Jak zaoszczędzić czas jako e-commerce marketer – 6 sposobów

Opublikowany przez Andrzej Nowak o September 6, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

przyczynił się przez Cass Polzin, współzałożyciela gorliwego pisarza reklamowego i treści w Missinglettr, blogowanie przez prawie dziesięć lat, zmieniając jej hobby w karierę.

jako właściciel e-commerce, masz dużo do żonglowania. Ciężko zarządzać wszystkim od uruchomienia nowych produktów, marketingu do publiczności, ruchu jazdy i wpływ na sprzedaż. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś małym zespołem.

Niestety, wszystkie te wysiłki są niezbędne do rozwijania Twojej firmy. Jeśli nie wprowadzisz sklepu, nie będziesz prowadzić ruchu. Jeśli nie prowadzisz odwiedzających na swojej stronie, nie będziesz sprzedawać produktów. Jak więc możesz z powodzeniem sprzedawać swój sklep e-commerce, nadal zarządzając wszystkimi innymi aspektami swojej firmy?

Wykorzystaj obrazy royalty free, jeśli to możliwe,

, podczas gdy jest niesamowita, aby użyć wysokiej jakości fotografii produktów dla Twojej firmy, biorąc unikalne zdjęcia bądź niesamowicie czasochłonny. Niezależnie od tego, czy znajdują się na swoim blogu, czy w słupach mediów społecznościowych, rozważ przy użyciu obrazów z witryn takich jak Nieodpłatny lub Pexels. W ten sposób twoja marka będzie nadal wygląda profesjonalnie, ale nie będziesz musiał spędzać godzin strzelających, kuratorów i edytowania zdjęć produktów.

Zbuduj szablony graficzne

, niezależnie od tego, czy używasz oryginalnych lub stock photography, kolejna rzecz, którą musisz zrobić, to edytować swoje treści, aby dopasować do zamierzonej platformy. Obrazy będą musiały być różnymi rozmiarami na swojej stronie internetowej, kanałach mediów społecznościowych, biuletynów e-mail i więcej. Dobrym pomysłem jest również dodanie logo lub witryny do obrazów mediów społecznościowych i odpowiednich kopii do grafiki e-mail.

Użyj narzędzia, takiego jak FIGMA lub Canva, aby opracować repliktalne szablony, których możesz używać za każdym potrzebnik, aby zrobić obraz. Zamiast kopać, aby znaleźć niezbędne wymiary graficzne i zaczynając od podstaw na edycji, możesz po prostu duplikować Twój szablon i zaktualizuj niezbędne elementy.

Korzystanie z kampanii Drip w celu promowania nowych produktów

za każdym razem, gdy wydasz nowy produkt, jest niezbędna, aby uruchomić kampanię promującą ją. Niestety, może być trudne, aby pamiętać o promowaniu wszystkich twoich produktów i zajmuje dużo czasu na ręczne tworzenie pośredników mediów społecznościowych. Zamiast tego

, gdy uwalniasz produkty, kolejka w górę dwunastu miesięcznej kampanii z kroplometką w tym samym czasie. Korzystanie z narzędzia takiego jak missistedr, możesz zapewnić każdy uruchomiony produkt, jest promowany w optymalnej częstotliwości. Wystarczy dodać adres URL produktu do MissisteSlettr, to narzędzie automatycznie rozpocznie budowanie kampanii promującej go. Musisz tylko przejrzeć treść i uderzyć w zatwierdzenie, aby uruchomić.

W ciągu dwunastu miesięcy po zakończeniu kampanii można włączyć kolejne promowanie produktu. Ale najpierw przejrzyj wyniki ostatniego Kampania, aby zobaczyć, co doprowadziło do większego ruchu. Następnie optymalizuj kampanię, szukając wzorów w postach, które wykonały najlepsze i wdrażające te taktyki.

kampanii Drip nie trzeba też trwać przez cały rok. Jeśli prowadzisz weekendową sprzedaż lub promocję miesiąca, możesz zbudować kampanię, która trwa na ten sam czas, przypominając swoich zwolenników oferty.

Kurować zewnętrzne treści do wypełnienia kanałów mediów społecznościowych

Twoje kanały mediów społecznościowych nie powinny po prostu promować najnowsze produkty lub sprzedaż, którą biegasz. Zamiast tego powinieneś obejmować cenną treść przywództwa myśli zaprojektowana, aby pomóc odbiorcom. Kurzenie treści jest skutecznym sposobem wypełnienia kanałów mediów społecznościowych z cennymi treścią. Jednak, gdy wykonano ręcznie, może trwać znacznie dłużej niż rozwijanie unikalnych treści – najpierw musisz znaleźć artykuł do dzielenia się, musisz utworzyć Post wyjaśniający, dlaczego ludzie powinni przeczytać, a wreszcie musisz dokonać odpowiedniego obrazu.

WithingletleTtr można wybrać kategorie zainteresowania, które wyrównują się do odbiorców docelowej i patrz treści Inni udostępnili w bibliotece. Stamtąd łatwo jest dokonać rejestrowanego pocztowego mediów społecznościowych i dodaj go do kolejki. Możesz nawet udostępnić różne wersje postu w zależności od platformy, do której publikujesz.

Zachowaj i UPSSEL do poprzednich klientów

jest czasochłonne i kosztowne nabywanie nowych klientów. W rzeczywistości możesz spędzić pięć razy więcej pieniędzy na przyciąganie nowego klienta, aby zachować istniejący. Kiedy koncentrujesz się na upierającym i zachowując istniejących klientów, możesz prowadzić więcej dochodów o mniejszym wysiłku. Rozważ przy użyciu kampanii marketingowych e-mail, aby dotrzeć do poprzednich klientów, prosząc o swoje doświadczenie i dzielenie się nowymi produktami.

Drive. Szalony ruch jako e-commerce marketer

podążając za tymi wskazówkami, nie zaoszczędzisz czasu na wysiłkach marketingowych. Będziesz mógł również prowadzić szalony ruch. Każda z tych strategii ma na celu zoptymalizowanie czasu, dzięki czemu można uzyskać najbardziej wyniki z działań. Najlepsze, możesz zacząć od prawie wszystkich wymienionych narzędzi powyżej całkowicie za darmo.

Sportor

Cass Polzin, współzałożyciel gorliwych napisów reklamowych i treści w Missinglettr, przenosi prawie dziesięć lat, zamieniając jej hobby w karierę. Po wspieraniu dziesiątki startów i firm B2B SaaS z ds. Marketingu przychodzącego i Copywriting za pośrednictwem agencji postanowiła wziąć skok do przedsiębiorczości i współtworzył gorliwy. Obecnie popiera organizacje wszystkich rozmiarów i branż z ich marketingiem treści i wysiłkami SEO.

Smart Hustle Zasoby

5 sposobów na poprawę komunikacji z klientami

Jak przetrwać i przetrwanie produktu

Automatyzacja marketingowa: Narzędzia i strategie, które napędzają wzrost

Post, jak zaoszczędzić czas jako e-commerce marketer – 6. na smarthustle.com.

.