Rosja – reakcja rynkowa z ukraińskiej wojny | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o March 6, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

USA i Rosja wyciągnęli firmowe czerwone linie, które pomagają wyjaśnić, co jest w stoczce. Wildsor Brokers środa, 02.03.2022 | 08:23 GMT-0 02/03/2022 | 08:23 GMT-0 0 Brokerzy Windsor Konflikt między Rosją a Ukrainą eskalował w czwartek, 24 lutego, po rosyjskim prezydentalnym prezydentem, Putinowi, ogłosił w swoim przemówieniu do narodu, że specjalna operacja wojskowa rozpocznie się na Ukrainie.

Po tym, jak Rosja zbudowała dziesiątki tysięcy żołnierzy wzdłuż granicy ukraińskiej, ze szacunkiem prezydenta USA Biden o około 150 000 żołnierzy, duże operacje wojskowe w całym kraju rozpoczęły się na początku czwartek, kończąc nadzieje, że konflikt można rozwiązać spokojnie.

poprzedzający konflikt było rosyjską decyzją o uznaniu suwerenności Luhansk i Doniecka, znanego jako region Donbass, z Moskiewem Ministerstwem zagranicznym, aby ustanowić formalne stosunki dyplomatyczne Z dwoma obszarami prowadzonych przez pro-Rosja rebeliantów na wschód od Ukrainy.

Dwie strony, Rosja i Ukraina, wspierana przez NATO i świat zachodni, mają sprzeczne poglądy na cały problem i przeciwne przyczyny rozpoczęcia konfliktu wojskowego.

Podczas gdy Rosja obwinia NATO do prób dalszego rozszerzenia na wschód, przynosząc Ukrainę do swojego członkostwa, który przyniesie sojusz na granicy Rosji, na który będzie przekracza czerwoną linię, świat zachodni widzi Ukrainę jako większy etap Rosja próbuje uspokoić swój wpływ w Europie i reszcie świata.

USA i Rosja wyciągnęli ciężkie czerwone linie, które pomagają wyjaśnić, co jest w stoczce.

Rosja przedstawiła nam listę żądań, z których niektóre były niewytrzymaży Stanów Zjednoczonych i jego sojuszników w NATO. Putin zażądał, aby NATO powstrzymał rozszerzenie na wschód i odmówić członkostwa na Ukrainie i że wdrożenie wojska z powrotem NATO w krajach To dołączyło do 1997 r., Który wróci do dziesięcioleci zegarowych na temat bezpieczeństwa Europy i wyrównania geopolityczne.

zgodnie z oczekiwaniami, USA i NATO odrzucili te wymagania.

Niektórzy wybitni amerykańskie eksperci polityki zagranicznej argumentowały na końcu zimnej wojny, że NATO nigdy nie powinni przenieść się do granic Rosji w pierwszej kolejności. Ale polityka otwarcia NATO mówi, że kraje suwerenne mogą wybierać własne sojusze bezpieczeństwa. Podawanie wymagań Putina przekazałby władzę weto Kremla nad podejmowaniem decyzji NATO, a dzięki temu bezpieczeństwo kontynentu.

Rosja chce, aby Ukraina była demilitarowana strefa między wschodnimi granicami NATO Sojuszu a Zachodnimi granicami Rosji, z najnowszymi uwagami, które Ukraina nie dołącza do NATO w najbliższej przyszłości, potwierdził przez prezydenta USA Biden, ale rdzeń NATO, ale rdzeń NATO Traktat jest art. 5, zobowiązanie, że atak na dowolny kraj NATO jest traktowany jako atak na cały sojusz – Co oznacza, że ​​wszelkie rosyjskie zaangażowanie wojskowe hipotetycznego członka NATO Ukraina teoretycznie przyniesie Moskwę w konflikt z USA i innymi członkami NATO.

Ukraina jest czwartym co do wielkości odbiorcą finansowania wojskowego z USA, a współpraca wywiadowcza między dwoma krajami pogłębiła się w odpowiedzi na zagrożenia z Rosji, sugerując, że Ukraina stała się nieformalnym członkiem NATO bez formalnej decyzji, mimo że żaden kraj nie może Dołącz do sojuszu bez jednomyślnego głosowania wszystkich 30 krajów członkowskich, a wielu sprzeciwia się częściowo członkostwa Ukrainy, ponieważ nie spełnia warunków na temat demokracji i praworządności.

