Zbyt dużo zapasów może zaszkodzić Twojej firmie – 10 wskazówek

Opublikowany przez Andrzej Nowak o July 20, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

prowadzenie firmy skutecznie wymaga dokładnego planowania i prognoz. To normalne, że liczba klientów, których serwujesz, zmieniają się z czasem i aby firma będą mieli gwałtowne i gwałtowne.

Niektóre branże są bardziej zajęte w określonych porach roku i znajdują powtarzające się przestoje, które pasują do przewidywalnych wzorców. Jednak w innych, co jest gorące, a nie następne, może być trudne do przewidzenia.

Jak możesz uniknąć śmierci według zapasów, abyś mógł kontynuować ciężarówkę i spotkać się z sukcesem? Sprawdź nasze 10 najlepszych wskazówek dotyczących zarządzania zapasami, aby pozostać w biznesie i niech klientów wracają po więcej.

Audyt zapasów

Jeśli zamówienie zajmie miesiące, aby dotrzeć do kupującego, lub klient wchodzi do sklepu, spodziewając się niektórych produktów na półkach, ale są puste, potencjalny nabywca zwróci się do kogoś, kto zaspokoi swoje potrzeby .

Mogą nie wrócić, a ten utracony biznes może zsumować tysiące potencjalnych sprzedaży, która wymknęła się spod kontroli. Ważne jest śledzenie tego, ile masz zapasów i z czego się składa.

Niektórzy eksperci doradzają, że podzielają swoje obszary sprzedaży i przechowywania w oparciu o produkty, w których się znajdują. Ułatwia to śledzenie tego, co masz za dużo i co działa nisko. Policz liczbę posiadanych produktów i zanotuj to na papierze.

Porównaj istniejące poziomy zapasów z raportami zakupu i sprzedaży. Śledź wszystkie swoje dane i przeanalizuj je, aby ocenić, czego potrzebujesz mniej więcej i kiedy.

Inwestuj w oprogramowanie do zarządzania zapasami opartymi na zapasach w chmurze

Według Investopedia, Najlepsze systemy oprogramowania do zarządzania zapasami są już dostępne synchronizowanie w czasie rzeczywistym, dostarczając aktualnych danych w każdej chwili. Zoho Inventory oferuje bezpłatną platformę, a istnieje wiele, za które można zapłacić za co miesiąc lub co roku. Sprawdź tę listę najlepszego oprogramowania do zarządzania zapasami, aby iść naprzód.

Zaangażuj się w strategiczne zniżki

Jeśli masz zbyt dużo zapasów i musisz szybko wyciągnąć go ze sklepu, rozważ zdyskontowanie swoich towarów. Reklamuj to swoim klientom i zorganizuj wydarzenie w całym sklepie. Zrób to tylko raz lub dwa razy w roku i angażuj się w sprzedaż flash online. Z pomiaru tego, co nie sprzedaje szybko i przyciąga nowych klientów, gdy jesteś przy tym.

Zwróć zapasy w celu zwrotu pieniędzy lub kredytu

Niektórzy dostawcy umożliwiają zwrócenie niesprzedanych zapasów w celu uzyskania pełnego zwrotu, częściowego lub kredytu. Jeśli masz zapasy zajmujące miejsce To po prostu się nie porusza, może to być najlepsza opcja. Być może będziesz musiał zapłacić za wysyłkę tych produktów, ale zwolni to miejsce na coś, co może się lepiej sprzedać.

Trade z partnerami branżowymi

Możliwe, że masz coś, czego nie możesz sprzedać, ale że ktoś inny w branży może szybko się poruszać. Może się okazać, że mają coś do handlu w zamian. Wymieniając zapasy, dostajesz coś nowego do sprzedaży, a także budujesz cenne relacje z innymi w Twojej branży.

