Definicja marketingu: Co może zrobić marketing dla Twojej małej firmy?

Opublikowany przez Andrzej Nowak o January 20, 2023 Zobacz wszystkie posty autorów

W tej dwuczęściowej serii tego, co marketing może i nie może dla Ciebie zrobić, dowiedz się, czego powinieneś oczekiwać od swoich działań marketingowych.

Pomyślałem, że wyjaśnię nieporozumienia na temat marketingu w tej dwuczęściowej serii: co może zrobić dla Ciebie marketing i czego marketing nie może dla Ciebie zrobić. Zaczniemy od pozytywnych.

Przez lata miałem kontakt z niektórymi właścicielami firm, którzy mają raczej wypaczone postrzeganie marketingu. Myślą, że rzucasz tam kilka reklam, wydrukujesz kilka komunikatów prasowych i voilà! Jesteś wielkim sukcesem.

Och, jeśli tylko było to takie łatwe. (Chociaż gdyby tak było, prawdopodobnie nie miałbym pracy.)

, ale nie ma tego obejścia, aby mieć udany biznes, potrzebujesz solidnego planu marketingowego.

Więc co może dla Ciebie zrobić marketing? Zwiększ swój biznes – nie ma wątpliwości. Musisz być marketingiem, jeśli chcesz rozwijać swój biznes.

jednak (I to jest jednak naprawdę duże), marketing nie spowoduje sukcesu z dnia na dzień. Marketing dotyczy powolnego wzrostu, budowania sukcesu w zeszłym tygodniu i zapominaniu o niepowodzeniach z zeszłego miesiąca. (Lub uważasz, że niepowodzenia. Nierzadko zdarza się, że kampania jest ponurym rozczarowaniem, może być tym, co spowodowało rozpoczęcie następnej kampanii) Dopóki nie będą gotowe do zakupu. Bez tej bardzo ważnej częstotliwości Twoja firma zacznie stagnować i ostatecznie umrzeć.

Teraz nie oznacza to, że nie odniesiesz wielkiego sukcesu w kampanii. Nawet ogromny, niesamowity, niewiarygodny sukces. Uruchomisz jedną reklamę lub zostaniesz przedstawiony w artykule i WHAM! W końcu masz więcej zamówień niż wiesz, co zrobić. Chociaż to świetny strzał w ramieniu, prawdopodobnie nie będzie trwał, chyba że będziesz się na nim zbierać. W końcu zamówienia wyschną i wrócisz do miejsca, w którym byłeś wcześniej.

Marketing polega również na konsekwentnym. Wraca to do budowania sukcesów. Twoi klienci muszą widzieć twoją wiadomość w kółko. To buduje zaufanie i wiarygodność. Ponadto Twoi obecni klienci będą również odpowiedzieć na tę częstotliwość. Nie tylko “nie zapomną” o tobie i pójdą do konkurenta, ale pomoże to również zbudować ich zaufanie.

Wreszcie, marketing polega na ciężkiej pracy. Nie ma się wokół niego. Układając czas i energię, aby nieustannie się sprzedawać. Pamiętaj o tym: jeśli nie wdrażasz swoich strategii marketingowych, nic się nie wydarzy.

to Ostatnie zdanie wydaje się oczywiste, ale znowu jestem zdumiony, na tym, jak wiele osób wpadam w to, kto nie chce wykonywać pracy. Mówią o tym, ale kiedy faktycznie sprowadza się to do robienia czegoś, jakoś nigdy nie wydają się do tego dookoła.

Jednym ze sposobów przezwyciężenia tego jest planowanie jednego zadania lub małego marketingu każdego dnia. Wtedy nie wydaje się to tak przytłaczające. Ja, zobowiązuję się do wykonywania x liczby zadań marketingowych tygodniowo, niezależnie od tego, ile czasu to zajmuje.

Marketing jest zobowiązaniem. Nie ma tego obejścia. Jeśli masz firmę, nie masz innego wyjścia, jak tylko zobowiązać się do marketingu w sposób konsekwentny, dopóki nie nadejdzie dzień, kiedy zdecydujesz, że nie chcesz firmy.

Ćwiczenie kreatywności – Zobowiązanie Ponieważ jestem zainteresowany, abyś odnieśli sukces, chcę, abyś zobowiązał się teraz do regularnego sprzedawania Twojej firmy.

Write To stwierdzenie na kawałku papieru, wypełniając twoje imię we właściwym miejscu:

I, twoje imię, zobowiązuję się regularnie sprzedawać moją firmę, dopóki nie zdecyduję, że nie chcę być w biznesie jeszcze.

Podpisz i datuj.

Sugeruję opublikowanie go w miejscu, w którym możesz go zobaczyć podczas pracy. Lub, jeśli naprawdę chcesz zwiększyć odpowiedzialność do swojego zobowiązania, powiedz komuś o tym. Nie ma to jak ogłaszanie twojego zamiaru, abyś był uczciwy.

Post Marketing Definicja: Co może zrobić marketing dla Twojej małej firmy? pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..