Poranna odprawa audio | 02 listopada

Opublikowany przez Andrzej Nowak o November 4, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Inwestorzy wpadli na ścianę zmartwień w zeszłym tygodniu i pozostało z nikąd, aby ukryć, jak niepewność wzrosła w weekend. Stocks pogrążył się przed wzniosłe ryzyko zdarzeń we wtorek, US dzień wyborów. Rekordowy skok w przypadkach wirusów jeszcze bardziej zdenerwował rynki. Nawet Skarb państwa były po cenach dumpingowych na rzecz gotówki. Wynik wyborów na prezydenta, a także Wynik kongresywowy a zwłaszcza Senate, mają kluczowe znaczenie dla rynków, biorąc pod uwagę bardzo różne programy obu kandydatów. Również w tym tygodniu jest pokrwowy raport o zatrudnieniu i FOMC posiedzeniu. W Europie wirusy pozostaną w centrum uwagi, podczas gdy ECB przesłanie Lagarde o rekalibracji polityki jest trawione. Jednocześnie czas na Brexit transakcja szybko się kończy.

HotForex · 2020

poranna odprawa audio | 02 listopadaporanna odprawa audio | 02 listopada

US rynki są wyceniane na zamiatanie Demokratów, “niebieską falę”, która miałaby doprowadzić do bilionów bodźców fiskalnych, wraz ze zwiększonym deficytem budżetowym i wyższymi potrzebami pożyczkowymi. Jednak z wyścigami zaostrzenie, a rekordowa liczba mail-in kart do liczenia, wyniki mogą nie być znane we wtorek wieczorem. To, i potencjał do spornych wyborów, dodane do już niebo wysoki niepokój. Te realizacje widziałem duży zysk biorąc w zeszłym tygodniu zarówno na Wall Street i Skarbu Państwa. Iskrzenie wiele z piątku duże wyprzedaży, jednak były ostrzeżenia od high tech ulubieńców. Jednak niedźwiedzi i niepewny handlu był postrzegany przez październik. Rzeczywiście, Dow był o -4,5% niższy w miesiącu, z S&P 500 off -2,77%, podczas gdy NASDAQ spadła -2,29%. Rzeczywiście, był to drugi z rzędu miesiąc strat i najgorszy tydzień dla S&P500 i Dow od marca. Longs bailed, patrząc na zbiory zysków w przypadku zmiany polityki podatkowej. Treasuries były również pod presją z 30- i 10-letnich notatek gorsze wyniki w niedźwiedzia stromener. 30-latek w piątek taniejał o ponad 20 pb do 1,659% (najwięcej od marca) z 1,45% na początku miesiąca. A 10-letni wzrost o 19 pb do 0,873% (najwyższy od czerwca) z 0,679%. Nawet 2-letnie, zawarte w polityce Fed, spadły do 0,155% z 0,129%.

Będzie to doniosły tydzień w USA z wybory wreszcie tutaj. Ale dwa inne czynniki, które normalnie podjąć góry rozliczeń są na docket, FOMC spotkanie i Października nonfarm payroll raport. Jeśli chodzi o dane, wszystkie oczy będą zwrócone na dane o zatrudnieniu. Prognozujemy wzrost o 750 tys. Zakładamy wzrost zatrudnienia w fabryce o 50 tys., po wzroście o 66 tys. Stopa bezrobocia powinna spaść do 7,7% z 7,9% we wrześniu, wobec 14,7% w kwietniu. Interesujące jest również indeks ISM (poniedziałek), który ma wzrosnąć do 55,5 w październiku z 55,4 we wrześniu w porównaniu z 2-letnim maksimum 56,0 w sierpniu. Indeks ISM-NMI powinien złagodzić się do 57,0 z 57,8 we wrześniu i porównać do 17-miesięcznego maksimum 58,1 w lipcu i 11-letniego minimum 41,8 w kwietniu. Widzieliśmy stały wzrost nastrojów producentów poprzez dostępne października badania, jak produkcja nadal rośnie w obliczu tłoczenia zapasów i rosnącej sprzedaży, z ograniczonymi wiatrami z opóźnionych bodźców i ciągłych epidemii wirusów. Ponadto oczekuje się, że sprzedaż pojazdów wzrośnie w październiku do 16,7 mln z 16,3 mln. Inne dane w tym tygodniu obejmują ADP prywatne badanie listy płac, początkowe roszczenia jobless i trade saldo.

FOMC spotyka się w środę i czwartek. Na szczęście ten wynik będzie najmniejszym zmartwieniem rynków. Fed już wskazał, że stopy pozostaną w pobliżu 0% przez jakiś czas. A istota fomc minut do września spotkanie zasugerował polityków są w trybie wait-and-see, wciąż wypracowanie szczegółów na temat QE i forward guidance podczas monitorowania gospodarki. Znacznie lepsze niż oczekiwano odbicie PKB w III kwartale będzie postrzegane w kontekście rosnących przypadków wirusów i wynikającej z tego niepewności w gospodarce przez resztę roku. Istnieje prawdopodobnie znaczne rozczarowanie brakiem dodatkowych bodźców fiskalnych, ale fed może zrobić niewiele więcej. Oświadczenie polityki i przewodniczący Powell oczekuje się powtórzyć Fed jest gotowy do wspierania rynków, jeśli mają one destabilizacji, ale to wszystko. Nie widzimy pilnej potrzeby ogłaszania jakichkolwiek zmian w QE, forward guidance lub strategii komunikacyjnych.

W Europe, po emocjach z zeszłotygodniowego szczytu danych i posiedzenia EBC, lokalny kalendarz będzie nieco spokojniejszy w tym tygodniu, z większością liczb zbyt wstecz, patrząc na zmianę perspektyw. Wybory w USA prawdopodobnie zdominują jednak uwagę rynku, podczas gdy w Europie rozwój wirusa pozostanie kluczowy po ogłoszeniu przez kilka państw nowych ograniczeń. Jednocześnie inwestorzy będą nadal trawić przesłanie Lagarde i zastanawiać się, jakie warunki polityki EBC może i będzie ponownie skalibrować na grudniowym posiedzeniu.

Czas na porozumienie brexit również się kończy i jeśli jakiekolwiek porozumienie powinno mieć szansę na sprawne przeprowadzenie przez proces legislacyjny, porozumienie powinno być naprawdę na stole do końca tygodnia. W zeszłym tygodniu odnotowano pewne pozytywne obawy co do postępów w rozmowach, ale obie strony nadal podkreślały znaczne różnice, przy czym główne punkty zarządzania porozumieniem i rybołówstwa były głównymi punktami zapalnymi. Widzimy, że UE ustanowiła ten ostatni obszar, w którym jest gotowa pójść na ustępstwa, które rząd Brytyjski może sprzedać jako zwycięstwo twardogłowym w kraju. Tymczasem urzędnicy w Brukseli pozostaną nieuoczeni.

Klik tutaj dostęp do kalendarza gospodarczego

Andria Pichidi 10100 1

Market Analyst

Disclaimer: Tami materiał ten jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi niezależnego badania inwestycyjnego. Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wyników w przeszłości nie są gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy przyjmują do wiadomości, że każda inwestycja w Produkty Lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że każda tego rodzaju inwestycja wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność i ponoszą odpowiedzialność. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z inwestycji dokonanej na podstawie informacji zawartych w niniejszym komunikacie. Niniejsza komunikacja nie może być powielana ani dalej rozpowszechniana bez naszej uprzedniej pisemnej zgody.