Jak zmniejszyć powtarzające się wydatki biznesowe

Opublikowany przez Andrzej Nowak o September 30, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Powtarzające się wydatki Twojej firmy stanowią znaczną część twojego budżetu. Możesz trwale obniżyć niektóre z tych kosztów, negocjując rabaty i niższe stawki z usługodawcami i dostawcami.

Gdy nastąpi pogorszenie koniunktury w biznesie lub inflacji, wpływa na małe firmy, firmy szukają jak najwięcej sposobów ograniczenia wydatków uznaniowych. Ale największe wydatki większości firm nie są uznaniowe lub jednorazowe. Oprócz kosztów pracy najwyższe koszty to zwykle powtarzające się wydatki firmy na towary i usługi. Zatem kluczem do największej redukcji kosztów może być zmniejszenie lub wyeliminowanie niektórych z tych powtarzających się wydatków.

Niektóre bieżące koszty, o których nie możesz nic zrobić, oczywiście. Ale jeśli spróbujesz, możesz negocjować znaczące oszczędności na wydatkach, których nie sądzisz, że możesz zmniejszyć. Chociaż możesz wahać się, czy poprosić swoich dostawców o oferty, prawda jest taka, że ​​wiele przedsiębiorstw (B2B) Firmy oczekują, że ich klienci będą targować się o ceny.

Oto sposoby na obniżenie kosztów powtarzających się i poprawić wyniki finansowe.

Przeanalizuj swoje wydatki

Przed rozpoczęciem negocjacji obniżki cen, upewnij się, że nadal potrzebujesz wszystkich powtarzających się usług, za które płacisz. Twoje potrzeby mogły się ulec zmianie od pierwszego zakontraktowania niektórych produktów lub usług.

Na przykład, jeśli zwolniłeś jednego lub więcej pracowników i nie planujesz wkrótce wypełnić tych stanowisk, czy nadal potrzebujesz tylu linii telefonicznych, ile wcześniej? Jeśli jesteś obciążany opłatą co miesiąc za każdą linię, zadzwoń na narzędzie i upuść linie, których nie używasz. Zapytaj, czy przekierują wszelkie przychodzące połączenia z upuszczonych linii do jednej z przechowywanych linii.

Audytuj wyciągi z karty kredytowej, aby upewnić się, że złapiesz wszystkie powtarzające się opłaty, które również płacisz. Możesz odkryć niektóre subskrypcje lub inne powtarzające się opłaty za usługi, których już nie chcesz ani nie potrzebujesz.

Zapytaj dostawców usług o niższą cenę

Jest to czasem najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zmniejszenie powtarzających się wydatków na rzeczy takie jak telefony biurowe, telefony komórkowe, połączenie internetowe i inne usługi. Często ci usługodawcy obniżają swoją cenę, jeśli ich zapytasz.

Niektórzy mają działy zatrzymywania klientów, które regularnie zajmują się takimi wnioskami i mają uprawnienia do udzielania rabatów do zatrzymania klientów. Co więcej, mogli obniżyć swoje miesięczne opłaty, odkąd zacząłeś z nimi prowadzić interesy. Nie zaoferują ci niższej ceny, chyba że zapytasz.

Aby rozpocząć, sprawdź stronę internetową firmy, aby zobaczyć, jakie są ich obecne reklamowane ceny i jeśli są niższe niż to, co płacisz teraz. (Użyj trybu w trybie prywatnym lub incognito w swojej przeglądarce internetowej, aby uniknąć widzenia regularnego dziennika na stronie.) Zapytaj innych firm biznesowych w Twój obszar, co płacą za tę samą usługę. Na koniec sprawdź również ceny konkurencji.

z tymi informacjami, zadzwoń do obsługi klienta i powiedz im, że chcesz porozmawiać z kimś o obniżeniu kosztów.

Poproś właściciela o zmniejszenie czynszu

, czy najmu wkrótce się pojawi, a w Twojej okolicy jest dużo wolnej powierzchni komercyjnej, poproś właściciela o obniżenie stawki leasingu. Mogą być gotowi obniżyć czynsz, aby utrzymać cię jako najemcę.

Jeśli nie obniży czynszu, rozejrzyj się na nową lokalizację z niższym czynszem. Przed podjęciem decyzji należy rozważyć koszty przeniesienia firmy do nowej lokalizacji.

