Kanadyjska ekonomista mówi o temacie, który jest limity | Forexlive.

Opublikowany przez Andrzej Nowak o January 13, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Co jest naprawdę za wzrostem wzrostu płac? Przycisk Adam Poniedziałek, 10/01/2022 | 18:55 GMT-0 10/01/2022 | 18:55 GMT-0 0 W piątek Kanadyjski ekonomista naruszył długotrwały tabu w ekonomii, a reakcja niemal wirusowej na jego komentarze pokazuje, jak uderzył w nerw.

CIBC zastępca główny ekonomista Benjamin Tal nawet nie napisał raportu, aby rozpocząć furor; Zamiast tego była quip na kanadyjskiej stacji business TV BNN-Bloomberg, która ponownie zapaliła bardzo potrzebną debatę.

Tal analizował jednoczesne uwolnienie raportów z pracą kanadyjskich i amerykańskich i zauważając różnice surowe w rozwoju płac. W Stanach Zjednoczonych pracownicy zarobili o 4,7% więcej roku ponad rok, podczas gdy w Kanadzie wynosił 2,7%.

Stwierdzający, że oczywiste jest prawie akt subversion.

“Aby umieścić rzeczy w perspektywie, [Kanada] dostała 410 000 nowych imigrantów w 2021 roku w piątek.

“Ostatni raz, kiedy sprawdziłem, USA są nadal dziesięć razy większe niż my

Tal – sam imigrant – nie narysował żadnych szerszych wniosków i tylko powiedział: “To bardzo interesujące”.

Intuicyjnie ma sens i to było coś, co krytycy imigracyjne mówią przez długi czas. Jednak w zawodzie ekonomii jest prawie niespotykane, aby zrobić wszystko, ale przedstawia cnoty imigracji. Biorąc kolejne stanowisko, jest coś, co może zostać odwołane.

Z pewnością nie usłyszysz nikogo w Rezerwie Federalnej, powiedzmy, że imigranci są potrzebni, aby utrzymać pracowników przed zdobyciem podbicia, ale ten jednorazowy eksperyment w zamykaniu drzwi pokazuje, że powódź tanich pracowników może być tym, co zachowało pokolenia amerykańskich pracowników od zdobycia podniesienia.

Byłoby dość dzień, jeśli Jerome Powell kiedykolwiek dostałem się za podium i powiedział: “Wzrost płac nie stanowi problemu w 2023 r., Ponieważ przyjeżdżają 5 milionów imigrantów, aby utrzymać niskie płace”.

Oczywiście żaden dziennikarz nie odważy się nawet zadać pytanie.

W każdym przypadku, gdzie dobra wiadomość kończy pracownicy. Jako zauważył, odpowiedź na amerykańska działalność nie jest nadal konkurować o pracowników; Jest inwestować w automatyzacji. Więc nie będzie 5 milionów imigrantów pchających nas płace; Będzie to 50 milionów robotów.

Jeśli chodzi o kanadyjskie pracowników, będzie to podwójnie whammy z Trudeau, który dąży do zwiększenia imigracji w tym roku do 411 000, ponieważ kraj ma na celu zwiększenie liczby ludności o 1% rocznie.

Historia była jednym z najlepszych postów na kanadyjskich witryn Reddit w weekend, z górnym komentarzem jako

jest prawie jak prawdziwy powód, by otworzyć zalewów do 1 miliona imigrantów co 2-3 lata jest utrzymanie wzrostu płac niskiego i prawdziwego Wymaganie nieruchomości wysoko lub coś takiego. Nah, musi być moim rasizmem Rozmowa

Reklama – Kontynuuj czytanie poniżej