techniczny:

Na większym obrazie wszystkie zyski pandemiczne akcji #Netflix zostały usunięte od czasu wyprzedaży, która rozpoczęła się w połowie listopada 2021 r., Pozostawiając najwyższy poziom w wysokości 700.20 . Obecnie cena akcji spółki jest nieco powyżej 52-tygodniowego niskiego poziomu ( 162,48 ) i niskich szacunków analityków ( 150 ). Te dwa poziomy służą jako ważne wsparcie. 205 $ służy jako niewielka strefa oporowa do oglądania. Poziom psychologiczny 250 $ i upadki obserwowane we wrześniu 2019 r. ( 252,22 $ ) służy jako następna strefa oporowa, a następnie dzienna 100-SMA. Przerywanie ponad tych stref oporności może wskazywać, że byki będą kontynuować pęd w kierunku następnego oporu przy 367,90 $ i 431,30 $ .

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

Larince Zhang

Analityk rynku

Zrzeczenie się: Materiał jest dostarczany jako komunikacja marketingowa ogólna tylko dla celów informacyjnych i nie stanowi niezależnego badań inwestycyjnych inwestycyjnych . Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną lub zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie dla Cel kupowania lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być powielana ani dalej dystrybuowana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.