Facebook: 2021 Q3 Podgląd zarobków

Opublikowany przez Andrzej Nowak o October 26, 2021 Zobacz wszystkie posty autorów

Facebook Inc. (#facebook) to firma społecznościowa z kapitalizacją rynku ponad $ 900 mld, znana z produktów takich jak Facebook, Whatsapp, Instagram, Messenger i Oculus. Planuje opublikować swój raport kwartalny zakończony września 2021 r. Po wprowadzeniu rynku 25 października .

Jako jeden z firm , ostatnie wyniki Facebooka nie zawiedli uczestników rynku. W poprzednim kwartale firma zgłosiła całkowite przychody w wysokości $ 29.08 mld, Wzrost o 11% z poprzedniego kwartału i 56% wzrost w tym samym okresie ubiegłego roku. Większość jego przychodów pochodzi z Reklama , a średnia cena każdej reklamy i liczba złożonych reklam odnotowała roczne stopy wzrostu odpowiednio 47% i 6%.

Rysunek 1: Dochód netto Facebooka z pierwszego kwartału 2010 r. Do drugiego kwartału 2021 r. Źródło: Statista

dochód netto był $ 10,39 mld , który odnotował kwartalny wzrost 9.4% i roczny wzrost 101%. Przy poprawie dochodu operacyjnego, jej marżę zysku operacyjnym wzrósł do 43% (32% w tym samym okresie ubiegłego roku). Rozcieńczone zarobki na akcję (EPS) wynosiła $ 3,61, Wzrost 9.4% z poprzedniego kwartału i rocznie wzrost o 101%.

Rysunek 2: Od 2021 lipca, najpopularniejsze sieci społecznościowe na świecie wykształcenia według liczby aktywnych użytkowników (w milionach). Źródło: Statista

Ogólnie rzecz biorąc, na dzień czerwca 2021 , Facebook poinformował, że jego dzienni i miesięczni użytkownicy aktywni osiągnął 1,91 mld i 2,9 mld odpowiednio Wzrost 7% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku. Możemy również zobaczyć z najnowszych danych (Rysunek 2), że Facebook zajmuje się wśród najlepszych sieci społecznościowych na świecie. Jest w porównaniu z innymi produktami (takimi jak WhatsApp, Instagram, Messenger) i jego konkurentów (takich jak alfabet (YouTube), Tencent (Wechat, w porównaniu z QQ) itd., Jego aktywna baza użytkownika jest większa. Dlatego Dane odzwierciedlają, że firma ma wielką przewagę w dziedzinie mediów społecznościowych .

Rysunek 3: Kwartalnik Facebook zgłoszony sprzedaż i zarobki na akcję. Źródło: pieniądze oczekuje, że sprzedaż $ 29.6 mld, o podwyższeniu kwartału o 0,02% i rocznie wzrost o 37,67%. Jeśli chodzi o zarobki na akcję (EPS), oczekuje się, że osiągnie 3,19 USD, spadek z 13.17 USD % z poprzedniego kwartału, ale wzrost o 17.71% rok do roku. Główny oficer finansowy Spółki, David Wehner, wcześniej skomentował, że po doświadczeniu stopniowych i stały wzrost, spodziewane jest znaczne opóźnienie w drugiej połowie 2021 r. Pomimo tego, 34 z 51 analityków utrzymują rating kupna na spółce .

Z fundamentalnego punktu widzenia, pozycjonowanie reklamy w obliczu głowy, interwencję Capitol Hill, coraz bardziej rygorystyczny przegląd regulacyjny, zwiększone wydatki na bezpieczeństwo, a kwestie przejrzystości mogą stać się negatywnymi czynnikami, które przeciągają rozwój firmy. Na jasnej stronie, oprócz posiadania ogromnej bazy konsumenckiej, przyspieszenie transformacji cyfrowej poprzez nowe inicjatywy mogą umożliwić firmom lepsze i szybsze dostosowanie do zmieniającego się środowiska. Jedną z długoterminowych i przyszłych wizji firmy jest stworzenie Meta-Universe – platformę cyfrową, w której ludzie mogą Komunikuj się poprzez awatary cyfrowe w wirtualnej i rzeczywistości dzięki zastosowaniu urządzeń VR i AR . Kiedy ta ambitna agenda staje się rzeczywistością, może dodatkowo wydać ogromne możliwości rozwoju dla firmy.

Wrzesień nie był przyjazny dla Facebooka . Whistleblower Raporty i kwestie zawodowe Antiterstru spowodowały straty Spółce, powodując swoją cenę akcji o spadku na koniec miesiąca i zamknąć do -13%. Cena sprzedaży trwała do r. Nr Cena akcji Facebook zyskała przyczółka w połowie października, z śródmiotami niska $ 317,36. Po złamaniu poprzedniej strefy rezystancyjnej 331-333, nadal porusza się wyżej.

Od wczorajszego zamknięcia $ 343 jest poziom oporu, który warto zwrócić uwagę na w najbliższym czasie. Bullifish sukces może zapewnić Następny przełom nadal testuje poziom oporu do 350 , 351 , 360 i 370 poziomów. Ponadto, zamykanie K-Line poniżej ostatniego wsparcia wynosi 331-333 , może zachęcać do większego nacisku sprzedaży i pchanie ceny do 315-317 obszaru. Wreszcie, wskaźniki są nadal mieszane i nie ma wyraźnych oznak kierunku, który pokazuje, że #Facebook Cena akcji wymaga silnego katalizatora, aby wyjść z aktualnego stanu.

Click Aby wyświetlić Kalendarz ekonomiczny

Laince Zhang

Market Analyst

Zrzeczenie się: Ten materiał jest dostarczany jako ogólna komunikacja marketingowa tylko w celach informacyjnych i nie stanowi niezależne badania inwestycyjne. Nic W tym komunikacie zawiera lub powinien być uważany za zawierający, porady inwestycyjne lub zalecenie inwestycyjne lub zapawaby w celu zakupu lub sprzedaży każdego instrumentu finansowego. Wszystkie dostarczone informacje są gromadzone z renomowanych źródeł, a wszelkie informacje zawierające wskazanie wcześniejszej wydajności nie jest gwarancją lub wiarygodnym wskaźnikiem przyszłej wydajności. Użytkownicy potwierdzają, że wszelkie inwestycje w produkty lewarowane charakteryzuje się pewnym stopniem niepewności i że wszelkie inwestycje tego rodzaju obejmuje wysoki poziom ryzyka, dla którego użytkownicy są wyłącznie odpowiedzialni i odpowiedzialni. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach podanych w niniejszym komunikacie. Niniejszy komunikat nie może być reprodukowany ani dalej rozpowszechniony bez naszej wcześniejszej pisemnej zgody.

.