Jeśli Twoja dzierżawa nie jest w stanie odnawiać, ale Twoja firma walczy, zapytaj właściciela, czy dadzą ci tymczasową przerwę na koszty. Jeśli lubią cię jako najemcę i nie mają nikogo, kto mógłby cię zastąpić, istnieje szansa, że ​​mogą dać ci przynajmniej tymczasowe ulga.

Jeśli Twoja dzierżawa nie jest w stanie odnawiać, a właściciel nie będzie się ruszyć w cenę, spójrz na podpisany dokument umowy najmu i sprawdź, czy jest w nim klauzula “out”. Klauzula “out” jest opcją w Leasing, który pozwala wydostać się z dzierżawy, jeśli z wyprzedzeniem powiadomisz swojego właściciela. Zazwyczaj zawiadomienie z wyprzedzeniem wynosi od 3 do 6 miesięcy. Jeśli możesz uzyskać niższy czynsz gdzie indziej, a nawet prowadzić działalność w domu, rozważ skorzystanie z opcji wyprzedzenia.

Renegocjata opłat za dostawcę rachunku handlowego

Jeśli używasz tego samego dostawcy kont handlowca przez wiele lat, a twoje konto jest dobre, skontaktuj się z nimi w sprawie zmniejszenia opłat.

Zanim do nich zadzwonisz, skontaktuj się z innymi dostawcami sprzedawców, aby dowiedzieć się, jakie opłaty pobierają za rodzaj działalności i wielkości sprzedaży. Jeśli masz działalność o dużej objętości, zmniejszenie opłat za przetwarzanie kart kredytowych może Oszczędzaj znaczną kwotę pieniędzy co miesiąc.

Utwórz zapytanie ofertowe dla głównych zakupów

Rozważ stosowanie ofert ofertowych w celu pozyskania propozycji dużych zakupów. RFP jest wnioskiem o propozycję. Jest to formalny dokument używany do wymienienia wymagań projektu oraz do pozyskiwania ofert od dostawców lub dostawców usług.

Wiele małych firm przesyła zapytanie ofertowe podczas próby wyboru dostawców. Małe i średnie firmy mogą wysyłać zapytania ofertowe do firm marketingowych, programistów technologii lub projektantów stron internetowych. Korzystanie z RFP ma dwie korzyści. Po pierwsze, wyświetla listę i koncentruje się na kluczowych wymaganiach dotyczących sukcesu projektu. Po drugie, zapewni, że podasz te same szczegóły wszystkim potencjalnym dostawcom, abyś mógł lepiej porównać ich odpowiedzi. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania dotyczące kosztów pożądanych towarów lub usług w Twojej okolicy, abyś mógł przejść do sytuacji z realistycznymi oczekiwaniami.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, utwórz szczegółowe Dokument, który oferuje informacje o Twojej firmie i danym projekcie. Im więcej informacji możesz dostarczyć dostawcom z góry, tym dokładniejsze będą twoje cytaty. Złożenie zapytania ofertowego jest czasochłonne, a dokumenty te najlepiej wykorzystują do większych zakupów.

Powiązane: Jak uniknąć przepłacania na codzienne wydatki biznesowe

Zmień strategię zamawiania

Jeśli dostawcy nie oferują pożądanych cen, możesz rozważyć zmianę ogólnej strategii zamawiania. W wielu przypadkach małe firmy mogą obniżyć ogólne koszty poprzez konsolidację zamówień lub ich rozbicie.

Zasadniczo konsolidacja zamówień i kupowanie towarów luzem zarówno zwiększa twoją wartość dla dostawców, jak i zwiększają szanse, że udzieli ci ofert. W końcu dostawcy mają również problemy z przepływami pieniężnymi. Jeśli złożysz większe zamówienie z większym początkowym depozytem, ​​dostawca może być skłonny negocjować z Tobą w sprawie kosztów przedmiot. Jako dodatkowy profit może również obniżyć całkowite koszty wysyłki.

Jako ostrożność: Unikaj zakupu luzem w zakresie zapasów, które prawdopodobnie wygasną lub stają się nieaktualne. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przed zakupem działu sprzedaży i zespołem księgowym przed zakupem. Nie chcesz wiązać gotówki, której potrzebujesz na inne zakupy lub musisz usuwać przedmioty, których nie możesz już sprzedawać.

Zmień strategię płatności

Jeśli zazwyczaj płacisz rachunki w ostatniej chwili, możesz przemyśleć tę strategię. Niektórzy dostawcy oferują rabaty klientom, którzy płacą w krótkim czasie. Na przykład mogą dać 2% rabatu na płatność w ciągu 10 dni. Można to zapisać na twoich faktach jako 2/10 netto 30.

Kolejna opcja: Jeśli zwykle płacisz kartą kredytową, zapytaj, czy dostawca da ci zniżkę, jeśli zapłacisz czekiem. Sprzedawca może to zrobić, ponieważ zaoszczędzi opłatę za handlarza Firma rachunkowa pobiera je za zakup. (Upewnij się, że uzyskana zniżka wyniesie więcej pieniędzy, niż odzyskasz, jeśli zapłacisz kartą kredytową. To powoduje, że twoje ogólne koszty gwałtownie wzrosły.

Stwórz konkurencję wśród dostawców

, możesz wahać się powiedzieć swojemu obecnemu dostawcy papieru, że robisz zakupy dla nowego dostawcy. Jednak stworzenie zdrowej konkurencji jest dobrym sposobem na obniżenie kosztów. W rzeczywistości, gdy dostawca wie, że realizujesz inne opcje, jest bardziej prawdopodobne, że zaoferuje Ci najlepszą możliwą ofertę – nawet jeśli nie jest to ta podana na stronie internetowej.

Jeśli twój wybrany dostawca nie będzie z Tobą pracować w cenie, rozejrzyj się do innego dostawcy. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz znaleźć wielu dostawców. Czasami najbardziej konkurencyjne ceny niektórych przedmiotów (takich jak papier Na przykład towary) mogą znajdować się w lokalnym klubie hurtowym, takim jak Costco lub Sam’s Club. Jeśli tak, możesz zaoszczędzić na kosztach dostaw i wysyłki. Aby upewnić się, że nowy dostawca naprawdę spełnia twoje standardy, początkowo z niewielką ilością.

Renegocjat kart kredytowych

Niewiele małych firm ma góry gotówki do bezpośredniego zakupu wszystkich swoich produktów i usług. W rezultacie małe i średnie firmy często kończą pobieranie niektórych swoich wydatków kartami kredytowymi. Niestety wybór niewłaściwej firmy z karty kredytowej może skutkować wyższymi stopami procentowymi, które spowodowały wzrost poziomu długu.

Jeśli jesteś dobrym klientem, który płaci rachunki na czas, szanse są dobre, że firma karciana będzie chciała cię trzymać. Przed podejściem do przewoźnika kartą poświęć trochę czasu na zebranie ofert z innych kart. Możesz także zbadać usługi transferu bilansu, aby zobaczyć, jakie opcje są dostępne. Następnie zadzwoń do swojego przewoźnika i poproś o rozmowę z przełożonym o sytuacji. Poinformuj ich, że zastanawiasz się nad zmianą firm kart, a oni mogą być gotowi negocjować warunki, stawki, a nawet kwoty płatności, aby utrzymać Cię jako klienta.

Powiązane: Jak wybrać najlepszą kartę kredytową dla swojej firmy

Poproś o inne korzyści

Czasami dostawcy po prostu odmawiają obniżenia cen. W takich przypadkach małe firmy mogą chcieć poprosić o inne korzyści, takie jak szybsza wysyłka, dłuższe gwarancje produktów i niższa płatność. Często możesz wypracować umowę korzystną dla obu stron – musisz tylko zapytać.

Pamiętaj: Większość dostawców wolałaby negocjować z tobą niż całkowicie stracić cię jako klienta. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby utrzymać firmę na czarno na dłuższą metę.

Zastrzeżenie: Treść na tej stronie jest wyłącznie do celów informacyjnych i nie stanowi legalnego, porady podatkowe lub rachunkowe. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące któregokolwiek z tych tematów, poszukaj doradcy licencjonowanego profesjonalisty.

Post Jak zmniejszyć powtarzające się wydatki biznesowe, pojawił się pierwszy na Zenbusiness Inc ..