Przedsiębiorczość społeczna to przyszłość, mówi Teen CEO

Opublikowany przez Andrzej Nowak o September 19, 2020 Zobacz wszystkie posty autorów

Jako młoda właścicielka firmy skupiająca się na przedsiębiorczości społecznej, Mikaila Ulmer inspiruje innych swoim sukcesem. W rzeczywistości 15-latka uważa, że jej kwitnący biznes, Me & the Bees, pokazuje, że przyszłość to przede wszystkim przedsiębiorcy społeczni.

Mikaila rozmawiał z Ramon Ray na ostatnim Survive and Thrive Growth Summit. Dzięki firmie Dell opowiada swoją historię przedsiębiorczości i przywództwa. Wyjaśnia również znaczenie swojej rodziny, jej nowej książki, Dell Women’s Entrepreneurship Network, a także jej porady dla przedsiębiorców zarówno młodych, jak i starych.

Od użądlenia pszczół do tętniącego życiem biznesu

Mikaila zaczęła od opowiadania, jak me & the Bees zaczął. To zabiera nas z powrotem do kiedy miała zaledwie cztery lata, a ona została ukąszona przez p pszczoły, a następnie został ukąszony przez innego mniej niż tydzień później. Zrozumiała, że boi się pszczół.

Ale dzięki zachęty rodziców dowiedziała się wszystkiego o pszczół i ich znaczeniu dla naszego życia. Mikaila następnie zmodyfikowane jej babci 1940 lemoniady przepis przez słodzenie go z miodem, a reszta, jak mówią, jest historią.

przedsiębiorczość społeczna to przyszłość, mówi teen ceo

Mikaila Ulmer z jej Me & The Bees lemoniady

Mówi, że jej rodzina jest bardzo ważna dla rozwoju Me & The Bees. Zawsze wspierają. Co ważniejsze, pomagają jej uczyć się rzeczy, których potrzebuje, aby zrobić kolejny krok w jej biznesie.

Pomagają jej dowiedzieć się: “Jak mogę to zrobić?” Mimo że jej rodzice nie mają żadnego doświadczenia w napojach, byli z nią przez całą drogę. Teraz ma za sobą ul, wyjaśnia Mikaila.

Przedsiębiorczość społeczna

Młodzi przedsiębiorcy mogą nie mieć jeszcze pojęcia, jaki biznes chcą zbudować. To jest w porządku, mówi Mikaila.

Wiele osób nie jest od razu pewiench, co chcą robić. Dlatego radzi, aby spróbować zobaczyć rzeczy z perspektywy innych ludzi. Spróbuj myśleć o problemach, które mają inni. Następnie zastanów się, jak możesz rozwiązać te problemy lub zapewnić tę potrzebę. Dlatego Mikaila uważa, że przyszłość biznesu to przedsiębiorczość społeczna.

“Myślę, że najbardziej udane firmy to te, które rozwiązują problemy lub lubią rozwiązywać potrzeby”, mówi.

Myślę, że najbardziej udane firmy to te, które rozwiązują problemy lub lubią rozwiązywać potrzeby

Następne pokolenia szukają produktów, które dobrze sobie radzą na świecie, wyjaśnia. Patrzą na etykiety, porównują się na stronach internetowych i podejmują decyzję.

“Zaczcznę od firmy z przyczyną lub misją, ponieważ przedsiębiorczość społeczna, jak sądzę, będzie przyszłością”, mówi.

Korzyści są liczne, mówi. Po pierwsze, rośnie fala świadomego konsumpcjonizmu. A potem zwiększa się świadomość twojej marki i więcej względności.

Zacznę od firmy z przyczyną lub misją, ponieważ przedsiębiorczość społeczna, jak sądzę, będzie przyszłością

“Przynajmniej z mojego doświadczenia ze Mną & The Bees odkryłem, że jest o wiele więcej ludzi, którzy są chętni do przyłączenia się do misji, którzy są chętni do wiary, którzy wierzą w twój produkt i którzy będą wspierać Twoją firmę”, mówi.

“O wiele łatwiej jest zdobyć świadomość na temat marki i zainteresować ludzi”, wyjaśnia. “To coś, co łączy. To tak: “Hej, zdaję sobie sprawę, że to też jest problem. Cieszę się, że to jest coś, co mamy ze sobą wspólnego i pomogę ci to rozwiązać.”

