Przygotowanie do skalowania – klucz technologiczny do wzrostu dla małych firm

Opublikowany przez Andrzej Nowak o May 4, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

przedsiębiorców pasjonuje się rozwojem swoich firm. Noszą wiele czapek, gdy skalują swoją działalność, od dyrektora generalnego i CIO po menedżera finansów. Wielu w swoich wczesnych dniach start-upowych osobiście zajmuje się ogromną różnorodnością czasochłonnych zadań, w tym zatwierdzenie raportów z wydatków i ręcznie wydawania czeków.

Przygotowanie do skali

Między trzecim a piątym rokiem firmy, odnoszący sukcesy przedsiębiorcy zaczynają zdawać sobie sprawę, że nie mogą zrobić wszystkiego. Muszą priorytetowo traktować codzienne listy rzeczy do zrobienia, jednocześnie koncentrując się na innowacjach i innych wkładach o wysokiej wartości w rozwoju swojej działalności. Oznacza to inwestowanie w technologię, która może zarządzać czasochłonnymi zadaniami, którymi kiedyś się poradzili.

Jednocześnie właściciele małych firm zawsze koncentrują się na liczbach. Trzydzieści dziewięć procent właścicieli firm korzysta z gotówki na założenie swoich firm, a 62 procent Właściciele małych firm wykorzystują fundusze osobiste do radzenia sobie z różnymi wyzwaniami finansowymi. Posiadanie większego biznesu oznacza więcej pracowników, więcej dostawców i więcej codziennych wydatków, z których wszystkie muszą być starannie monitorowane-szczególnie z perspektywy gotówki. Jest to kolejny obszar, w którym odpowiednia technologia może zmaksymalizować wzrost.

Walka z procesami ręcznymi

Crazy Aaron Enterprises jest przykładem tego, w jaki sposób technologia może wyeliminować zadania służebne i poprawić przepływy pieniężne w celu wsparcia wzrostu.

Założony w 2002 roku przez Aarona Mudericka, flagowym produktem firmy jest Putty®, substancji na bazie krzemowej, która odbija się, rozciąga, zatrzasków, pleśnią, a nawet świeci w ciemności. Aby produkować go i powiązane produkty, Muderick zatrudnia “wyjątkowe osoby z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną”, aby użyć swoich słów.

, jak wielu właścicieli małych firm, zaczęło się Muderick Jego firma w niepełnym wymiarze godzin i przeniosła się na pełny etat w miarę wzrostu bazy klientów. Chociaż z zadowoleniem przyjął wzrost, przyszedł z ceną. Spędzał coraz więcej czasu i energii na szczegóły operacyjne, zwłaszcza zarządzanie wydatkami. Jak to ujął Muderick: “Przez wiele, wiele lat byłem działem finansowym. Rachunki dotarły przeze mnie i całe związane z tym zarządzanie finansami”.

Muderick był tak zajęty, że poradził sobie z zadaniami takimi jak dokumentacja raportów wydatków wieczorem, długo po zakończeniu dnia roboczego, zamiast naładować następny pracowity dzień ”. Zauważyłem, że stos rachunków, które muszą wyjść każdy Miesiąc rośnie i wiedziałem, że nadszedł czas, aby szukać bardziej dojrzałego rozwiązania, nawet jeśli byliśmy bardzo niedojrzałą firmą zabawkową. ”

Zarządzanie wydatkami w akcji

Na szczęście, jak dowiedział się Muderick, istnieją rozwiązania dotyczące uzyskania widoczności wydatki i skrócenie czasu spędzonego na zarządzanie nimi. Wyrafinowane oprogramowanie do zarządzania wydatkami może automatyzować czasochłonne zadania związane z zarządzaniem wydatkami, fakturami i podróżami, zapewniając jednocześnie wyraźny obraz wydawania gotówki.

Wielu przedsiębiorców może uniknąć tych rozwiązań, myśląc, że nie są gotowi na to, co uważają za technologię korporacyjną. Muderick zdecydowanie się nie zgadza. Jego przejście do rozwiązania do zarządzania wydatkami przyniosło nic poza korzyściami: “Uwalnia nas, aby pozostać skupieni, i to właśnie każda firma naprawdę musi zrobić, jeśli w dłuższej perspektywie odniesie sukces i wzrost. Skoncentruj się na swojej misji. ”

AI, Mobilność są kluczowe

Kluczową technologią tych rozwiązań jest sztuczna inteligencja (AI), która zasila poziom automatyzacji nigdy wcześniej. Zamiast wykonywać tę pracę, ludzie muszą tylko szybko ją przeglądać.

Kolejną ważną funkcją jest dostęp mobilny. Nowoczesne aplikacje dają pracownikom w dowolnym miejscu/w dowolnym momencie dostęp do systemu zarządzania wydatkami. Na przykład pracownicy mogą złożyć raport z wydatków na podróż służbową za pomocą smartfona. Po prostu robią zdjęcia paragonów i przesyłają je do raportów wydatków, oszczędzając czas od instrukcji, proces papieru. Pełne 75 procent pracowników w jednym badaniu stwierdziło, że ich smartfony uczyniły je bardziej produktywnymi, a dla 97 procent użytkowników aplikacje wydajności są najbardziej dominującą aplikacją na ich urządzeniu mobilnym.

Podstawa sukcesu

Wzrost przynosi wiele wyzwań. Jeśli chodzi o zarządzanie wydatkami, wyzwania te są szczególnie ważne, ponieważ gotówka napędza wzrost. Kilka wskazówek dotyczących sukcesu:

Skoncentruj się na działaniach strategicznych, które dodają wartości i promuj innowacje. Użyj technologii, aby zautomatyzować ręczne procesy, które spożywają czas i energię, które można lepiej spędzić rozwijanie firmy. Nie zakładaj, że wyrafinowane rozwiązania o dużej mocy są przeznaczone tylko dla gigantycznych przedsiębiorstw.

rozwiązań zarządzania wydatkami wymaga pewnych korekt procesów, ale z pewnością nie było to problemu dla Muderick. Widział w swoim systemie zarządzania wydatkami “w sposób, który został naprawdę przemyślany, który będzie działał dla naszej firmy, tak jak działał dla tysiąca innych firm”.

Lekcja tej historii polega na tym, że technologia o dużej mocy, która kiedyś była dostępna tylko dla globalnych przedsiębiorstw, może teraz zaspokoić potrzeby małych i średnich firm. Wdrożenie tej technologii może ułatwić życie przedsiębiorcom i mieć pozytywny wpływ na ich Podsumowując.

Aby skalować – klucz technologiczny do wzrostu dla małych firm pojawił się najpierw na Smartthustle.com.