Rynki błędnie interpretują przejście do wydatków na usługi | Forexlive

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 21, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Może spadek detaliczny nie jest znakiem słabości konsumentów Adam Button czwartek, 19/05/2022 | 13:06 GMT-0 19/05/2022 | 13:06 GMT-0 0 Najnowsze nogi niższe na globalnych rynkach giełdowych zostało wyznaczone przez parę złych braków zysków z Wal-Mart i Target.

To, co oba firmy widziały, było wzrostem wydatków konsumenckich, ale zużyły marginesy z powodu wyższych kosztów i zapasów.

Dziś sprzedawca Kohl zgłosił coś podobnego, wysyłając akcje o 4,8% niższe na rynku.

“Po silnym rozpoczęciu kwartału z dodatnimi cyframi o niskiej łącznej cyfry do końca marca, sprzedaż znacznie osłabiła w kwietniu, gdy napotkaliśmy wiatry na makro związane z ubiegłym bodźcem i środowiskiem inflacyjnym”-powiedziała firma.

To brzmi jak słaby konsument, ale to prawda?

Należy zauważyć, że Wal-Mart podniósł szacunki sprzedaży na rok w zarobkach raport. To prawda, że ​​niektórzy z nich to ludzie płacący więcej za te same rzeczy, ale to nie jest wielki ograniczenie. Druga część zarobków była o 32% wzrost zapasów, coś, co planują pracować.

Jak będą to działać? Niektóre z nich będą niższe zamówienia, ale niektóre będą również dyskontować – to jest deflacyjne.

W tej chwili rynek patrzy na to jako znak słabego konsumenta i recesji, ale co, jeśli po prostu widzimy zmianę wydatków na usługi?

Na początku tego miesiąca sieć hoteli Marriott powiedziała, że ​​popyt był “gangbustersami”. United Airlines powiedział, że popyt na latanie jest prawie powrócił do poziomów 2019, a to bez pełnego powrotu podróży służbowych.

Dzisiaj prezydent Kansas City Fed, Esther George, podkreślił ten potencjał dzisiaj i że może to ostatecznie oznaczać niższe stawki:

“Jeśli ludzie nie kupują tylu towarów i zaczną przechodzić do bardziej normalnych wzorców konsumpcji, być może Nie musimy posunąć się tak daleko, aby osiągnąć jakąś równowagę w gospodarce ” – powiedziała teraz na CNBC. prawor . Chociaż z pewnością było wielu, którzy spodziewali się, że wydatki na towary pozostaną wysokie, zmiana tego frontu niekoniecznie będzie szkodła dla gospodarki, ponieważ naturalnie pozwoli na zagoje Wydatki, które miałyby miejsce w latach 2022-23, zostały wyciągnięte do przodu podczas pandemii. To będzie oznaczało krok w dół.

Więc chociaż wszystko wygląda na brzydko, w chmurze detalicznej jest srebrna podszewka. To może być ekonomia ekonomia po prostu sam uzdrawianie.

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej