Długa droga Metaverse do rentowności

Opublikowany przez Andrzej Nowak o April 28, 2022 Zobacz wszystkie posty autorów

Meta Platforms, Inc. opublikuje swój raport zysków z pierwszego kwartału 2022 r. w środę 27 kwietnia 2022 r., po zamknięciu rynku, z wielu obserwatorów rynku i analityków szuka oznak odzyskiwania. Rynki oczekują, że Meta zarobi 2,56 USD/udział w przychodach w wysokości 28,23 mld USD. W porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku, kiedy zysk wynosił 3,30 USD na akcję przy przychodach w wysokości 23,67 mld USD. Spowolnienie użytkowników i rozwój reklam na podstawowych produktach na Facebooku i Instagramie sprawiły, że kwestia rynku przyszłość Meta , a także zakaz meta produktów w Rosji z milionami użytkowników, zwiększa presję. Rosja zablokowała Facebook i Instagram w marcu, nazywając Meta Ekstremistyczną Organizacją.

Meta stracił rekordową wartość rynkową 230 mld USD, po rozczarowujących raportach zysków w lutym. Facebook nagrał swój pierwszy spadek w codziennej liczbie użytkowników, co wpłynie na postęp meta Po dużym spadku zapasów w ostatnim kwartale. Historyczna utrata użytkowników na platformie jest jednym z najbardziej wpływowych wyników raportu z ostatniego kwartału 2021 r. I podkreśla, że ​​największym najbliższym wyzwaniem Meta jest powstrzymanie spadku użytkowania. Nowe zasady prywatności Apple są jednym z winowajców utraconej sprzedaży w tym roku, wraz z silną konkurencją z Tik Tok o część rynku. Nowe reguły prywatności Apple zapobiegają zbieraniu niektórych danych użytkowników i skłoniły firmę do zmiany niektórych podstawowych modeli biznesowych reklamowych.

META Platforma osiągnęła imponujący wzrost i przychody podczas pandemii, rejestrując w ubiegłym roku 118 miliardów dolarów przychodów, co stanowi wzrost o 37% r/r, podczas gdy EPS 13,77 USD był również rekordem w porównaniu do 10,09 USD w 2020 r. Ale pęd szybko odparował, czyli rebranding i poważna zmiana w swoim modelu biznesowym. Wskaźniki użytkownika spowolniły i margines operacyjny Q4 ostatnio zgłoszono o 37% w porównaniu z 46% z powodu rosnącego trendu presji kosztowej. Platforma wirtualnej rzeczywistości Metaverse Siphons Siphons ogromne kwoty od podstawowych firm, takich jak Facebook i Instagram. Meta skierował 10 mld USD na platformę w 2021 r., Ponad 10 razy więcej niż zapłaciła za przejęcie Instagrama w 2012 r.

Podczas raportu zysków w kwartale w lutym spółka przewiduje wzrost przychodów z kwartału 2022 r. Wynoszący tylko od 3% do 11% wystraszył rynek. Rezultatem są oczekiwania, że ​​EPS 2022 spadnie o 11% w porównaniu do 2021 r. Z serią niższych niż Konsensus w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Zacks oczekuje, że firma społecznościowa opublikuje kwartalne zyski w wysokości 2,60 USD/udział, co stanowi zmianę o -21,2% rok do roku. Prognozuje się, że przychody wynoszą 28,3 mld USD, co stanowi wzrost o 8,1% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Prognoza konsensusowa EPS dla kwartału została zmieniona o 2,31% niższa, w ciągu ostatnich 30 dni do bieżącego poziomy. Zacks platforma Meta Platform na 3 (Hold) .

https://www.tipranks.com/stocks/fb/forecast Tymczasem Tipranks oferuje cenę 12-miesięczną dla platformy meta w ciągu ostatnich 3 miesięcy z umiarkowanym zakupem. Średnia cena docelowa wynosi 312,88 USD, a szacowany najwyższy 466,00 USD i szacowany niski poziom 220,00 USD. Średnia cena docelowa stanowi zmianę 69,94% w porównaniu z ostatnią ceną 184,11 USD.

Analiza techniczna

W ostatniej wyprzedaży technologii, meta akcje spadły o 18,4% w kwietniu i 45% od początku 2022 r. Biorąc pod uwagę rodzaj agresywnej sprzedaży, jaką widzieliśmy, akcje straciły ponad 52% wartości, ponieważ osiągnęły najwyższy poziom 384 USD. Akcje zostały sprzedane z ponowną oceną perspektyw zarobków, podczas gdy pytania o kierunek metaverse zwiększyły nowe ryzyko. Wyprzedaż akcji znalazła wcześniejsze wsparcie w przedziale handlowym 2019 pandemia.

W W WNIYJ tygodniu cena aktywów ponownie zamknięta poniżej drobnego wsparcia 185,88 USD, rejestrując świeże najniższe poziomy 183,26 $ . Wraz z 236,84 $ Resistance Perspektywa ceny aktywów pozostanie w minusie z możliwością przetestowania kolejnego niskiego poziomu około 168 i $ 150111 w pobliżu linii wznoszącej się, jednak handlowcy powinni być dość ostrożni Strefa Oversold. Z drugiej strony ruch cenowy powyżej 236,84 $ Resistance unieważniłby opcje spadków, a odchylenie zwróciłyby się do znaku okrągłego filmu 300 $ . Ogólnie rzecz biorąc, wskaźniki techniczne nadal potwierdzają słabość ceny składnika aktywów, po tym, jak 185,88 odbicie nie powiodło się.

Raport zysków może pomóc w zwiększeniu akcji, jeśli liczby kluczowych jest lepsze niż spodziewany. Z drugiej strony, jeśli brakuje, że zapasy może się poruszać niżej. Zrównoważony rozwój natychmiastowych zmian cen i przyszłych oczekiwań zysków będzie w dużej mierze zależeć od dyskusji zarządczych, od warunków biznesowych na połączeniach zysków.

Kliknij TUTAJ Aby uzyskać dostęp do naszego kalendarza ekonomicznego

ADY PHANGESTU

Analityk rynku

ZDZIEWANIE: TELEKTY TYLKO TYLKO KOMUNIKACJA MARKETIZACJI DLA INZYKA Badania inwestycyjne. Nic w tej komunikacji nie zawiera ani nie powinno być uważane za zawierające poradę inwestycyjną, zalecenie inwestycyjne lub nagabywanie w celu zakupu lub sprzedaży dowolnego instrumentu finansowego. Wszystkie podane informacje są zebrane z renomowanych źródeł i wszelkich informacji zawierających wskazanie Wcześniejszych wyników nie jest gwarancją ani wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Użytkownicy potwierdzają, że każda inwestycja w produkty lewarowane charakteryzują się pewnym stopniem niepewności i że każda inwestycja tego rodzaju wiąże się z wysokim poziomem ryzyka, za które użytkownicy ponoszą wyłącznie odpowiedzialność i odpowiedzialne. Nie zakładamy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z jakichkolwiek inwestycji opartych na informacjach zawartych w tej komunikacji. Ta komunikacja nie może być odtwarzana ani dalsza dystrybucja.