Po pięciu dniach ciężkich walki, armia rosyjska, która zaatakowała z trzech stron, przejął kontrolę nad dużą częścią Ukrainy i dotarł do przedmieściach ukraińskiej stolicy Kijów, ale w obliczu znacznie silniejszego niż oczekiwano oporu.

sankcji

z wieloma ofiarami, wiele Ukraińskie instalacje wojskowe zniszczone i tysiące ludzi opuszczających obszary konfliktu lub kraju, świat zachodni silnie zwiększony presję na Rosję za pośrednictwem mediów i nałożone poważne sankcje, które nigdy wcześniej nie były widoczne w historii. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Unia Europejska przyjęła sankcje mające na celu zamrażanie aktywów prezydenta Vladimira Putina i jego ministra spraw zagranicznych, Siergieja Ławrow, w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Umieścili także sankcje w rosyjskim banku centralnym i usunął pożyczkodawców kraju z systemu SWIFT Global Płatności, oprócz innych sankcji gospodarczych.

Szereg krajów europejskich zamknęło swoje niebo rosyjskie linie lotnicze, zablokowały szereg rosyjskich banków, usług finansowych i firm, zwłaszcza tych krytycznych dla gospodarki kraju, a także ograniczony dostęp zamożnych Rosjan do banków zachodnich.

Administracja USA Ogłoszono dodatkowe sankcje wobec Banku Centralnego Rosji, aby skutecznie zabronić Amerykanów z wykonywania wszelkich działalności gospodarczej z Bankiem i zamrozić swoje aktywa w USA, również kierując się Krajowym Zbieraniem Funduszu Federacji Rosyjskiej i Ministerstwa Finansów Federacji Rosyjskiej.

Z drugiej strony, negatywny wpływ sankcji można oczekiwać w świecie zachodnim, z wrażliwą Unią Europejską, której gospodarka jest mocno uzależniona od szeregu towarów z Rosji i jest mniej przygotowana do sytuacji niż Moskwa, prawdopodobnie podejmuje najtrudniejsze hit z rosyjskich środków zaradczych.

W tym scenariuszu oczekuje się, że sektor energetyczny zostanie trafiony silnie, ponieważ Rosja jest największym dostawcą energii UE, z około 40% importu gazu ziemnego bloku, a prawie jedna trzecia importu ropy naftowej pochodzącej z Rosji. Rezerwy gazu w Unii Europejskiej są poniżej poziomów historycznych, a ceny wzrosły w ostatnich miesiącach, dając Rosja zwiększona dźwignia i w przypadku dalszej eskalacji konfliktu, ceny gazu ziemnego mogłyby wzbudzić, że prawdopodobnie spowodowałoby racjonowanie energii elektrycznej i prawdopodobnie popchnie gospodarkę w recesję.

Dracoński sankcje na temat Rosji i jej możliwej reakcji, jak rosyjski ropa i gaz nadal płyną przez Ukrainę do Europy, zaznaczają wymiar gospodarczy wojny, oprócz nawiązania wojny hybrydowej, która obejmuje szereg cyber-ataków i mediów Propaganda, ukończenie ciemnego perspektywy, jako świat obawia się najgorszego scenariusza.

Po pierwszej rundzie negocjacji między delegaturami Rosji i Ukrainy nie dał znaczących wyników, raporty medialne twierdzą, że druga runda rozpocznie się w tych dniach, z nadzieją na przełom, który mógłby walczyć.

Reakcja rynkowa

Global Markets zdecydowanie reaguje, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę, z oczekiwanymi działaniami na temat silnej awersji do ryzyka i migracji do bezpieczeństwa, widziane na pierwszym miejscu dzień konfliktu.

Globalne zapasy spadły, wraz z ryzykownymi walutami, podczas gdy dolar bezpiecznego przystań skorzystał z sytuacji i wzrósł do głównych odpowiedników.

Inny kluczowy instrument safe-haven, złoto, wzrósł na najwyższe poziomy od sierpnia 2020 r., Zbliżając się do poziomu psychologicznego w wysokości 2000 USD za uncję, podczas gdy zarówno ropy naftowe, WTI i Brent Rose powyżej 100 $ za baryłkę, po raz pierwszy od 2014 roku.

Rynki finansowe tymczasowo odzyskały zaufanie na nadzieje na sukces rozmów zawodowych, ale ogólne odchylenie pozostały negatywne, a żółty metal nadal wznosi się po krótkim pullback, przy ponownym zapotrzebowaniu na bezpieczne aktywa.

Ropa naftowa powróciła powyżej 100 $, a ceny gazu ziemnego wzrosły 17%, ponieważ uczestnicy rynku obawiają się, że zakłócenia na transporcie powietrza i morskim silnie zranią globalną dostawę.

cen pszenicy znacznie wzrosły, ponieważ Rosja i Ukraina są najlepszych światowych dostawców, trzymając trzecią niską World Export pszenicy. Oczekuje się, że rynki finansowe

pozostaną bardzo niestabilne, bez znaku de-eskalacji konfliktu do tej pory.

.