Yen nosi ciężar ultra-ludowej polityki pieniężnej BOJ

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 30, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Gubernator Boj Haruhiko Kuroda powtórzył do Parlamentu, że na razie należy zachować ultra-losową politykę pieniężną. Oczekuje się, że inflacja konsumentów będzie nadal zwolnić w przyszłym roku i później, po wzrośnie o 2% w tym roku, z powodu wzrostu cen energii.

Niemniej jednak Kuroda zauważył, że kiedy nadejdzie czas, BOJ zaplanuje wyjście z łatwej polityki. Kluczem jest to, jak podnieść stopy procentowe i zmniejszyć rozszerzony bilans BOJ. BOJ może łączyć wiele środków i zapewnić, że rynki pozostają stabilne przy wykonywaniu płynnego wyjścia z zasady, które jest łatwe, ale nie będzie proste. Jeśli chodzi o amortyzację kursu walutowego, Kuroda powiedział, że podwyżka kursu Fed niekoniecznie może osłabić jena, jeśli ceny akcji pozostają słabe.

W tej samej sesji parlamentarnej premier Fumio Kishida powiedział, że ruch ostrego jena jest niepożądany. Podczas gdy słaby jen przynosi korzyści eksportowi i firmom z aktywami zagranicznymi, boli gospodarstwa domowe i niektóre firmy o wyższych kosztach.

Przegląd techniczny

Krzyż CADJPY jest handlujący w ograniczonym przedziale i nie wyłamał jeszcze z kwietniowego przedziału cen, między 97,00 a 103,00. Polityka BIJ nie pozwoliła w tej chwili wzmocnić jenów. Tymczasem BOC w kwietniu podniósł już stopy procentowe przez drugi rok z rzędu, największy od 20 lat, z planami zakończenia ponownego inwestycji i skutecznego zacieśnienia ilościowego rozpoczętego w kwietniu ubiegłego roku.

Odchylenie śróddzienne pozostaje neutralne, a pozycja cenowa wynosi 200-letnia EMA . Para stara się zmienić główny trend i jak dotąd jest handlujący poniżej znaku okrągłej liczby 100,00. Rajd w kierunku tej postaci może wzmocnić uparta dominacja, a przerwanie oporu przy 101.14 może przetestować najnowszy top na 102,93. Na minusie ruch poniżej drobnego wsparcia o 98.28 może przynieść korektę do niskiego poziomu 97,00.

Należy zauważyć, że ważne jest, aby zebrać dodatkowy pozytywny pęd, aby pomóc w nowym upartym handlu, aby osiągnąć pozytywny cel na dodatku. Tymczasem ruch poniżej 97,00 może być początkiem krótkoterminowego spadku.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

Analityk rynku – HF Educational Office – Indonesia

Zrzeczenie nie stanowią niezależnych badań inwestycyjnych. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystko Dostarczone informacje są zebrane z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszych wyników nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być odtwarzana ani dalsza dystrybucja.