Wykorzystanie pomocy technicznej

Mikaila była inteligentna w wykorzystywaniu wsparcia dostępnego dla niej w jej podróży biznesowej. Jest jej zawsze pomocna rodzina. Ona również opiera się na partnerów, takich jak Dell dla zwiększenia jej misji.

Mówi, że Dell nosi lemoniadę w stołówkach w Austin. Po prostu jest w stanie demo jej produktu w tych kawiarni i widząc ludzi podekscytowany jej pracy wiele znaczy, mówi.

Inną rzeczą, którą zapewnia firma Dell, są zasoby. Kiedyś zaskoczyli Mikailę, wyposażając jej biuro w sprzęt, który jej potrzebuje.

A potem jest Dell Women’s Entrepreneurship Network (DWEN). Mikaila mówi, że zaczęła chodzić do DWEN w 2016 roku i nie może polecić jej wystarczająco dużo.

Ona mówi na girls track sesji dla dziewcząt. Używa DWEN do nawiązywać kontaktów z innymi inspirującymi kobietami-przedsiębiorcami.

przedsiębiorczość społeczna to przyszłość, mówi teen ceo

Mikaila Ulmer dzieli się swoimi spostrzeżeniami na scenie

“Poznałam kontakty, z którymi mam do czynienia, nawet gdy mówię o tej książce i rozwijam firmę”, mówi.

Mikaila mówi, że nauczyła się również o pitching, wystąpień publicznych i marki ze względu na wydarzenia DWEN.

Porady dla młodych (i starszych) przedsiębiorców

Dla tych, którzy mogą być niezdecydowani, aby przejść do biznesu ze względu na ich wiek, Mikaila ma wiadomość.

“Jeśli masz wielkie marzenia, jeśli chcesz zostać zmieniaczem, to nie odkładałbym go – za wszelką cenę – ponieważ jestem młody. Myślę, że to niedorzeczne”, mówi. “Nie mów: ‘Och, jestem za młody’, ponieważ nadal możesz się uczyć bez względu na to, jak młody jesteś.”

Mówi, że ciekawość jest czymś, co przychodzi naturalnie do ludzi, zwłaszcza dzieci. Jej pokolenie powinno również skorzystać z faktu, że urodziły się w technologii. Użyj tego, aby uzyskać przewagę, wyjaśnia wcześniej w rozmowie.

“Nie czekaj, aby coś zmienić tylko dlatego, że jesteś młody”, mówi Mikaila.

Nie czekaj, aby coś zmienić tylko dlatego, że jesteś młody

Jeśli chodzi o starszych początkujących przedsiębiorców, jej rada jest prosto jej nowa książka: Bee Fearless – Dream Like a Kid. Oznacza to, że “Śnij jak dziecko”.

“Myślę, że jeśli wszyscy lubimy marzyć jak dziecko, jeśli chodzi o biznes … Myślę, że o wiele więcej osób wcieliło swoje marzenia w życie”, mówi.

Marząc jak dziecko, mówi, że ludzie muszą skupić się na możliwościach i naprawdę wielkich celach i marzeniach. To jest przeciwny do podawania większej uwagi na przeszkody, które mogą być w drodze.

“Myślę, że świat byłby w znacznie lepszym miejscu”, mówi Mikaila.

przedsiębiorczość społeczna to przyszłość, mówi teen ceo

Mikaila Ulmer ze swoją nową książką, Bee Fearless: Dream Like a Kid

Wskazówki Mikaila

Mikaila porady dla przedsiębiorców młodych i starych są:

  1. Build firmy, która rozwiązuje problem lub zapewnia potrzebę. Ludzie chcą wspierać marki, które radzą sobie dobrze na świecie.
  2. Korzystać z pomocy technicznej, która jest dostępna dla Ciebie. Może pochodzić od rodziny lub przyjaciół lub z organizacji, sieci i events.
  3. Nie pozwól, aby wiek powstrzymał Cię od budowania firmy. Nie mów, że jesteś za młody i nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć.
  4. Szmara jak dziecko. Skoncentruj się na swoich celach i marzeniach, a nie tylko na przeszkodach po drodze.