Zaangażuj się w przesyłkę

Po wysyłce produktów utrzymujesz własność i pozwalasz dystrybutorowi obniżyć sprzedaż. Może to być podział 75/25, więc nie otrzymasz 100% sprzedaży, ale przynajmniej coś odzyskasz. Dzięki fizycznej przesyłce dystrybutor przechowuje i dostarcza Twoje towary. Jeśli chodzi o wirtualną przesyłkę, Przechowujesz towary i wysyłasz je. Z tego powodu musisz być gotowy do szybkiego reagowania po dokonaniu sprzedaży. Przesyłka może pomóc w przeniesieniu produktów, aby zrobić miejsce na nowe przedmioty podczas zarabiania ze sprzedaży towarów.

Towary aukcyjne w serwisie eBay

eBay, takie jak Amazon, pobiera procent sprzedaży, która często pasuje do około 13%. To powiedziawszy, aukcja towarów w serwisie eBay, której nie możesz sprzedać gdzie indziej, może pomóc Ci przenieść przedmioty z półek.

Zdobywaj czasy realizacji

Czas realizacji to czas między momentem zakupu zapasów a datą dostarczania przez dostawcę. Wiedza o tym, jakie są twoje czasy realizacji i zmniejszenie ich w jakikolwiek sposób, ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Twoim celem jest sprawienie, aby Twoje czasy realizacji były jak najbardziej krótkie, abyś nie zgadywał, ile zapasów potrzebujesz, a tym samym ryzyko się skończyło lub w ramach zamawiania.

Celem jest zaspokojenie popytu klientów przy jednoczesnym minimalizowaniu czasu między płaceniem za nową akcją a otrzymaniem go do sprzedaży. Im bardziej zyskujesz kontrolę nad czasami realizacji, tym dokładniejsze mogą być poziomy zapasów.

Oblicz i zidentyfikuj punkty zmiany kolejności

Oprócz liczenia zapasów, zdecyduj, w jakim momencie będziesz musiał go ponownie zamówić. Zidentyfikowanie punktu zmiany zapasów może pozwolić na uzupełnianie przedmiotów bez ryzyka zapasów lub zbyt dużej ilości zapasów. Optymalny punkt kolejności rozważa czas, jaki potrzebujesz na umieszczenie nowego zamówienia i obejmuje to w obliczeniach.

Aby obliczyć punkt zmiany kolejności:

Punkt kolejności = (średnia dzienna wskaźnik użytkowania x czas realizacji) + Zapasy bezpieczeństwa

Możliwe, że każdy sprzedany produkt ma inny punkt zmiany kolejności, a zatem weź to pod uwagę dla dokładnego uzupełnienia.

wypróbuj zapasy zarządzane przez dostawcę

Zarządzane zapasem jest umowa łańcucha dostaw, która pozwala dostawcy przejąć kontrolę nad zarządzaniem tym, ile potrzebujesz zapasów. Jako sprzedawca udostępniasz konkretne dane dostawcy, a dostawca zgadza się utrzymać określony poziom zapasów produktów w Twojej lokalizacji. Ten rodzaj systemu może być korzystny, ponieważ wymaga odpowiedzialności za zarządzanie zapasami z twoich rąk, umożliwiając skupienie się na innych aspektach rozwoju firmy. Po zrobieniu prawidłowego gwarantuje to również, że zawsze masz odpowiednią ilość zapasów w danym momencie, co oznacza, że ​​nie zostaniesz złapany pustymi półkami.

Istnieje wiele sposobów usprawnienia zapasów w celu zarządzania nim w celu sukcesu. Poświęć czas, aby to zrobić lub zatrudnij, aby to zrobić. Właściwe zarządzanie zapasami może pomóc w przygotowaniu firmy na długo Sukces terminowy w nadchodzących latach.

Napisane przy pomocy Smart Hustle Editorial Team

Post Zbyt dużo zapasów może zaszkodzić Twojej firmie – 10 wskazówek pojawiło się najpierw na Smartthustle.com.